Skocz do zawartości
goddy

Modernizacja kompa z 2015, budżet 1000-1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników, jako że jest to mój pierwszy post.

Kompletnie nie jestem w temacie hardware i chcę się poradzić specjalistów. Oto mój obecny sprzęt:

płyta GA-B85M-D3H
procek Core i5-4590 3.3GHz
grafika Radeon R9 270, 2GB GDDR5
RAM Ballistix 2x4GB DDR3 1600MHz
zasilacz Smart SE Modular 530W
dysk Premier Pro SP920 128GB 
dysk Seagate 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM, 64MB cache

Chcę zrobić dość budżetowy upgrade. Z tego powodu zakładałem, że nie będę zmieniał procka, bo musiałbym też zmieniać płytę główną.
Na pewno kupię duży dysk SSD, Samsung EVO 860 1 TB na wszystkie dane.
Chciałem dołożyć drugie tyle ramu i kupić jakąś grafikę z dobrym stosunkiem cena/jakość - ktoś mi sugerował GTX 1070.

Tak naprawdę jedyne w co chcę pograć, to Cyberpunk w 1080p na średnich detalach :)
Co o tym myślicie? 
 

 

 

Edytowane przez goddy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku najrozsądniej będzie kupić kartę GTX 1660 oraz dysk SSD.

Przykładowo:

https://www.x-kom.pl/p/400625-dysk-ssd-crucial-500gb-25-sata-ssd-mx500.html

https://www.x-kom.pl/p/508832-karta-graficzna-nvidia-asus-geforce-gtx-1660-dual-oc-evo-6gb-gddr5.html

do koszyka wpisz kod: komponenty

będzie ciut taniej, kartę jak zarejestrujesz na stronie producenta to otrzymasz voucher do Netflixa wysokości 60-120zł.

Jeśli natomiast posiadasz dysk SSD to po prostu kupuj RTXa 2060, z kodem: szkola

cena spada do 1599zł

https://www.x-kom.pl/p/507702-karta-graficzna-nvidia-asus-geforce-rtx-2060-dual-evo-oc-6gb-gddr6.html

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, goddy napisał:

Na pewno kupię duży dysk SSD, Samsung EVO 860 1 TB na wszystkie dane.

up

czytasz w ogóle co autor napisze? czy tylko piszesz by coś napisać [ bez sensu]

 

co do cyberpunka - to trzeba poczekać na premierę [żeby zonka nie było] i dopiero wtedy coś można wykombinować - ale zawsze możesz kasę zbierać

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Michikun napisał:

Gościu jak zaczynałem pisać posta to tego nie było w treści.  Edytował post w momencie, gdy ja kopiowałem sobie linki do mojego posta... polecam iść się czepiać gdzie indziej :) chyba, że nie masz nic lepszego do roboty w życiu?

a było poczekać   - a nie latać jak ze sraczką

i wypadałoby edytować posta jak już zajarzyłeś że jesteś opóźniony 

 

ps

przez takie nieogarnięte wpisy zaniżasz poziom tego forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Michikun za szybką odpowiedź. I za kody do x-kom, porównałem ceny i faktycznie wychodzi taniej niż najtańsza obecnie dostępnie opcja w internetach. Prawda, post mi się wysłał przez przypadek wcześniej i dopisałem brakującą treść. Ale po co te spiny.

Przy SSD wahałem się właśnie między tym co poleciłeś, a Samsungiem i ten drugi w kategorii 1 TB jest o 8% lepszy w benchmarkach, a cena u nas ta sama.

Faktycznie z grafiką się wstrzymam jeszcze trochę, ale RAM'u bym sobie już dołożył, bo i tak planuję przesiadkę na Win10. Czy macie polecane marki? 

I jeszcze takie pytanko techniczne - ponieważ mam starszą płytę, to zostaję póki co przy DDR3. Mój "znający się" kolega mówił, że mi to mocno ograniczy wydajność w przypadku nowszych gierek - zgadzacie się z tym? Jak patrzyłem na różnicę przepustowości, to faktycznie różnica jest duża między DDR3, a nowszymi, ale nie wiem na ile to ma istotne znaczenie w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/415152-dysk-ssd-plextor-1tb-pcie-gen3-x4-nvme-2280-m9pey.html?j=292326&sfmc_sub=30083846&l=772_HTML&u=5078692&mid=100011870&jb=21
kod komponenty-> cena: 609zł
-lub po prostu kup jakiś tańszy dysk nvme i przejściówke PCiE
-lub Dysk m.2 500GB + SataIII 500GB
-lub tani dysk SSD SATA III 1TB

Przepłacanie za droższy dysk pod sataIII nie ma sensu bo nie ma żadnej różnicy względem tych tańszych.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...