Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 

Uważam że własnie znalazłem się w dobrym momencie do złożenia porządnego sprzętu na lata i chciałbym was prosić o radę jak dobrać to ze sobą.

Zastosowanie komputera: Animacja, tworzenie video, tworzenie muzyki, Gry, 3D modele, kompilacja kodu, VR (właściwie wszystko co można robić na kompie pewnie tutaj będzie robione... no poza kopaniem bitcoinów :P) 

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 15 - 18 000 PLN

Kiedy zamierzasz kupić komputer? Październik

Których części potrzebujesz?: Cały komputer (bez peryferiów typu mysz, klawiatura, głośniki, monitor, słuchawki itp.)

Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie na początku, ale za jakieś 3 lata pewnie tak.

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: 2 x monitory full hd, na tą chwilę zostają / z czasem zmienię na coś bardziej dostosowanego pod dzisiejsze czasy ale to nie ma dla mnie istotnego znaczenia w tej chwili.

 

Chcę aby sprzęt był oparty o:

Asus GeForce RTX 2080 Ti ROG Strix Gaming OC 2xHDMI 2xDP 11GB

AMD Ryzen 9 3950X (lub jeżeli nie uda mi się dostać zbyt szybko to AMD Ryzen 9 3900X) 

- Be Quiet! Dark Rock Pro 4 (to chyba potrzebne aby wyciszyć prace?) 

G.SKILL Trident Z Royal Series 64 GB Speed: DDR4-3200MHz | Timing: 14-14-14-34 | Cas Latency: 14 | Voltage: 1.35V |  // Na początku kupię 2 x 16 GB

- Be Quiet! Silent Base 801 ??// jakąś cichą obudowę (no wiem że to nie będzie proste, proszę o wskazówki!), nie potrzebuje okienek (chyba że to spowoduje cichszą pracę?)

- 2 x Be Quiet! Silent Wings 3 High PWM 140mm // do tej obudowy pewnie ze dwa wentylatory takie dodatkowe się przydadzą? Czy więcej?

 

Co do reszty nie mam pojęcia:

- Płyta główna - ASUS ROG CROSSHAIR VIII HERO ?? // chce aby nie była wąskim gardłem dla reszty sprzętu, WiFi się przyda, w przyszłości połączenie dwóch kart graficznych (SLI), może z jakimś lepszym dźwiękiem i nie będę musiał kupować osobno karty muzycznej?

- Zasilacz - ??

- Twardy dysk - tylko SSD, M2, jak powyżej, nie chcę aby generowało to wąskiego gardła, więc wole kosztem ilości pamięci mieć coś co będzie szybkie, wystarczy 1 TB z czasem dokupię jeżeli będzie taka potrzeba.

- Karta muzyczna - ?? (posiadam dwa aktywne monitory S-DJ80X, które pewnie będę podłączał pod ten komputer, dodatkowo konsoletę xdj-rx2, lub dokupiony pewnie w przyszłości jakiś interfejs audio typu  PRESONUS AUDIOBOX 22 VSL)

 

 

Proszę o wyrażenie swojej opinii na temat proponowanych połączeń oraz jak dobrać resztę.

Pozdrawiam!

Edytowane przez Kielbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta przesadzona , bierz sporo tańsze RTX2080 / 2080 Super , model Ti jest o wiele za drogi w stosunku do osiągów .

Zasilacz - Seasonic Focus Plus Gold 650W ,w morele za nieco ponad 400 zł .

SSD - Corsair MP510 960GB , opcjonalnie nowszy ( i szybszy ) Corsair MP600 z PCI-E 4.0 , tyle że MP600 jest sporo droższy niż MP510 .

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź :)

Wow ależ ten MP600 jest mocarny! Właśnie o coś takiego mi chodziło Reyden :) ! Jest drogie ale może warto kosztem tej karty. Pytanie co lepiej się opłaci przy renderowaniu, czas zapisu dysku czy przepustowość na karcie graficznej, bo o ile dobrze rozumiem to RTX 2080 Super ma o 1/3 mniejsze zasoby przesyłowe niż RTX 2080 TI (mam tutaj na myśli CUDA oraz interfejs pamięci).

 

ASUS ROG CROSSHAIR VIII HERO // A coś więcej odnośnie płyty głównej? Bo w sumie nie wiem czy ta zaproponowana przeze mnie jest właściwa, czy nie jest przepłacona czy może za słaba? Tak jak powiedziałem, w tej kwestii nie bardzo umiem się odnieść. Zależy mi na dobrym dźwięku, do czasu zakupu jakiegoś zewnętrznego interfejsu lub dodatkowej karty dźwiękowej, a może da się obejść bez dokupowania, bo sama płyta główna może zaoferować coś na wysokim poziomie? Czy spotkał się ktoś z tym Asusowym dźwiękiem Audio SupremeFX? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy renderingu via GPU to zainteresował bym się kartami AMD, z reguły mają znacznie lepsze współczynniki FP64, taki rx570 może być przez to wydajniejszy niż rtx2080ti o rx5700xt już nie mówię

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...