Jump to content
kruchy8103

Gigabyte Aorus Rtx 2070 super

Recommended Posts

No fajne ale wydaje mi się że macho rev. B jest lepsze ale to tylko moja opinia

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

44 minuty temu, R3jn napisał:

No fajne ale wydaje mi się że macho rev. B jest lepsze ale to tylko moja opinia

Nie jest lepszy tylko większy. Scythe banalny montaż, cisza, wydajność i rozmiar - mniejszy.

Co wy macie z tym ac frezerem... To jest słabe chłodzenie do procesorów np 9400f tutaj mugen 5 albo macho kwestia gustu wydajność podobna

• Downvote 1

7 minut temu, R3jn napisał:

Co wy macie z tym ac frezerem... To jest słabe chłodzenie do procesorów np 9400f tutaj mugen 5 albo macho kwestia gustu wydajność podobna

Ja nie wiem skąd takie pomysły że słabe, nie jesteś pierwszą osobą która krytykuje. Słabsze były poprzednie edycje, a 34 eSports Duo jest sztosem cena/jakość.

temp2.png

temp1.png

Skoro Kruchy napisałeś, że jesteś w stanie dorwać 8700 za około 1100 zł, czyli oznacza, że bierzesz pod uwagę sprzęt używany.

Usystematyzujmy:

używany (allegro) i7 8700 - 1000-1150 zł, nowy 1300-1600 zł

używany (jw) i7 8700k - 1400-1500 zł, nowy 1370-1900 zł

używany i7 9700k - 1400-1600 zł, nowy 1600 (oem) - 2000 zł

nowy i7-9700kf około 1700 zł.

także zastanów się Kruchy, co chcesz, czego oczekujesz i do czego potrzebujesz.

Masz obecnie 9400F tak? Jeśli grasz w gry, czy obsługujesz programy, które nie wymagają 6 i więcej wątków, to zostań na tym, co masz. W przeciwnym wypadku, grasz w battlefieldy, asasyny, watchdogi, totalware, czy inne głodne na wątki tytuły gier, to warto wziąć 8700/8700k/9700k (nowe lub używane). Optymalnie jest wziąć któryś z dwóch ostatnich, a jeśli budżet nie pozwala, rozważ 8700 lub 8700k używane. 

Te trzy i-siódemki starczą spokojnie na kilka lat w przód, i5 9400f jest na ten moment spoko, ale raczej na jeszcze 2 lata. Wymiana na platformę amd z r5 3600/3600x/3700x z b450/x4370/x570 jest bezsensowna i teraz i później. Dopiero jak wyjdą nowe cpu (przynajmniej 2 generacje naprzód) od intela czy amd można zastanawiać się nad wymianą.

Szkoda, że rozbiłeś swoje wymagania na kilka tematów. Skoro masz już płytę na czipsecie z390 i masz 2x8 GB 3000 MHz cl chyba 15, to zostaw sobie ten ram, poczytaj poradniki, podkręć go, często OC ramu da więcej (lub porównywalnie) od OC procka. Jak Tesel wspomniał, wymiana ramu na 3600MHz cl 15-16-17 da widoczny wzrost, ale też to swoje kosztuje. Za darmo możesz, przy odrobinie chęci, przetestować swoje ramy i spróbować popchnąć je wyżej.

Podkręcenie aktualnego ramu, odpowiedni procesor jaki sam zechcesz, posiadana już karta rtx 2070 i masz maszynę do zabawy na 3-5 lat.

edit.

nie doczytałem się, do jakiego monitora, jakiej rozdzielczości grania i odświeżania ekranu... Przy fhd 60hz zmiany nie są potrzebne na ten moment.

Bardzo fajnie rozwinięta wypowiedź dzięki

Stawiam na i7 8700k

A pytanie przyklejać do nich blachy na termopadach bo mam i jak bym chciał je podkręcić

Kruchy

woda ?:) jakies gotowe od NZXT albo Corsair wyglądaja i działaja całkiem nieźle w porównaniu do pierwszych serii kwestia jaka masz obudowe - osobiście to montowanie tych klocków jest wkurzające :) i czyszczenie chociaż chłodnice tez trzeba w sensie finy - ja czekam na 10 generacje miałem to i9 brać na dniach ale....sam nie wiem