Skocz do zawartości
Grizzly181

dobór karty dźwiękowej, alternatywa dla AIM SC808 + mikrofon (streaming, gaiming)

Rekomendowane odpowiedzi

Sława !

Potrzebuje drobnej pomocy w doborze karty dźwiękowej do gier plus dobrej jakości mikrofonu już bardziej z zastosowaniem do przyszłego nagrywania niźli komunikacji w multiplayerze.
Zewsząd docierają do mnie głosy że najlepszym wyborem cena/jakość jest AIM SC808, który bez problemu można sprowadzić z Japonii Via Ebay.

Karta ta ma jednak jedną wadę (poza naprawionym już brakiem wykrywania jej w systemie po restarcie) - stosunkowo kiepskie wejście na mikrofon, który jest przez to za cichy.

I teraz pytanko do was - jaka karta byłaby dobrą alternatywą, z dobrą jakością nagrywania, ewentualnie już sprowadzenie AIM SC808 i dobór do niej jakiegoś przyzwoitego mikrofonu ?


Nie jestem jakimś audiofilem, ale miałem okazję posłuchać paru  dźwiękówek i faktycznie różnice są spore między integrami (oczywistość). Jednocześnie nawet ja zauważyłem że na takim AE 5 od soundblastera są straszne szumy podczas nagrywania !

Wierzę w dobro człowieka, nie zawiedźcie mnie.

No chyba że te słabe wejście na mikrofon w AIM Sc808 to jakieś przesadzone bujdy...

Edytowane przez Grizzly181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Las rąk, nie pozabijajcie się :D

A tak poważniej, jakby kogo to interesowało poza mną - po dłuższym szperaniu w sieci wygląda na to że karta w swej cenie (330-500 zł w zależności od sprzedawcy) jest po prostu bezkonkurencyjna, nawet w porównaniu z droższymi odpowiednikami.

Inna jakość jest dopiero na profesjonalnych przetwornikach  Audinst HUD-DX1 czy Aune S6 za 1500-2500 zł.

Jakby ktoś miał jakieś porady chociaż względem mikrofonu, będę wdzięczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dźwięku to się nie wypowiem bo od czasu jak integry zaczęły być sensowne to przestałem się już nimi przejmować. Co do mikrofonu to całkiem fajną jakość nagrywania ma Razer Seiren (ten starszy) https://allegro.pl/oferta/mikrofon-usb-razer-seiren-dla-graczy-rz05-0127-8251979330

Mikrofon za tą cenę jest fantastyczny. Wiem że niektórzy mówią że razer to "gówno za dużą kasę" ale za 290 zł dostajesz duży masywny metalowy mikrofon z dobrą jakością nagrywania a jego cena premierowa to była kwota ponad tysiąca złotych. Polecam sobie obejrzeć testy na YT.  

Posiadam mikrofon osobiście i ze swojej strony mogę powiedzieć że jest czuły, rozmówcy dobrze cię głośno i wyraźnie słyszą. Używam go do Discorda i podczas streamowania, jak do tej pory nikt nie narzekał na jakość dźwięku. Myślę że za tą cenę nie ma nic lepszego do wyboru (sam kupowałem używkę w podobnej cenie ponad rok temu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym Sound Blaster X-fi Titanium używany, ale tam mikro też ssie.
Mając PCI Sound Blaster Xtreme Gamer to prawie to samo dużo taniej.

Sound Blaster X AE5 ludzie polecają, ale jest droższy.

Asus Xonar AE nie bierz bo wybiórczo 'ulepszacze' dźwięku przestają działać i dźwięk brzmi jak kupa(2 razy ciszej i equaliser zupełnie nie działa) i nic z tym się nie da zrobić. Chyba, że zależy ci tylko i wyłącznie na nagrywaniu dźwięku to bardzo ładnie mikrofon działa i karta posiada funkcje odszumiania i clarity voice i bardzo ładnie, głośno nagrywa, ale tak jak już napisałem z odtwarzaniem dźwięku ma problemy.

Dodatkowo musisz pamiętać, że kartę dźwiękową trzeba montować jak najdalej od karty graficznej bo zbiera zakłócenia. Te nowsze mają specjalne PCB albo Emi shield, ale nadal lepiej montować dalej.

Co do szumów to sam mikrofon zbiera szum i zawsze on będzie. Co najwyżej może być w sterownikach zintegrowana funkcja od odszumiania, ale to już możesz zrobić sam po nagraniu. Ciekawą opcją są dwa mikrofony jeden do nagrywania głosu, a drugi do nagrywania tła żeby je później wyciąć tak jak to robią smartphone'y, ale jak to zrobić samemu nigdy się nie zastanawiałem.

Co do nagrywania to możesz specjalnie pod mikrofon kupić kartę dźwiękową, a do odtwarzania dźwięku drugą oddzielną albo zwykłą integrę.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...