Skocz do zawartości
dubelek

czyżby Radeon 9500Pro non- podkręcalny ???

Rekomendowane odpowiedzi

czegokolwiek, czymkolwiek, jakkolwiek bym nie podkręcał to windoza wariuje... tzn. zacina się po starcie, żeby przywrócić kompa do stanu używalności muszę odinstalować kartę (w awaryjnym) i instalować od nowa. Próbowałem kręcić Clock Ratem, Hercules 3DTweaker-em i dup.a... pomóżcie !!! Karta Hercules Prophet Radeon 9500 Pro... radiatory na pamięciach, o przegrzewaniu nie ma mowy. Pliss help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki... kręce kartę, pomogły Omegi. Jestem narazie na: 310 Mhz / 297 MHz (594 MHz). Ale kręcę dalej, myślę, że ta karta ma większe możliwości. Aha, wydajność wzrosła o jakieś 200 ptk. w 3DMarku2003. THx !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, poźniej może poleci, ale mam ważniejszy problem. Komp mi się zacina i restartuje (albo odrazu restartuje). Zauważyłem (miernik zauważył) że spada wtedy napięcie do 4.99 . .. . Czy to wina zasilacza ? Po prostu nie wytrzymuje z nową kartą ? Wcześniej miałem GF3 Ti 500 na agp 4x, z tego co wiem to agp 8x ciągnie więcej, no i jeszcze dodatkowe zasilanie Radka... Jakie macie zasilacze w takim razie ? Ja mam 400W i myślałem że wystarczy (chociaż mocno obciążony bo 2 dyski w kieszeniach, 1 oddzielnie, cd rom, dvd, skaner, kierownica, 2 sieciówki, no i radek). Jak jest karta podkręcona, to nawet w windozie sie zacina, a jak nie to dopiero przy grach (niektórych, np. COlin3 ). Pliss pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj lepiej jakie masz napiecie 3.3 pod obciazeniem.

Masz sporo sprzetu wiec 400 W no name ( domyslam sie ze taki

posiadasz, poniewaz nic nie wspomniales o marce ) pewnie nie daje rady.

Sprawdz na markowej zasilce.

 

Update: Oczywiscie mozesz tez odciazyc narazie swoja, odkrec sprzet,

poodpinaj niepotrzebne dyski, zostaw tylko systemowy, cd oczywiscie tez,

dyskietki, karty rozszerzen, jedną kosc ramu. Jesli wtedy bedzie dzialac

to na 100% winna jest zasiłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zasilacz nosi nazwę DEER (i taki jelonek niebieski)... nie wiem czy to można uznać za markowy czy no name.... 3.3 waha się od 3,31 do 3,36... według PC Alerta4, ale to bardziej w spoczynku, w stresie nie wiem jak sprawdzić... teraz colin 3 w ogóle się nie uruchamia... wychodzi do windozy po chwili... np. Black Hawk Down działa... czasami też mam zwiechy w windozie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zasilacz nosi nazwę DEER (i taki jelonek niebieski)... nie wiem czy to można uznać za markowy czy no name.... 3.3 waha się od 3,31 do 3,36... według PC Alerta4, ale to bardziej w spoczynku, w stresie nie wiem jak sprawdzić... teraz colin 3 w ogóle się nie uruchamia... wychodzi do windozy po chwili... np. Black Hawk Down działa... czasami też mam zwiechy w windozie

Jesli w spoczynku spada Ci do 3.31 to zasilka wymięka. W stresie

zapewne spada jeszze nizej. Probowales odciazac zasilacz tak jak Ci

pisalem?

 

 

PS. a czy gdy przechodziles na Omegi to odinstalowales Catalysty? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie odinstalowałem catalystów.... od kompa odłączyłem kierownice (bierze przez usb prąda) skaner, iiiii... i nic więcej. A jeżeli nie odinstalowałem to very źle ? (a tak se kurde pomyślałem żeby je odinstalować ale mi się nie chciało)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba Catalystow. A raczej jest zalecane zeby byly. Jedyne co trzeba zrobic przed instalacja Omeg to odinstalowac Control Panel ,zrestartowac i zainstalowac Omegi. Ot co. BTW dubelek napisales do mnie na PM to samo co w twoim przed ostatnim poscie ?? Blad czy tak mialo byc :wink: Sprawdz to co ci napisalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, jestem już maxymalnie zdesperowany... karta jest podpięta razem z CD romem...czyli mam teraz odinstalować wszystko, zainstalować omegi ? omegi mają już control panela ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maja. Sprobuj tak odinstaluj wszystko. W safe mode wywal wszystko driver cleanerem (www.driverheaven.net) ,potem zainstaluj CAT3.6 i po restarcie bez control panela zainstaluj Omegi. Ja tak robie i zawsze jest dobrze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe według mnie nie to jest problemem... Czemu Black Hawk Down działa bez problemu, a Colin się zacinał, restartował system, a teraz w ogóle się nie uruchamia... czy to mogło się stać przez podkręcanie karty ??? Czy zasilacz nie wyrabia ?? Zbyt duże wahania napięć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe według mnie nie to jest problemem... Czemu Black Hawk Down działa bez problemu, a Colin się zacinał, restartował system, a teraz w ogóle się nie uruchamia... czy to mogło się stać przez podkręcanie karty ??? Czy zasilacz nie wyrabia ?? Zbyt duże wahania napięć ??

wiem dlaczego.. bo masz ustawioną MAX wydajność w sterownikach /direct3D - daj na optymalną i colin bedzie działał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli w spoczynku spada Ci do 3.31 to zasilka wymięka. W stresie

zapewne spada jeszze nizej. Probowales odciazac zasilacz tak jak Ci

pisalem?

Nie no chłopie prawie spadłem ze stołka ze śmiechu :lol: :lol: :lol: :lol:

Może niedługo będziecie pisac iż zamiast 5 V w idle powinno byc 5,4 bo inaczej zasiłka wymięka :P :P :P :P

 

Zastanówcie się czasem co piszecie. Przecież toleracja napięć to +-5 %, i nawet jeśli 3.3 v spadnie w stresie do 3,15 nie ma podstaw do reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jesli w spoczynku spada Ci do 3.31 to zasilka wymięka. W stresie

zapewne spada jeszze nizej. Probowales odciazac zasilacz tak jak Ci

pisalem?

Nie no chłopie prawie spadłem ze stołka ze śmiechu :lol: :lol: :lol: :lol:

Może niedługo będziecie pisac iż zamiast 5 V w idle powinno byc 5,4 bo inaczej zasiłka wymięka :P :P :P :P

 

Zastanówcie się czasem co piszecie. Przecież toleracja napięć to +-5 %, i nawet jeśli 3.3 v spadnie w stresie do 3,15 nie ma podstaw do reklamacji.

Fajnie ze Cie rozsmieszylem :P :lol:

 

Rzeczywiscie przesadzilem z tym okresleniem ze wymieka, ale moze, choc nie

musi byc powodem problemow.

 

Radeony sa bardzo wrazliwe na wachania napiec.

W stresie moze spasc do ok 3.25 i nizej, dla Radka to juz moze byc niewystarczajaco. :?

 

Takie banalne pytanie, probowales odkrecac karte, zanizyc lekko taktowanie? Jesli tak i dalej masz te objawy, to mozliwe ze drivery

wchodza w jakis konflikt i "przeszkadzaja" sobie w dzialaniu :?

( Karas, skad masz te informacje, ze omegi powinno sie instalowac na

Catalysty? )

 

A zwiechy masz tylko w 3D?

Hmmm... wlonczyles w Colinie Vsync?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywaliłem poprzednie stery, ba zrobiłem formata... wszystko ze sterami musiiii być git... poprzednia karta to Geforce3 Ti 500... karte odkręciłem a teraz znowu podkręciłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...