Skocz do zawartości
Energetic

komputer z nastawieniem na ciszę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu planuję zakup sprzętu i myślę, że nadeszła na to odpowiednia chwila. Komputer będzie służył głównie do gier (praktycznie wszystko oraz jako "centrum multimedialne". Bardzo zależy mi na tym aby zestaw był bardzo cichy. Będzie on podłączony do monitora 3440 x 1440, 100Hz  Nie interesuje mnie zbytnio wygląd bo obudowa i tak będzie stała "pod biurkiem" stąd brak potrzeby na "okno". Wiadomo cena im mniej tym lepiej (ale tutaj jednak trzeba uwzględnić "ciszę"). Proszę o porady co do częsci wymienionych poniże:

Procek: Wybór padł na ryzena 3700x, nie dość, że tańszy od i7 9700k to i ma 8/16. Te ~ 10% w grach przeboleję. 

MOBO: MSI X570-A PRO - bo tania i jak czytałem daje sobie radę z ryzenem 3800x, boje się jednak o ten "wentylator". Ma ktoś x570? Głosne to jest? Może lepiej brać b450 bez tych wynalazków wentylatorowych?

RAM: Crucial 32GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x16GB) - podobno bardzo fajnie się kręcą w tandemie z ryzenami 3xxx. 

GPU: Tu dylemat między palitem gamerock 2070s a 2080s, ten drugi to dopłata prawie tysiaka, myślicie, że 2070s da radę z monitorem 3440 x 1440, 100Hz? Czy tu już raczej trzeba 2080s?

SSD: PNY 1TB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

Zasilacz: Tu dylemat by było cicho. Nie wiem co wybrać, Waham się między RMx 650w, PURE POWER 11 CM 700w, Straight Power 11 650w,  Corsair TX 750w i focusem 650w.

Obudowa: Armis AR7 (ta zwykła bez okna i ledów) + wywalenie zamontowanych wentylatorów i wsadzenie 4x Noctua NF-A14 ULN 140mm (1 tył, 2 front, 1 top)

COOLER: Tu muszę zdać się całkowicie na was. Co byłoby w miaręnajcichsze i dobrze chłodziło procka? (planowane PBO)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że jest jeszcze "zwykły" RTX 2080, który w grach wypada lepiej od  RTX 2070 Super. Tutaj macie przykład.

https://www.emag.pl/karta-graficzna-asus-dual-rtx-2080-o8g-8gb-gddr6-dual-rtx2080-o8g/pd/DM2SBVBBM/?ref=prod_CMP-1482_2352_23009

Niekoniecznie zatem to musi być dokładanie 1000zł, można dołożyć połowę z tego.

Wiedźmin - 8 FPS więcej
Far Cry - 10 FPS więcej
Apex - 8 FPS więcej
Battlefield - 7 FPS więcej

Zresztą zobacz materiał sam, na co moim zdaniem warto zwrócić uwagę to fakt, że mamy tutaj znaczny wzrost zarówno minimalnej ilości klatek jak i średniej ilości klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Zgreed66 napisał:

Musisz mieć 8R? Zmienisz na 3600 w grach praktycznie to samo, a będziesz mieć budżet praktycznie na 2080s który faktycznie do 3440x1440 już się przyda. 

Wole zainwestować teraz w procek i mieć spokój na dłużej. A na 2080s budżet mam tylko nie chcę niepotrzebnie wydawać kasę jeśli karta ma się "nudzić" i taki 2070s w zupełności dawałby sobie radę.

@UP Będę zamawiać wszystko z jednego sklepu i czy to morele czy xkom to PalitGameRock/Premium wychodzi w wersji super taniej niz zykła 2080. 

Ten Asus dual jakoś mnie nie przekonuje, myślę, że GameRock będzie miał lepszą kulturę pracy, czy też może się mylę?

 

Edytowane przez Energetic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 3440x1440p x 100Hz 2080super będzie dobrze pasować (jak masz kasę ofc). Nie powinna się nudzić, tak przynajmniej wynika z wykresów. 2070super będzie niewystarczająca. Pytanie, czy 1000 zł różnicy jest tego warte (dla posiadacza takiego monitora nie powinno być to problemem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest, chcę się tylko upewnić, że 2080s ma tutaj sens i nie będzie kartą nad wyraz. Nie śledziłem rynku gpu od czasów maxwella i wolę się upewnić,  czy nie będę wydawać kasy  na coś co będzie działać tak samo jak 2070s. 

Czyli póki co wybór pada na 2080s, pytanie czy jest jeszcze jakaś fajna (cicha) wersja tej karty czy brać  tego palita PalitGameRock lub PalitGameRock Premium?

Co powiecie na  temat mobasów x570 i tych ich wentylatorków? Jest to uciążliwe czy nie słychać ich?

Może znacie jakieś cichsze wentyle niż Noctua NF-A14 ULN 140mm?

Miał ktoś z was doczynienia z seasonic focusem? lub corsairem RMx? Jak tam u nich z ciszą podczas działania?

No i ostatnia sprawa, jaki cooler polecacie by dawał radę ogarnąć 3700x na PBO i przy tym był możliwie jak najcichszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Palita to za wersję premium płacisz jakoś 50zł więcej, a masz 45 MHz więcej fabrycznie na rdzeniu.

Jak wspomniałeś o x-komie to @BBBlacha podrzucił informację, że x-kom ma Asus TUF Gaming X570-Plus w bardzo fajnej cenie.

https://www.x-kom.pl/p/501595-plyta-glowna-socket-am4-asus-tuf-gaming-x570-plus.html

ogółem szkoda, że ceny za GPU wyglądają jak wyglądają jeszcze niedawno RTX 2080 od Zotaca w wersji AMP był na promocji na morelach za mniej niż 3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Michikun said:

Jak wspomniałeś o x-komie to @BBBlacha podrzucił informację, że x-kom ma Asus TUF Gaming X570-Plus w bardzo fajnej cenie.

https://www.x-kom.pl/p/501595-plyta-glowna-socket-am4-asus-tuf-gaming-x570-plus.html

Ten Asus będzie w czymś lepszy względem MSI MPG X570 GAMING PLUS? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilaczy to na 100% najcichszy będzie RMx 650w.
Co do obudowy to proponowałbym zmianę na Define C.
Co do radiatora na procek to bierz jakąś porządną wieżę, są cichsze od AiO(niższe temperatury przy niższej głośności), a custoom loop to wyrzucanie hajsu.

Co do wentylatorów to zainteresuj się TY-147A. Są Oversize, więc trzeba mieć to na uwadze. W Define C wejdą 2 na front(lub 1 +2 x 120mm), 1 na spodzie i 2 na topie(nie opłaca się dwóch, lepiej jeden) i jak kupisz kołki gumowe to możesz zamontować wentylator z tyłu na dwóch z nich, a 2 z nich możesz ściąć i tymi ściętymi kołkami wentylator oprzeć o zaślepkę mobo, mam tak zamontowane i działa dobrze.

PS:PBO?

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...