Skocz do zawartości
Pawelek69

Zawieszanie się Chrome podczas przewijania stron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu mam bardzo denerwujący problem z Chrome przy scrolowaniu i przełączaniu zakładek, a mianowicie kiedy scroluję większą stronę dla przykładu tą: https://www.morele.net/backtoschool/, czy też całe morele lub stronę Koputronika, po kilku przewiniętych pozycjach przeglądarka zamarza, pojawia się kursor kółko oczekiwania. Np. tą stronkę z promocjami morele mam otwartą teraz, nic nie robię, a co kilka – kilkanaście sekund miga mi okno przeglądarki, która cały czas jest jakby ociężała. W menażerze zadań Chrome na takich stronach jak ta (https://www.morele.net/backtoschool//) bierze max 17% CPU i 250 MB RAM. Nie jestem w stanie przewinąć tej strony do końca. W Edge natomiast wszystko śmiga super płynnie . Sprzęt jak sygnaturce, mam 16GB RAM i SSD. Przeinstalowałem system, wyczyściłem cały chrome, ciasteczka itp. i nadal to samo. Niezależnie czy mam włączoną czy wyłączoną akcelerację sprzętową. Wszystkie sterowniki i system aktualne. Z rozszerzeń mam tylko ublock origin, ale niezależnie czy włączony czy nie, chrome muli.. Problem występuje też na laptopie.. 

P.S. Nie reklamuję sklepu Morele :)

Edytowane przez Pawelek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy to samo dzieje się w trybie pełnoekranowym , gdzieś w opcjach jest możliwość włączenia.Jeśli problemu nie ma w trybie pełnoekranowym przyczyną jest karta graficzna.Jeśli problem występuje też na laptopie to może być to kwestia jakiegoś oprogramowania którego używasz na obu komputerach , ewentualnie nieaktualna/zabugowana wersja Chrome.

Edytowane przez Nicko13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trybie pełnoekranowym po wciśnięciu F11 to samo. Chrome mam aktualny, jutro powyłączam usługi i sprawdzę raz jeszcze.

--------------------

EDIT: Wyłączyłem pokazujący się na górnym, środkowym pasku przeglądarki Real Downloader który ściągnąłem z Real One Playerem do ściągnięcia filmików z Youtube i Chrome ożył :) (Real Downloader nie pokzauje się dodatkach do Chrome). Miałem go na stacjonarnym i laptopie. Problem rozwiązany, dziękuję :)

Edytowane przez Pawelek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...