Skocz do zawartości
Michikun

"Tania" płyta MSI X570-A Pro dobrze trzyma zegary w booście

Rekomendowane odpowiedzi

Podrzucam jako ciekawostkę prosto z kanału Hardware Unboxed. Okazuje się, że MSI X570-A Pro utrzymuje wysokie zegary na wielu rdzeniach w booście lepiej niż wiele płyt dwa, a nawet trzy razy droższych. Różnice niby nie są duże, ale skoro MSI X-570A Pro wypada lepiej od wielu płyt konkurencji to znaczy, że nie do końca jest tak, że MSI "skopało" wszystkie płyty główne na X-570. bo ta budżetówka podobnie jak na chipsecie B450 wypada solidnie. Co ciekawe podobnie jak w przypadku poprzednich generacji tak i tutaj A-Pro ma taką samą sekcję zasilania jak Gaming Plus, a według informacji od Tom's Hardware jest to [4+4] + [2]. Czyli na tej płycie będzie "wydajnie", nie wiem jak wypadają temperatury sekcji zasilania, ale... pal licho bo przy standardowych cenach X570 Tuf i X570 Aorus Elite jest to w zasadzie jedyna płyta poniżej 700, a nawet 800 zł którą można polecić tym bardziej, że jak widać spokojnie "przeżyła" katowanie na procu 3800X, więc z 3700 czy 3600 poradzi sobie tym bardziej.

 

msi a pro.png

msi a pro 2.png

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, omelette du fromage napisał:

Na razie instalować będę Ryzena 3600 ale docelowo 3900x albo 3950x.

no to chyba wiadomo że teraz nie możesz brać jakiegoś paździerza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tesel napisał:

no to chyba wiadomo że teraz nie możesz brać jakiegoś paździerza 

Zamówiłem już Ryzena 3900x i teraz mam zgryz czy brać Gigabyte Arous Elite x570 czy Asus TUF x570. Która według Was będzie lepsza pod 3900x?

Boję się tego wentylatorka na chipsecie Asusa że będzie najgłośniejszym elementem mojego raczej wyciszonego configu i będzie hałasował w idle a w Asusach nie ma regulacji obrotów z tego co się dowiedziałem. 

Config jest następujący:

AMD Ryzen 3900x + ARCTIC FREEZER 34 eSports DUO

Gigabyte GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC

Ballistix Pamięć DDR4 Sport LT 2x16GB/3200 CL16

Adata SSD XPG SX8200 PRO 1TB M.2 NVMe 2280

Phanteks Enthoo Pro M

Bequiet Pure Poiwer 11 CM 600W

 

Co myślicie lepszy Asus czy Gigabyte? Tomahawka B450 MAX nie ma nawet co rozważać?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...