Skocz do zawartości
aNDRj

MOBO X570

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy może mi ktoś doradzić którą MOBO X570 najbardziej opłaca się wybrać i dlaczego ? Która jest najlepsza? Może ktoś wie o jakichś wadach ?

Mam 3 opcje:

1.Gigabyte X570 AORUS MASTER (LINK)

2. MSI MEG X570 ACE (LINK)

3.Asus ROG Strix X570-E Gaming (LINK

Asus wychodzi najlepiej cenowo, ale jeżeli pozostałe dwie bardzo odbiegają od ASUSA to jestem ostatecznie skłonny dopłacić.

Płyty będą pracowały z AMD 3700X oraz z pamięciami KINGSTON HyperX PREDATOR RGB 3600 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego procesora wystarczy w zupełności Asus TUF X570-Plus lub Gigabyte X570 Aorus Elite. Chyba, że masz jakieś specjalne wymagania co do wyglądu płyty lub funkcji? Jeśli nie to nie ma po co przepłacać. Zaoszczędzoną kasę możesz wpakować w lepsze GPU czy inny komponent.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego zestawu za radą @Michikun wybrałem Asus TUF Gaming X570-Plus. Koniecznie potrzebujesz WIFI i Bluetooth? Jeśli nie, a koniecznie musi być "silne" mobo to może Asus ROG STRIX X570-F GAMING? Dla pozostałych dwóch pewnie też są odpowiednie wersje bez WIFI i Bluetooth.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci - Crucial Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (BLS2K8G4D32AESBK)

Wrażenia - jak na razie działa ok, aktualizacja biosu bezproblemowa, nie kręciłem bo nie było mi to jeszcze potrzebne :), jedyne co było problemem to wysypał mi się soft od Asusa więc wywaliłem go całkiem z dysku. Choinki z kompa robić nie lubię więc o podświetlaniu i zarządzaniu nim się nie wypowiem bo wyłączyłem. StoreMi sprawuje się super (stary SSD Plextor M5Pro 256GB w połączeniu z HDD Toshiba P300 1TB). Dysk główny SSD Corsair MP510 480GB też działa z nią bezproblemowo. Pamięci wymagały tylko wskazania, że mają pracować z danymi z profilu XMP bo inaczej startowały jako 2400MHz. Zintegrowana dźwiękówka - mogłoby być lepiej ale fajna opcja to możliwość włączenia DTS na słuchawkach. Wykonanie płyty i rozłożenie złącz według mnie jest ok, no może te  złącza sata mogłyby być wszystkie kątowe a nie tylko 4.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica miedzy asys x570-f a x570 plus (wersji bez wifi bo taki moduł można dokupić nawet do x570-f jak ktoś się uprze ale w dobie światłowodów to wifi i tak przeważnie udostępnia modem/router wiec dla wiekszości to zbędny dodatek) to głownie zastosowanie innej karty sieciowej (x570-f ma intela) wiec w maszynie do gier nie ma dużej różnicy co innego pod zestaw do pracy tam warto dopłacić do sieciówki intela zwłaszcza pod linuxem z drugiej trony do takich zastosowań i tak lepiej kupić sieciówkę 10gb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...