Skocz do zawartości
Michikun

Dwa ciekawe monitory w alarmie cenowym na Morele za 1100-1150zł

Rekomendowane odpowiedzi

Podrzucam info na weekend, może akurat ktoś szuka do zestawu.

Monitor LG 34UM69G-B IPS 34" UWHD 75Hz 1ms (5ms) ekran płaski Freesync VESA 1149zł

Samsung LC27JG50QQUXEN VA 27" WQHD 144Hz 4ms ekran zakrzywiony Freesync 1099zł

Monitory z kodem: MORELOWYPT

dostępne do wyczerpania zapasów lub do poniedziałku do południa

https://www.morele.net/alarmcenowy/

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory może nie są tak "żywe" czy też "jaskrawe" jak kto woli, ale z drugiej strony czarny jest czarny a nie wyblakły czy też "zacieniowany", a biały jest biały. a nie kremowy czy różowy jak to bywa w przypadku niektórych paneli IPS. Mega plusem jest bardzo ostry obraz na tym Samsungu.

ps: najtańszego IPSa ze 144Hz masz za 3 stówki więcej, ale jak widać po opiniach w morele i x-kom często ten model ma BLB, zdarzają się bad pixele i jest problem taki, że jak go puścisz na 1ms 144Hz w takich niby optymalnych ustawieniach to obraz staje się ciemniejszy

https://www.morele.net/monitor-acer-nitro-vg270upbmiipx-5260502/

Co do Samsunga to tutaj masz niejako testy w sumie jest to co prawda obraz na 3 identycznych monitorach jednocześnie jednak przynajmniej możesz zobaczyć jak prezentują się kolory :)

 

a tu widzisz jak kolory wyglądają pod takim dziwnym kątem nachylenia

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd mam VA (AMVA+), to już nic nie przekona mnie do ipesów, tn.

Po pierwsze monitor w ogóle nie męczy oczu, tak jak poprzednicy, nie mówiąc że nawet głowa zdarzała rozboleć przy dłuższym urzędowaniu.

Po drugie właśnie to nie oczoebne odwzorowanie kolorów i czarna czerń, brak srebrzenia.

Smużenia w ogóle nie zauważam.

Ciekawym monitorem na alarmie jest też taka VA:

https://www.morele.net/monitor-samsung-the-space-ls27r750qeuxen-4144105/  bardzo często, prawie codziennie jest w promocji za 1199. Jak by mi monitor padł, to pewnie bym go wybrał, tylko to dziwne mocowanie do biurka, chociaż takie rozwiązanie ma swoje zalety.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VA kolory ma ładne i nasycone,nie tak ładne jak IPS ale mimo wszystko bardzo dobre.Jakością czerni jednak zmiata IPS,jak ktoś zmienił VA na IPS tak jak ja kiedyś to patrząc na to aż się łapie za głowę czemu to tyle kosztuje skoro tam czarnego po porostu nie ma.IPSy są dla tych co albo od zawsze mają IPSy albo robią upgrade z TN-ki bo po kilku latach na dobrym VA to ja IPSa sprzedałem chyba po 3 miesiącach od kupna.Na pulpicie i w internecie piękny,do gier trochę kicha (np. łażenie po jaskiniach w wiedźminie wyglądało bardzo źle) a do filmów to już dramat.Oglądnij takiego Batmana na ekranie który czarny wyświetla na srebrno.

Edytowane przez Novice
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież łażenie po jaskiniach w wiedźminie na VA to jedno wielkie rozmycie i to na 144HZ, więc też bez szału.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...