Skocz do zawartości
Stroggge

Płyta do Ryzen 3600 (Asus Tuf b450 pro gaming)

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanko. 

https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-tuf-b450-pro-gaming-90mb10c0-m0eay0-5566520/ 

Czy ten Asus po aktualizacji biosu (+28zł) będzie dobry pod 3600?

Wygląda ogólnie według mnie ok: 2 złącza m.2, maskownica, Realtek ALC-S1220A, całkiem ok radiatory, usb typ c z tyłu i kolor płyty nie jest kłamstwem jak w przypadku Aorus Elite w którym płyta tak naprawdę jest brązowa.

Głównie chodzi mi o bios... czy nie będzie problemowa :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Stroggge napisał:

Szybkie pytanko. 

https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-tuf-b450-pro-gaming-90mb10c0-m0eay0-5566520/ 

Czy ten Asus po aktualizacji biosu (+28zł) będzie dobry pod 3600?

Wygląda ogólnie według mnie ok: 2 złącza m.2, maskownica, Realtek ALC-S1220A, całkiem ok radiatory, usb typ c z tyłu i kolor płyty nie jest kłamstwem jak w przypadku Aorus Elite w którym płyta tak naprawdę jest brązowa.

Głównie chodzi mi o bios... czy nie będzie problemowa :)

 

Poza Prime to ASUS miał B450 całkiem udane, więc powinno być ok ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, recedent napisał:

Wiecie co ? Zwróciłem Gigabyte Aorus B450 Elite, dopłaciłem niecałą stówkę i jutro będę miał tego Asusa. 

Liczymy, że kolega pochwali się czy będzie lepiej na tej płycie z nowym ryśkiem. Sam się własnie nad nią zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już tę płytę, musiałem zaktualizować bios, bo Ryzen 5 3600 nie ruszył od razu. Na szczęście miałem pod ręką model 2600. Gigabyte Aorus B450 Elite, bez problemu ruszył na Ryzenie 5 3600. Zapewne dlatego, że to nowsza konstrukcja. Drugi minus Asusa to dwa gniazda USB 3.0 mniej niż Gigabyte. Dla mnie to spory minus, bo trochę urządzeń na USB mam i nawet do poprzedniej płyty musiałem dokupić dwa śledzie USB żeby z płyty wyprowadzić gniazda. Design też po stronie Gigabyte. Zobaczymy jak wyjdzie w użytkowaniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie płyty niewiele zmian na lepsze. Nieco wyższy zegar 4117Mhz, ale 4200Mhz nie osiąga. Oczywiście bios najnowszy. Spory problem z aktywacją windows10. Zmiana płyty, więc i konieczność ponownej aktywacji, ale to ogarnąłem telefonicznie. 

Forza 7 nadal się wypieprza, choć z innym komunikatem. Benchmark CPU-Z jak na razie trzyma wydajność na poziomie 499-501 punktów i póki co nie spada. Zaraz sprawdzę czy BF1 laguje.

 

Edit:

BF1 bez zmian. Zazwyczaj jest grubo ponad 100FPS w Ultra w FHD, ale w ciągu 20minut rundy, zdarzyło kilkanaście mikroprzycięć. Natomiast zegar procka nie dociągnął do 4200Mhz. 

Edytowane przez recedent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, recedent napisał:

Po zmianie płyty niewiele zmian na lepsze. Nieco wyższy zegar 4117Mhz, ale 4200Mhz nie osiąga. Oczywiście bios najnowszy. Spory problem z aktywacją windows10. Zmiana płyty, więc i konieczność ponownej aktywacji, ale to ogarnąłem telefonicznie. 

Forza 7 nadal się wypieprza, choć z innym komunikatem. Benchmark CPU-Z jak na razie trzyma wydajność na poziomie 499-501 punktów i póki co nie spada. Zaraz sprawdzę czy BF1 laguje.

 

Edit:

BF1 bez zmian. Zazwyczaj jest grubo ponad 100FPS w Ultra w FHD, ale w ciągu 20minut rundy, zdarzyło kilkanaście mikroprzycięć. Natomiast zegar procka nie dociągnął do 4200Mhz. 

Okej,

Kwestia designu, Aorus Elite z nią głównie chodzi o to że tak naprawdę jest brązowa...

Ilość portów, tyle samo mam przy aktualnej płycie więc daje radę (plus do tego w asusie jest +1 usb typ c)

Sprawa z procesorem, jest jakaś płyta na chipsecie b450 na której Ryzen 3600 dociąga 4200Mhz?

I czy to nie jest tak że to zależy od sztuki? Na twojej sztuce Asus'a + twojego Ryzena masz 4117Mhz a na mojej może dobić przykładowo +13Mhz więcej lub na odwrót -10Mhz mniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wtopa ? Raczej nie, ale nie warta dopłaty 119zł. Tyle musiałem dołożyć przy wymianie z Gigabyte. Jedyna różnica to tylko te 2 usb3.0 mniej i nieco wyższe taktowanie. No i póki co trzyma tego boosta że benchmarka w CPU-Z nie głupieje, ale z tymi Ryzenami to coś jest nie tak jeśli chodzi o czas oczekiwania pamięci (na poprzedniej było podobnie słabo):

 

 

latency.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej płycie procesor bez problemu wskakuje na 4.2 GHz na 4 rdzeniach. Na wszystkich jest jak u kolegi wyżej. Czytałem test 3600 i tam też procesor nie pracował im na 4.2 GHz nawet na jednym rdzeniu. Ciekawe, czy te zapowiadane poprawki coś zmienią...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 rdzeń u mnie idzie ~4267 ale to max.

https://valid.x86.fr/pufzqy

Na wydajność , jak na B450 nie narzekam :

e19d4891ca340c61m.png

Zauważyłem , że 3600 dużo szybciej koduje >

3600x : 76.5

e94d572f8e9dd03cm.png

2600: 118.95

93566bd4d3add366m.png

 

Te same ustawienia VGA i ram RoTR : ( minimalny fps też się polepszył )

2600: 

74fdf713a619ce5em.png

3600x :

f0315d7328e80ae1m.png

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie było 4,2Ghz tak dalej nie ma. Nowy bios, nowy mikrokod, a boost dalej w czarnej d u p i e.

W ogóle w tym biosie coś dziwnego jest: performance for Cinemabench albo AIDA... Czyli że co ? Chcąc mieć lepszy wynik to w biosie najpierw trzeba przestawić na jaki program będzie odpalany ??? WTF ?

Edytowane przez recedent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie cena tego asusa w morelach została podbita do 480,99zł. Więc zapewne teraz go nie wezmę.

Kasa już jest, w poniedziałek planuje zamówić płytę główną jeśli przez weekend nie pojawi się żadna jakaś fajna promocja na płyty główne to chyba postawię na MSI B450 TOMAHAWK MAX w sklepie xtreem.pl za 485zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...