Skocz do zawartości
dyniel93

Ocena zestawu kopmuterowego :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Chciałbym dzisiaj ostatecznie zamówić wszystkie podzespoły tak żeby przed weekendem złożyć sobie nowy komputer. Posiadam monitor 144hz z freesync. Jest to złożenie samej 'budy'.

Aktualnie konfiguracja wygląda następująco: https://www.x-kom.pl/lista/d4st6mf9b + https://proline.pl/koszyk/73b051d9 + https://www.komputronik.pl/product/653569/asus-radeon-rx-5700-xt-tuf-gaming-x3-oc-8g.html
 

co powiecie o takim zestawie?

Dostałem poradę żeby jeżeli mogę dorzucić 200zł to wybrać tego asusa prime x570-p (zmiana z b450 tomahawk max), ale nie widzę nigdzie jakiś testów tej płyty. Może ktoś z was miał z nią do czynienia. Choć wydaje mi się że powinna działać dobrze jedyne co bym próbował to podkręcić ramy.

Ta wersja  niereferencyjna karty graficznej (tylko model 5700) w teście uzyskał bardzo dobre temperatury, myślę że nie zawiodę się wybierając tuf-a 5700xt. Myślałem na początku o pulse / red devil z nastawieniem o red devil ale widzę że bardzo szybko znikają ze sklepów.

Zastanawiam się ponieważ posiadam dysk ssd(irydium pro 500gb), czy nie zrezygnować z tego na pcie + radiatora. A kasę dorzucić do 3700x. Chciałbym się zamknąć w 6000zł. Choć czym mniej tym lepiej dla mnie :)

Pozdrawiam

Edytowane przez dyniel93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż do płyty:

ASUS TUF GAMING X570-PLUS

lub

Gigabyte X570 AORUS ELITE

Jeśli należysz do osób, które lubią sobie podłubać przy sprzęcie to jasne, że zawsze możesz w tej chwili odpuścić zakup szybszego dysku i po prostu wykonać mały upgrade za jakiś czas.

Zawsze też rezygnując z dysku możesz np. skusić się na dołożenie do karty PowerColor Red Devil lub na zakup RTXa 2070 Super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zaproponowałem płytę asus tuf x570. W odpowiedzi dostałem że ma gorzej chłodzoną sekcję zasilania.

Auros elite troszkę droga zaczyna być droższa od procesora :D

Zrezygnuję z ssd m2 i chłodzenia do niego. zamiast tego postaram się upchnąć 3700x, 2 dodatkowe rdzenie przydadzą się do odpalania większej ilości kontenerów, w grach pewnie nie ma różnicy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 3700X rozgrywka jest stabilniejsza i płynniejsza. W wielu tytułach średnia ilość klatek jest co prawda wyższa tylko o 3-4 FPSy jednak zauważalnie wzrasta minimalna ilość klatek, często nawet o więcej niż 10 FPS. Ogólnie zależy od gier, ale moim zdaniem nie zaboli cię te dołożenie do procka :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...