Skocz do zawartości
BBBlacha

Jakie mobo pod X570?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Jestem nowy na forum, więc proszę o wyrozumiałość :) 

Przymierzam się do zakupu płyty X570 pod Ryzen 5 3600. Niewiele jest testów porównawczych w sieci i natknąłem się na coś takiego: 

Czy ktoś z Was ma już podobne doświadczenia jeżeli chodzi o temperatury na tym chipsecie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej od tego Ryzena kupić płytę na starszym chipsecie, a zaoszczędzone pieniądze dołożyć do szybszych pamięci lub większej pojemności dysku M.2?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BBBlacha napisał:

Hmmm niby tak, ale co wtedy z zablokowanym PCI 4.0

No i w X470 / B450 złącza PCI-E x1 pracują w bardzo starym/wolnym standardzie 2.0 . Czyli gdyby zaszła potrzeba zainstalowania jakiejś karty w gnieździe PCI-E x1, wymagającej większej przepustowości (jakiś kontroler USB3.1gen2, albo 2x eSATA3) to przepustowość wszystkich portów razem wziętych z takiego kontrolera, zostanie ograniczona do możliwości PCI-E x1 2.0 czyli 500MB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Michikun napisał:

No to nawet według testu ci wychodzi, że przy standardowych ustawieniach lub niewielkim OC dobrze wypada ta płyta:

https://xtreem.pl/plyty/1258-aorus-x570-elite-4719331806439.html

akurat masz promocję za 790zł.

 

Faktycznie dobra cena, sugerowałem się wcześniej X-kom. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, BBBlacha napisał:

Hmmm niby tak, ale co wtedy z zablokowanym PCI 4.0 i brakiem WiFi 802.11ax w starszych płytach? Wolałbym za rok/dwa nie podchodzić znowu do tego samego tematu :D 

Obrabiasz filmy? Jeśli nie to PCI 4.0 nie jest Ci do niczego potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2019 o 10:24, Michikun napisał:

No to nawet według testu ci wychodzi, że przy standardowych ustawieniach lub niewielkim OC dobrze wypada ta płyta:

https://xtreem.pl/plyty/1258-aorus-x570-elite-4719331806439.html

akurat masz promocję za 790zł.

Ciekawostka - byłem zdecydowany już na Aorusa, a dzisiaj wyskoczyło mi: https://www.x-kom.pl/p/501595-plyta-glowna-socket-am4-asus-tuf-gaming-x570-plus.html i teraz zrobiła się zagwozdka :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...