Skocz do zawartości
JacekK74

Xonar D1 - jak PCI podpiąć pod PCI-e?

Rekomendowane odpowiedzi

Kartę dźwiękową Xonar D1 na niestety obecnie prawie niespotykanym złączu PCI ze względu na bardzo odpowiadającą mi jakość dźwięku chciałbym przenieść do nowego komputera.
Znalazłem przejściówkę na PCI-e (załączona fotka) ale tu zaczęły się schody. Po odkręceniu długiego śledzia i spięciu karty z przejściówką okazało się że śledź od przejściówki zasłania skrajne wyjście na karcie i uniemożliwia montaż krótkiego śledzia karty dźwiękowej. Pomyślałem, że jeśli odkręcę śledzia od przejściówki i zostawię tylko krótkiego śledzia od karty to rozwiąże to problem. Co prawda nie da się osadzić śledzia w obudowie (będzie za krótki) ale uznałem, że wystarczy jeśli będzie trzymała go śruba. I tu pojawia się kolejny problem - śledź krótki jest niejako "odwrócony" w porównaniu ze śledziem długim (załączone fotki kart) co uniemożliwia przykręcenie go do obudowy. I tu skończyły mi się pomysły. Może ktoś z Was ma pomysł jak sobie z tym problemem poradzić?

long.jpg

pcipcie.jpg

short.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że nie. Najlepszy byłby krótki śledź z mocowaniem jak w długim. Wersja minimum - śledź od przejściówki nie zasłaniający wyjść.
(edit) W ostateczności przejdę na integrę. Może Realtek ALC S1200A na płycie Asusa nie będzie taki zły.

Edytowane przez Jacekk44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz szlifierki kątowej, wiertarki/wkrętarki z wiertłami do metalu i papier ścierny/pilnik. Pozbywasz się śledzia od przejściówki i przerabiasz odpowiednio krótki, bądź długi śledź od karty muzycznej. Rozwiązanie może niezbyt eleganckie (w zależności od jakości wykonania), ale proste i solidne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, radiergummi napisał:

Ja Xonara D1 pozbyłem się z 4 lata temu bo stwierdziłem, że w następnym kompie już na pewno nie będę miał PCI.

dokładnie

sprzedaj kartę i kup coś normalnego na obecne czasy

a ile ta przejściówka kosztowała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ją na Aliexpress. Cena wyjściowa to 22,50 zł ale miałem jakiś kupon plus była jeszcze jakaś zniżka więc ostatecznie zapłaciłem całe 7,50 zł :) Raczej tak właśnie zrobię - sprzedam, sprawdzę integrę, a jak nie będzie mi pasować poszukam czegoś ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...