Skocz do zawartości
recedent

Forza 7 Motosport i Ryzen nie lubią się

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny dzień i kolejne problemy. Tym razem poza artefaktami na najnowszym sterowniki nvidii to jeszcze gra spowodowała błąd:

Wystąpił skorygowany błąd sprzętowy.

Składnik: PCI Express Endpoint
Źródło błędu: Advanced Error Reporting (PCI Express)

Główna magistrala:urządzenie:funkcja: 0x8:0x0:0x0
Pomocnicza magistrala:urządzenie:funkcja: 0x0:0x0:0x0
Nazwa głównego urządzenia:PCI\VEN_1106&DEV_3483&SUBSYS_34831106&REV_01

 

A wcześniej:

Nazwa aplikacji powodującej błąd: ForzaMotorsport7.exe, wersja: 0.0.0.0, sygnatura czasowa: 0x5d3a447d
Nazwa modułu powodującego błąd: ForzaMotorsport7.exe, wersja: 0.0.0.0, sygnatura czasowa: 0x5d3a447d
Kod wyjątku: 0xc0000005
Przesunięcie błędu: 0x00000000011881df
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x34c
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d55aabd20d134a
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.ApolloBaseGame_1.174.4791.2_x64__8wekyb3d8bbwe\ForzaMotorsport7.exe
Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.ApolloBaseGame_1.174.4791.2_x64__8wekyb3d8bbwe\ForzaMotorsport7.exe
Identyfikator raportu: 6bc06c11-5183-4732-be74-9b3b826fedad
Pełna nazwa pakietu powodującego błąd: Microsoft.ApolloBaseGame_1.174.4791.2_x64__8wekyb3d8bbwe
Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd: forzamotorsport7

 

A jeśli chodzi o graficzne błędy, które jak na razie zauważyłem tylko w Forzy 7 to wyglądają tak:

 

Konfig:

Ryzen 5 3600
Gigabyte B450 Aorus Elite
2x8GB DDR4 ADATA 3200Mhz
Palit RTX 2070 Super, SSD M.2 Adata SX8200 PRO 512GB

 

System oczywiście W10 świeżo zainstalowany, najnowsze stery i wyłączony antywirus defender

Natomiast jeszcze jedna uwaga z użytkowania Ryzena w BF1/BFV. Przy wyłączonym dx12 niegrywalna. Masakryczne mikroprzycięcia i spadki FPS. I co z tego, że gra pokazuje w ULTRA 150FPS jak potrafi przyciąć co kilkanaście sekund. Po zmianie na DX11 lepiej. 

Póki co średnio jest zadowolony z zakupu Ryzena 5. Coś z nim jest nie tak. Widać to choćby po tym komunikacie błędu, który wyżej wkleiłem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście !!!

Przed chwilą testowałem różne ustawienia gry z oblokowanym v-sync/ 60fps/synchronizacja piona włączona itd. Przy ustawieniu stałego 60FPS, benchmark wbudowany w grę działał poprawnie. Minimalne FPS 59,9 a maksymalne 60FPS. Włączyłem jakiś wyścig. Przed kilka minut stałe 60fps, bez mikroprzycięć i już się cieszyłem, że jest ok, a tu spadek nagle do 45FPS, ekran zamroził się i wywaliło grę do pulpitu. Komunikat błędu z dziennika zdarzeń:

 

Nazwa aplikacji powodującej błąd: ForzaMotorsport7.exe, wersja: 0.0.0.0, sygnatura czasowa: 0x5d3a447d
Nazwa modułu powodującego błąd: ForzaMotorsport7.exe, wersja: 0.0.0.0, sygnatura czasowa: 0x5d3a447d
Kod wyjątku: 0xc0000005
Przesunięcie błędu: 0x00000000011881df
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x468
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d55b28704cb7ec
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.ApolloBaseGame_1.174.4791.2_x64__8wekyb3d8bbwe\ForzaMotorsport7.exe
Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.ApolloBaseGame_1.174.4791.2_x64__8wekyb3d8bbwe\ForzaMotorsport7.exe
Identyfikator raportu: bc58b6b6-c10c-4bda-987b-9176e69b36a0
Pełna nazwa pakietu powodującego błąd: Microsoft.ApolloBaseGame_1.174.4791.2_x64__8wekyb3d8bbwe
Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd: forzamotorsport7

 

Oraz:

Wystąpił skorygowany błąd sprzętowy.

Składnik: PCI Express Endpoint
Źródło błędu: Advanced Error Reporting (PCI Express)

Główna magistrala:urządzenie:funkcja: 0x8:0x0:0x0
Pomocnicza magistrala:urządzenie:funkcja: 0x0:0x0:0x0
Nazwa głównego urządzenia:PCI\VEN_1106&DEV_3483&SUBSYS_34831106&REV_01
 

 

 Nie wiem już gdzie szukać problemu i pomocy.  Pomoc MS to kpina. Przeklejają frazesy typu "aktualizuj sterowniki, przeinstaluj system itp" i tyle. Gra niemało kosztowała, a więcej nerwów na niej zjadłem niż jakiejś przyjemności. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś żart. Nie wiadomo czy to stery od płyty, czy ta głupia gra tak robi czy system źle zarządza rdzeniami i planem zasilania. NIE WIEM !

Teraz odpaliłem grę jeszcze raz na tych samych ustawieniach i teraz mikroprzycięcia, a wcześniej było stałe 60FPS tyle, że gra się wypieprzyła. NIEWIARYGODNE !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj szukać przyczyn w sterownikach gpu i może instaluj jakieś starsze. Każda forza miała na pc ciężkie przeboje szczególnie na początku podczas premier. Może jakieś bugi powróciły, tym bardziej że jak się wpisze ten błąd w google to prawie zawsze wyskakuje ktoś z grafiką Nvidii+Intel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forza 4 H, wszystko na ultra co się dało, wygładzanie na max, blur intensywność na low, jakość na maxa. 3700x, 570x, GTX1080, g sync 144hz, rozdzielczość 1080p. Zero przycinek w czasie gry. Wszystko płynnie. Jedyne zacinki w menu kiedy zaczytuje coś z neta.

Wysłane z mojego LG G6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że namierzyłem przyczynę problemu. Otóż problemem okazał się dodatkowy kontroler USB 3.0 zamontowany w gnieździe pci-express. Co jakiś czas system do niego odwoływał się i z jakiegoś powodu pojawiały się spadki wydajności całego systemu. Być może w Forzy Horizon 4 tego nie zaobserwowałem, bo dużo więcej gram w Forzę 7 Motosport, ale po wyjęciu kontrolera i odinstalowaniu sterowników Forza 7 nie notuje spadków FPS. Co do artefaktów graficznych to zainstalowałem starszy sterownik i póki co nie ma krzaków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem nadal występuje. Ręce opadają...

 

Wystąpił skorygowany błąd sprzętowy.

Składnik: PCI Express Endpoint
Źródło błędu: Advanced Error Reporting (PCI Express)

Główna magistrala:urządzenie:funkcja: 0x7:0x0:0x1
Pomocnicza magistrala:urządzenie:funkcja: 0x0:0x0:0x0
Nazwa głównego urządzenia:PCI\VEN_10DE&DEV_10F8&SUBSYS_1E8410DE&REV_A1
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...