Skocz do zawartości
recedent

Podkręcanie monitora z 60 do 76Hz

Rekomendowane odpowiedzi

Na poprzednim sprzęcie na systemie win7 korzystałem z takiego prostego narzędzia do podkręcania monitora, które z powodzeniem podnosiło odświeżanie z 60 na 76Hz. Zwie się ono CRU (Custom Resolution Utility). Monitor to LG IPS234.  

Niestety na nowym kompie nie chce to działać. Ustawiam dokładnie te same parametry, ale po restarcie nie pojawia się nowy tryb graficzny. Jest jakby zablokowany w systemie. W panelu nvidia jest również opcja do ręcznego ustawiania trybu graficznego, ale nie przechodzi testu. 

Czy to kwestia systemu czy może dlatego, że teraz monitor jest podłączony teraz przez HDMI z przejściówką od strony karty graficznej HDMI-Display Port ? Wcześniej na GTX1080 był kabel DVI-DVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę z tego, że przy twojej konfiguracji monitor jest wąskim gardłem dla pracy i wydajności komputera?:) zbieraj na 27" 1440p 144Hz albo na 24" 144/240Hz 1080p

Co do samego pytania możliwe, że nie śmiga prawidłowo przez przejściówkę. A może po prostu monitor nie wyrabia lub program nie działa poprawnie w win10. Jeszcze mi się nasuwa że może na 70/71Hz by poszedł, a wyżej nie chce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem wiem o tym,  ale mnie 60FPS/(76FPS jeśli bozia da) to mi styka, pod warunkiem że jest stabilne. Co wcale nie jest takie oczywiste. W Metro Exodus na max ustawieniach jest spory rozrzut fps i spada poniżej 60FPS. W innych grach w które gram jest ok (poza cholerną Forzą 7, gdzie czasem jest, a czasem nie jest, ale o tym już wspominałem). 

Co do monitora to nie przepadam z półśrodkami. Następcą FHD jest 4K i w taki będę celował kiedy stanieją i znajdę taki który nie będzie patologowo wykrzywiony, na dobrym IPS/MVA ze 144Hz i z równomiernym podświetleniem  oraz dobrą czernią i HDR. Podejrzewam, że takiego nie ma, albo jeśli jest to za drogi, więc pozostaje mi ten który mam. A różnica między 60 a 76Hz jest jednak widoczna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że chodzi o jednak o tą przejściówkę. Okazało się że żadna konfiguracja przez przejściówkę nie dawała tego co bezpośredni kabel. ( próbowaliśmy z Hdmi na DP i z Dp na Hdmi , nawet z Dp ->Hdmi -> Dp   i w drugą stronę. Przejściówek mieliśmy kilka różnych ( w tym jedną oryginalną załączoną z GPU ) w żadnej opcji to nie zadziałało. - Natomiast bez problemu zadziałało bezpośrednio kablami zarówno HDMI -HDMI    oraz DP - DP .  Nie mieliśmy kabla DP-HDMI więc nie mogliśmy stwierdzić czy to by pomogło. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...