Skocz do zawartości
blackbird25

3DMark i długość stress testów (kilka pytań)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

właśnie testuję sobie powoli OC na MSI 2070 Armor i mam dwa pytania bo z tego co w internetach czytam są różne szkoły:

1) ile testować dane ustawienia podniesione w MSI Afterburner (pod 3DMarkiem, lecę z loopem na FireStrike'u), 30 minut, godzinę ? dwie ? 

2) co ile podnosić taktowanie rdzenia i pamięci  ? 30 MHz ? 50 MHz ?

3) CZYM najlepiej testować ? owym 3DMarkiem, Unigine Valley, czy może jeszcze czymś innym ? 

pzdr

blackbird

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw rdzeń, sprawdzaj okolice 2000-2050 MHz. Interwał taki jaki uważasz, 10/20/50, nie ma to znaczenia, napotkasz i tak w którymś momencie na ścianę. Po uzyskaniu pożądanego wyniku zabierz się za vram, zacznij w okolicach efektywnego 15500 (7750)MHz. W zależności czy będzie stabilnie lub nie, zmieniaj co przykładowo 200-300 MHz efektywnego (w programie 100-150).

A w czym testować? Ja sprawdzam w valleyu oraz bezpośrednio w najbardziej wymagającej graficznie grze, jaką mam. Spokojnie baw się, obserwuj sytuację na panelu OSD, minie kilka godzin zabawy i możesz uznać, że jest w porządku. Sam benchmark, czy to 3dmark czy inny. nie zawsze od razu (5-30min) wskaże niestabilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łooo, Panie, strasznie liberalnie wyskoczyłeś - skok co 100-150 MHz? 10/20/50 minut, w sensie nieważne ile ? Trochę grubo pojechałeś, pierwszy raz czytam o takich wartościach

 

Edyta: mógłby się ktoś odnieść do wartości @mrcszyman ? 

Edytowane przez blackbird25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc 10-20-50 miałem na myśli MHz rdzenia gpu, interwały. Zacząć w miarę z grubej rury, aby na testy nie stracić kilkunastu godzin czy kilku dni. A przy pamieciach - chyba nie piszesz poważnie, że bedziesz sprawdzać vram z zakresu 14000-powiedzmy 16600 MHz co kilkadziesiąt MHz? Przypominam, że w programie msi afterburner na osd masz wskazanie połowy efektywnego taktowania pamieci - taktowanie rzeczywiste jest kilkukrotnie mniejsze. W programie na suwaku pamiątek (lub manualnie) manipulujesz przyjmijmy +100, co efektywnie podbija 200 MHz. Tutaj też polecam szybko osiągnąć limit i sukcesywnie zmniejszać ustawienia.

Ile testować, napisałem, że nawet kilkugodzinne testy mogą nie wystarczyć, w pewnym momencie może się zdarzyć, że gra/system się zwiesi na moment i ujrzysz błąd sterownika karty graficznej.

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@blackbird25 Ja tam niezależnie czy robię OC procka czy czegokolwiek innego, nie siedzę całymi dniami na testowaniem, tylko testuję maksymalne stabilne zegary przez max godzinę, a potem jeszcze dla pewności idę w oczko w dół. Nie ważne ile byś nie testował, przy codziennym użytkowaniu i tak może się coś spierniczyć, a przynajmniej mnie to irytuje strasznie, komputer ma działać bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...