Skocz do zawartości
Zwolas

Problem z stuttering'iem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od dwóch tygodni nie mogę sobie poradzić ze stuttering'iem w grach. Problem polega na tym, że pomimo wysokich FPS doświadczam stuttering'u nie jest to tearing, tylko ewidentnie "klatkowanie".

Przy włączonym vsyc jest lepiej, ale nadal problem jest widoczny. Dzieje się tak przy każdej grze. Stało się to z dnia na dzień, wcześniej było wszystko ok. Nie dokonywałem żadnych istotnych zmian sprzętowych (tylko klawiatura). 

Sprzęt:

i7 8700k - nie kręcony

Strix 1080 Ti - nie krecony

corsair vengeance 2x8 GB 3200 MHz - XMP 

EVGA 850W

Monitor LG - 144 Hz

Windows 10 home - wszystkie aktualizacje.

 

Gry przenosiłem na różne dyski (SSD, HDD, PCI-E) na wszystkich to samo

Wymieniałem kabel z DP na DVI - bez zmian

Sprawdzałem na inny monitorze 144 Hz - bez zmian

Zmieniałem polling rate myszy i klawiatury, wymieniałem myszkę - bez zmian

Odinstalowałem sterowniki poprzez DDU w trybie awaryjnym i instalowałem starsze sterowniki GPU - bez zmian

Kontrolowałem temperatury - wszystkie OK.

W końcu formatowałem dysk i postawiłem na nowo windows - bez zmian

Wykonywałem szereg zmian w sterownikach od GPU oraz zmiany w planie zasilania, przejrzałem ustawienia BIOS - nic nie pomaga.

Żadne procesy w tle nie obciążają systemu, wyłączałem antywirusa, wyłączałem wszystkie nieużywane platformy z grami, w ogóle ograniczyłem uruchomione aplikacje do minimum, wyłączyłem plik wymiany.

msi.thumb.jpg.c12c1ceaadbec7a603731ee694ac4ec8.jpg

Screen a MSI Afterburner podczas gry w Rocket League. Widoczne peak'i występują podczas ładowania, poza tym nie widać nic nadzwyczajnego. 

3D Mark też pokazuje, że wszystko jest OK.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mnie naprowadził co jeszcze mogę sprawdzić, bo już mi się skończyły pomysły.

Pozdrawiam.

 

 

3dmark.jpg

 

EDIT:

Znalazłem, może się komuś przyda.

We właściwościach pliku *.exe trzeba wybrać zgodność i zaznaczyć wyłącz optymalizacje pełnoekranowe 

wlas.jpg.79b07648bb7764a1eb067a0743988c71.jpg

 

Oto jak wyglądają wykresy z MSI po tej operacji

 

screen2.thumb.jpg.94fe2122d2570b8b13b977d7c54f01fd.jpg

Kiedyś była możliwość wyłączenia tej opcji globalnie, ale M$ chyba na siłę forsuje to rozwiązanie bo funkcja ta zniknęła z ustawień zaawansowanych wyświetlania. Niestety trzeba to robić osobno dla każdej gry w której są problemy.

 

Temat można zamknąć.

Pozdrawiam 

Edytowane przez Zwolas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...