Skocz do zawartości
damiank94

Monitor się wyłącza, ale komputer nadal pracuje.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taką zagwozdkę. Otóż, jakiś czas temu komputer zaczął sypać blue screenami z błędem "driver power state failure". Problem pojawiał się prawie zawsze przy zimnym starcie. Używałem wtedy GTX 1050Ti zasilaną tylko z gniazda PCIe. Po wyjęciu karty było zdecydowanie lepiej ze stabilnością (Integra). Teraz mam nową kartę GTX 1660. Problem wygląda tak, że komputer się zawiesza, po chwili gaśnie ekran a komputer nadal pracuje. Specyfikacja to: 

GIGABYTE H97-D3H, i5 4690 + FERA 3, 4x4GB Crucial Ballistix Tactical 1600MHz, GTX 1660, Plextor M8PeG i Thermaltake Smart SE 530w.

Niedawno go odkurzałem i wymieniałem pastę na CPU - temp to jakieś ~50 stopni gdy procesor leciał pełnym ogniem w benchmarku SoTT. 

Atakować zasilacz? 

Edytowane przez damiank94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tsaa. Zacząłem obserwować zachowanie komputera. Wyświetlanie pulpitu bez problemu. Odpalenie filmu na YT, gry albo benchmarka - zwis. Forza Horizon 4 wysypywała się na ekranie ładowania. Resident Evil 2 z kolei wysypywał się kiedy mu się podobało. Wszystkie te atrakcje miałem na sterowniku 436.02 bodajże, czyli tym który miał poprawić wydajność w FH4 XD. Dziwne, zważywszy na fakt że GTX 660 nie miał problemów. Po drodze zmieniłem zasilacz na Seasonic Focus Gold Plus i pomimo iż nic to nie zmieniło w kwestii stabilności to zmiany nie żałuję. Byłem w szoku jak ciche są wentyle SPC w porównaniu z tym ze Smarta.

Ale wracając do tematu. Uznałem że jeżeli M$ ma sterowniki do karty na swoich serwerach to muszą być to dobre i przetestowane sterowniki. Jak pomyślałem, tak zrobiłem. Wywaliłem te 436.02 i pobrałem to co oferował WU - czyli jakieś 419. Efekt? Forza Horizon 4 odpaliła się bez problemu, benchmark, sama gra - w tej chwili wszystko ok. Resident Evil 2 jeszcze nie sprawdzałem. Będę obserwował, więc temat można jeszcze na chwilę zostawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...