Skocz do zawartości
oskardes

Terkotanie karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam problem. Zaczęła mi terkotać karta graficzna (dźwięk załączam w załączeniu). Mam Zotaca gtx 1050. Kiedy zatrzymuje jeden z wiatraków (obojętnie który), a drugi pracuje, karta nie wydaje tego dźwięku. Natomiast kiedy z powrotem puszczę wiatrak dźwięk wraca. Co to może być? Łożysko? Dodam, że karta po gwarancji więc średnio z oddaniem do producenta. 
https://drive.google.com/file/d/16WmtEy3sMECJx4k_xCEO7AmX6Hc6ha4Q/view?usp=sharing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta była wysłana na gwarancję i powróciła z tym problemem, a wcześniej go nie było? 

Wyjmij kartę, sprawdź, czy przewód zasilający wentylatory nie zahacza gdzieś o łopatki. Przynajmniej jedna z kart, jaka wpadła mi w ręce, miała taką przypadłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie plastikowa obudowa rezonuje, gdy działają dwa wentylatory i wystarczy wcisnąć gdzieś złożoną kartkę w szczelinę.

Jeśli w trakcie nagrania zatrzymujesz jeden z wentylatorów no to dźwięk wcale nie znika. Po prostu zamiast dwóch wentylatorów hałasuje jeden, więc jest ciszej, ale dźwięk jest dokładnie ten sam, czyli wskazywałoby to na wentylatory, ale nigdy nie słyszałem, by łożysko powodowało taki dźwięk, więc skłaniam się ku opcji z obudową lub tak jak mrcszyman napisał wentylatory o coś zahaczają.

Najlepiej jakbyś wrzucił wideo, wtedy od razu widać co masz w PC i co może powodować problemy.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...