Skocz do zawartości
silent3b3

Co zamiast GTX 1070?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Proszę o pomoc w wyborze karty graficznej. Kilka miesięcy temu kupiłam Palit GTX 1070 JetStream z 8GB VRAM i 1920 CUDA cores w bardzo dobrej cenie 1300 zł. Niestety karta przestała działać - dostałam zwrot pieniędzy. Sprawdziłam, że 1070 w takiej cenie już nie dostanę, a więc szukam czegoś innego. Potrzebuję GPU głównie do renderingu video (gram sporadycznie). Mój budżet to ok. 1300 zł, mogę dopłacić maksymalnie do 1500 zł. 

Najważniejsze czynniki:

  • stosunek ceny do wydajności,
  • wysoka kultura pracy,
  • wygląd, podświetlenie LED (zależy mi na tym, bo mam obudowę z oknem, a karta była w zasadzie jedynym podzespołem z LEDami),
  • wykonanie.

1070 była dla mnie wystarczająco cicha, dobrze wykonana (metalowy backplate) i miała logo z podświetleniem LED. Z dobrą ceną akurat trafiłam na X-KOM.

A więc z karty byłam bardzo zadowolona i chciałabym znaleźć podobnego.

Pozdrawiam.

----------------------------
CPU: AMD Ryzen 7 1700
MOBO: MSI B450 TOMAHAWK
PSU: Seasonic Focus Plus Gold 650W

--------------------------- 

Edytowane przez silent3b3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Michikun napisał:

MSI RTX 2060 Gaming

RX 590 

https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-rx-590-nitro-8-gb-gddr5-256bit-hdmi-dvi-11289-01-20g-4143390/

Na fotce masz jak rx wyglada z podswietleniem 

Nie wiem tylko czy programy ktore stosujesz lepiej wypadaja z kartami Nvidii czy AMD. 

 

Używam Adobe Premiere, ale nie wiem, które karty sprawują się lepiej. Wiem, że przy Nvidii im więcej rdzeni CUDA, tym lepiej. RTX 2060 niestety jednak ponad budżet :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Michikun napisał:

Tutaj za to, dużo mniej rdzeni CUDA niż w 1070 :). Chciałabym, żeby karta miała co najmniej parametry 1070.

1300 zł za 1070 to była jakaś okazja? Może na ten moment w tej cenie nie uda mi się znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx1660 Ti jest tak samo wydajna jak Gtx1070, nie zawsze mniejsza ilość sp ( czy tutaj rdzeni Cuda, bo SP czyli shader procesor to właśnie rdzeń cuda), a jak chcesz mieć fizycznie kartę mającą więcej sp niż 1070 to tylko 2060 w wersji super

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no tutaj masz nawet Ti z fakturą, ale podświetlenie takie se:

20160607_185702.png

https://allegro.pl/oferta/msi-geforce-gtx-1070-ti-gaming-8-gb-ddr5-firma-8470452289

 

Tu ciut drożej z podświetleniem i wystawiają fakturę

https://allegro.pl/oferta/asus-geforce-gtx-1070ti-rog-strix-gaming-8gb-gw-8000571797

asusa.jpg

 

Edytowane przez Michikun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michikun Nie biorę używek pod uwagę. Mogę zwiększyć budżet, ale karta musi być nowa.

@reyden Chciałabym mieć co najmniej tyle cuda co w 1070. W grach zapewne wydajność tak jak napisałeś 1660 Ti i 1070 jest podobna, ale z tego co wiem to liczba cuda cores jest kluczowa jeśli chodzi o rendering.

Edytowane przez silent3b3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko mam wkleic link , ale sa dostepne , sam sie zastanawiam nad nia ... leze w szpitalu po operacji reki :(

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-strix-radeon-rx-vega-56-oc-gaming-8gb-hbm2-2048-bit-90yv0b53-m0na00-5668909/

Niestety nie wiem jak radeon dziala z adobe pp

Edytowane przez Phill76
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mało jak na takie wymagania

szkoda że kasę dali lepszym wyjściem byłaby taka sama karta [ceny w okolicach 1900zł]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie tylko używki. Tak to zbieraj na RTX 2060. Ceny Geforce'ów niestety są jaki są, a ilość jednostek CUDA w renderingu jak sam napisałeś  jest kluczowa.  

 

Phill to szybkiego powrotu do zdrowia życzę. Pozdrawiam

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/gigabyte-gtx-1070-gaming-8gb-box-gwarancja-fv23-ww-7684699036

 

Tu masz w niezłej cenie, ale musisz zapytać o gwarancje.  Jest faktura VAT

 

Podświetlenie LED jest takie ważne ? Dla mnie osobiście  wyłączam gdzie się da. Oczywiscie jak już  jestem zmuszony kupić cos z ledami. Ale co kto lubi. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to student a Ci raczej ciezko z ratami i kasa pewnie tez.  Trzeba miec jakas tam zdolnosc kredytowa ale mozna sprobowac online na alledrogo np.  Teraz to i na dowod mozna krotko terminowe pożyczki. Ale nie polecam jak się nie ma z czego potem oddać.  Ja bym zrobił tak jak radził Tesel. Cena znosna ponizej 1500 zl. Tyle chyba dozbierasz.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michikun A uważasz, że 1660 Ti/2060 nie posłuży mi kilka lat? A co z CPU przy 2060 Super i wzwyż? Ten R7 nie będzie ograniczał GPU?

Mogę odpuścić te LEDy. Faktycznie wydawanie 2 stów na to mija się z celem. Ktoś na innym forum polecał mi taśmy LED do środka obudowy.

Tak jak napisałam liczy się dla mnie kilka kwestii, w tym przede wszystkim stosunek ceny do jakości/wydajności. Jeżeli mogę dopłacić 10% i mieć dużo lepszą wydajność, to nie ma problemu. Budżet większy zawsze by się znalazł, stać mnie i na kartę powyżej 2k ale nie o to tu chodzi.

Można by tak w nieskończoność, bo prawdę mówiąc, to początkowo budżet na GPU miał być do 1000 zł. Na 1070 zdecydowałam się z uwagi na niską cenę i duży skok wydajności. A więc te 1300 zł to już było sporo ponad budżet. Nie planowałam po prostu wydawać kwot 1700-1800 zł na GPU. 

Może gdybym śledziła rynek łatwiej byłoby mi podjąć decyzję. Na razie nadal się zastanawiam.

@tesel Sklep zwrócił mi pieniądze, bo nie mają już w sprzedaży tej karty.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie do RTX 2060 Super/RTX 2070 powinno być okej. Leciutki bottleneck na tych kartach może wystąpić, ale to jedynie w jakimś małym odsetku gier dostępnych na rynku.

Co do alternatyw to możesz również dokupić wentylatory z rgb do obudowy i też będziesz miała "kolorow" :)

ps: w razie co RTX 2070 ma 2304 rdzenie CUDA

faktura + gw 36 miesięcy

https://allegro.pl/oferta/msi-geforce-rtx-2070-gaming-8-gb-ddr6-8430356611

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sklep dobrze na tym wyszedł

[ten gigabajt co wrzuciłem  to najlepszy stosunek ceny do wydajności - nic lepszego nie widać]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep zaproponował mi wymianę na inną wersję karty - EVGA GeForce GTX 1070 Gaming Hybrid 8GB GDDR5, ale bardzo mało informacji jest o niej w necie. Jedyne co udało mi się znaleźć o tej konkretnej wersji to to, że pompa jest dosyć głośna. Czy ktoś wie coś na temat tej karty? Warto ją wziąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...