Skocz do zawartości
grzegorz00

konfiguracja sieci, gpon ont + router

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

od tygodnia posiadam dostęp przy pomocy światłowodu i mam mały problem z konfiguracją sieci.

Schemat wygląda następująco:

                   +---------------+                       +-------------------+                       +-----------+
    światłowód     |               |   kabel ethernetowy   |                   |   kabel ethernetowy   |           |
+----------------->+   dasan h665  | +-------------------->+   asus RT-AC58U   | +-------------------> |    PS4    |
                   |               |                       |                   |                       |           |
                   +---------------+                       +----------+---+--+-+                       +-----------+
                                                                      |   |  |
                                                                      |   |  |                         +-----------+
                                                                      |   |  |       wifi              |           |
                                                                      |   |  +-------------------------+  laptop   |
                                                                      |   |                            |           |
                                                                      |   |                            +-----------+
                                                                      |   |
                                                                      |   |          wifi              +-----------+
                                                                      |   +----------------------------+ telefon   |
                                                                      |                                +-----------+
                                                                      |
                                                                      |             wifi               +-----------+
                                                                      +--------------------------------+  TV       |
                                                                                                       +-----------+

Dasana otrzymałem od ISP, dostęp do panelu admina jest zablokowany. Posiadam publiczny adres IP.

I moje pytania:

1) Czy Asus powinien pracować w trybie AP czy normalnego routera?

2) Chciałbym w pełni korzystać z P2P, więc gdzie mam przekierować porty, w dasanie czy asusie? A może lepiej włączyć DMZ? I ponownie pytanie w którym urządzeniu? A może w obu?

 

Przepraszam za pytania laika, ale jestem zielony w temacie sieci.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...