Jump to content
Sign in to follow this  
damiank94

Monitor się wyłącza, ale komputer nadal pracuje.

Recommended Posts

Witam, mam taką zagwozdkę. Otóż, jakiś czas temu komputer zaczął sypać blue screenami z błędem "driver power state failure". Problem pojawiał się prawie zawsze przy zimnym starcie. Używałem wtedy GTX 1050Ti zasilaną tylko z gniazda PCIe. Po wyjęciu karty było zdecydowanie lepiej ze stabilnością (Integra). Teraz mam nową kartę GTX 1660. Problem wygląda tak, że komputer się zawiesza, po chwili gaśnie ekran a komputer nadal pracuje. Specyfikacja to: 

GIGABYTE H97-D3H, i5 4690 + FERA 3, 4x4GB Crucial Ballistix Tactical 1600MHz, GTX 1660, Plextor M8PeG i Thermaltake Smart SE 530w.

Niedawno go odkurzałem i wymieniałem pastę na CPU - temp to jakieś ~50 stopni gdy procesor leciał pełnym ogniem w benchmarku SoTT. 

Atakować zasilacz? 

Edited by damiank94

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tsaa. Zacząłem obserwować zachowanie komputera. Wyświetlanie pulpitu bez problemu. Odpalenie filmu na YT, gry albo benchmarka - zwis. Forza Horizon 4 wysypywała się na ekranie ładowania. Resident Evil 2 z kolei wysypywał się kiedy mu się podobało. Wszystkie te atrakcje miałem na sterowniku 436.02 bodajże, czyli tym który miał poprawić wydajność w FH4 XD. Dziwne, zważywszy na fakt że GTX 660 nie miał problemów. Po drodze zmieniłem zasilacz na Seasonic Focus Gold Plus i pomimo iż nic to nie zmieniło w kwestii stabilności to zmiany nie żałuję. Byłem w szoku jak ciche są wentyle SPC w porównaniu z tym ze Smarta.

Ale wracając do tematu. Uznałem że jeżeli M$ ma sterowniki do karty na swoich serwerach to muszą być to dobre i przetestowane sterowniki. Jak pomyślałem, tak zrobiłem. Wywaliłem te 436.02 i pobrałem to co oferował WU - czyli jakieś 419. Efekt? Forza Horizon 4 odpaliła się bez problemu, benchmark, sama gra - w tej chwili wszystko ok. Resident Evil 2 jeszcze nie sprawdzałem. Będę obserwował, więc temat można jeszcze na chwilę zostawić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.