Skocz do zawartości
limitless

[zestaw PC] 3500-4500 zł programowanie, gry, moc, bez OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
Rozglądam się za komputerem do codziennego użytku: praca jako programista, ale i od czasu do czasu pogranie - głównie League of Legends i inne (czyli mało wymagające gry), ale czasami chciałbym pograć w coś bardziej wymagającego, jeśli najdzie mnie ochota. Zależy mi na wydajnym komputerze do codziennego użytkowania, bez jakiś problemów, jak to bywa w przypadku niektórych kart graficznych ze sterownikami smile.gif 

Cena zastanawiam się nad 3500 zł lub ewentualnie 4500 zł, jeśli jest sens składać komputer do takich zastosowań w cenie 4500 zł? Na pewno nie oczekuję grania w najnowsze gry na bardzo wysokich ustawieniach. Do takich gier wystarczą mi i średnie ustawienia smile.gif 
Korzystam z monitora 27" 4K oraz 24" FHD. Możliwe, że dojdzie jeszcze kolejny monitor 24" FHD /QHD. 

Interesuje mnie cały zestaw z jednego serwisu do zamówienia, najlepiej z opcją złożenia komputera. Może być bez systemu. Bez OC, sama stacja 

Z rozglądania się wyszedł mi taki zestaw: 
morele.net/inventory/info/e193b4a9 

Kwota nie jest za wysoka, chociaż przypuszczam, ze do moich potrzeb będzie to nieco za duża moc, ale chyba lepiej mieć zapas, niż kupić średniawy PC. 
Co sądzicie? Coś do zmiany? Coś odjąć, bo do moich potrzeb będzie zbędne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk zmień na:

https://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-m9pegn-512gb-pcie-x4-nvme-px-512m9pegn-1813248/

Dołóż do procesora - przyda ci się więcej rdzeni i wątków przy programowaniu:

https://www.morele.net/procesor-amd-ryzen-7-2700-3-2ghz-16mb-box-yd2700bbafbox-980257/

Co do karty graficznej daj sobie kilka dni i poczekaj z pewnością pojawią się ciekawe autorskie modele kart RX 5700 XT w przystępnych cenach. Fajnie, że masz monitor 27" 4K, myślę że będziesz miał sporo frajdy i nawet sobie pograsz w 2K :) na takim sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...