Skocz do zawartości
Igorius

Zestaw do sprawdzenia [3500]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Próbuję złożyć nowy zestaw dla siebie. Aktualnie mam FX 6350 + GTX 670 2GB. Oto, co wymyśliłem:

R5 2600

Gigabyte B450 Aoris Elite

Palit RTX 2060 GamingPro

2x8GB DDR4 3200Mhz Balistix

SilentiumPC Rrgnum RGT4 RGB + dodatkowo wentylator na top 140

TL-WN881ND

 

Czy można lepiej do maks. 3500zł?

Że starego zestawu mam zasilacz Corsair TX 650W v.1 oraz Thermaltake TRue Black 120 z dwoma wentylami do chłodzenia procesora.

Chyba tyle. 

 

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mrcszyman napisał:

Wydaje się w porządku, a co w temacie dysków?

Ze starego zestawu, jeden SSD i dwa HDD, powinno się zmieścić w obudowie, prawda?

 

1 godzinę temu, recedent napisał:

Forza 7 na tym działać poprawnie nie będzie

Bo...?


 

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeech, niestety jest jakiś problem z obudową, do Regnum nie pasuje Corona HP 140, a Armis jest już droższą obudową. Muszę pomyśleć jak to zrobić, aby mieć wentyle RGB w budzie, kompatybilne... Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po namyśle zdecydowałem, że pójdę zdecydowanie w wydajność a nowe podzespoły upchnę w obudowie, którą posiadam. W budżecie do 3500zł mogę pozwolić sobie na zakup takiego zestawu:

- Ryzen 5 3600

- MSI B450 Gaming Plus Max

- Crucial 2x8GB Ballistix Sport LT 3000Mhz

- MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR5

Resztę podzespołów użyję tych, które mam, wydajność kosztem bajerów.

Mam jednak do was pytanie - jeden ze znajomych poradził mi, abym nie kupował GeForce'a ale wziął Radeona, konkretnie MSI RT 5700 Mech OC 8GB GDDR6 ponieważ jest wydajniejszy, ma więcej pamięci a kosztuje tyle samo. Co o tym sądzicie? Ostatnia kartę od czerwonych to miałem Radeona HD 4850 512MB DDR3 od Paliwa, który służy do dzisiaj w kompie narzeczonej... miałem jeszcze x1950 pro (jednoslotowego)  i tyle, jeśli chodzi o AMD. Zatem co sądzicie o propozycji mojego znajomego?

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~3500 zł i tylko rtx2060? Nie pomyliłeś z Super :P 3 566,02 zł https://www.x-kom.pl/lista/axv2sh17b tam jest dorzucony gratis ale on się zmienia na 1 grosz tylko musisz do koszyka dodać

+ piszesz w temacie rabatowym jeszcze zbijesz cene

Albo te nowe rx5700 z normalnym chłodzeniem

https://www.x-kom.pl/p/509702-karta-graficzna-amd-msi-radeon-rx-5700-mech-oc-8gb-gddr6.html

https://www.x-kom.pl/p/514368-karta-graficzna-amd-gigabyte-radeon-rx-5700-xt-gaming-oc-8gb-gddr6.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...