Skocz do zawartości
VPorakoV

Czy intel i5 2300 ograniczy GTX 1050 Ti ?

Rekomendowane odpowiedzi

procesor: intel® core™ i5-2300 cpu @ 2.80ghz
ram: kingston 8GB DDR3 2133Mhz
płyta główna: foxconn h61mxt1/f2/-s/-v
Zasilacz: model fsp350-60apn , moc 350W

posiadam taki sprzęt, (zdaje sobie sprawę, że nie jest to potwór) i moja aktualna karta graficzna to Radeon HD 5750 1Gb, uznałem, że jest to jeden z najgorszych komponentów a chciałbym zrobić niewielki upgrade, mianowicie kupić GTX 1050 Ti 4Gb lecz mam obawy, że mój aktualny procesor nie pozwoli tej karcie osiągnąć dobrych wyników, chciałem się was zapytać czy to ma sens? A może ten procesor nie jest taki zły i da rade? nie do końca znam się na hardware stąd moje pytanie do was ;3
(Ps. wiem, że płyta główna nie pozwala wykorzystać pełnej mocy ramu xd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 2300 to nadal mocny procek , w parze z GTX1050Ti będzie działał OK.

Kartę chcesz kupić nową czy używkę ?

Bo patrząc po cenach nowych GTX1050Ti to lepszym wyjściem jest dołożenie do RX 570 która kosztuje nie wiele więcej a jest zauważalnie szybsza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michikun napisał:

Albo zamiast kupować kartę lepiej zmienić platformę na Ryzen  2400G + tanie mobo na B450 + 2x4GB RAM?

i że niby co z tym miałby robić? bo do gier to to się nie nadaje

z używek to może uda się wyrwać gtx 1060 3gb w dobrej cenie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 to nadal mocny procek , R5G może i mocniejszy ale ta integra jest słabsza od HD5750 .

To już lepiej zbierać do normalnego CPU a nie APU .

GTX1650 to średni pomysł , w tym budżecie to Rx 570 jest lepszym wyjściem, z reguły wydajniejszy niż GTX .

Co innego GTX1660 - choć to karta kosztują z reguły ponad 1 000 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, topdog napisał:

zamierzasz grać w coś mocno wymagającego?

nie ukrywam, że mam ochotę pograć w Rust, lecz nie wymagam aby chodził on na nie wiadomo jakich ustawieniach, chodzi mi raczej o niskie detale i nie wielką rozdzielczość jeśli chodzi o granie, jest to jedna z najbardziej wymagających gier w jakie gram ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, reyden napisał:

Kartę chcesz kupić nową czy używkę ?

Bo patrząc po cenach nowych GTX1050Ti to lepszym wyjściem jest dołożenie do RX 570 która kosztuje nie wiele więcej a jest zauważalnie szybsza .

jak już to nowa, dobrze, że podjąłeś temat RX 570 bo właśnie o nią miałem się zapytać, też na nią patrzyłem lecz obawiam się, że będę musiał doliczyć koszty nowego zasilacza, znalazłem w szafce zasilacz 400W i mogę go przeszczepić, ale obawiam się, że nawet i to nie wystarczy ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, topdog napisał:

RX570 to może być odrobinę za dużo na zasilacz co ma 300W na lini 12V. 1060 3/6Gb to raczej max

 

Taki zasilacz znalazłem u siebie i mogę go zamontować, działa w 100%, lecz ja się nie znam na zasilaczach i nie wiem czy to nie jest tak zwana "tykającą bomba" ;p

USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image-57682908.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...