Skocz do zawartości
hoszin

Komputer do gier 5000 zł na szybko. [gry]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję nowy komputer, głównie do gier bo reszta pracy raczej mniej wymagająca sprzętowo. Ze starego zostanie mi tylko dysk ssd na sata ale i tak planuję do nowego dać coś na m2.

Dawno nie składałem nic więc nawet bardzo nie wiem co teraz się opłaca. 

Myślałem nad AMD Ryzen 5 3600 i coś do niego, ale jak pisałem ostatnio nic się nie interesowałem co warto kupić. 

zasilacz mam taki:

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-deus-500w-psu-80plus-bronze-4xpeg-spc082-527959/

więc pewnie tez się nie nadaje. 

Potrzebuję całej stacji roboczej z obudową + ewentualnie dodatkowe chłodzenie.

Myślę wydać na to ok 5000 zł, chociaż ja da radę to może poszukam trochę na allegro na raty 0% bo możliwe że jeszcze szykuje mi się spory wydatek w przyszłym miesiącu. 

Edytowane przez hoszin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michikun widzę spora różnica w płycie głównej, nie warto brać lepszej? z myślą o późniejszej wymianie procka (o ile się socket nie zmieni) 

Co do procka widzę r7 2700 jest tańszy ale mi chodzi raczej o wydajność w grach?

w kartach będzie duża różnica? 

obudowa odpada, nie chcę świecącej choinki, ma być w dobrze wentylowana i nie świecić, okno też mi nie potrzebne. MA być przewiewna i porty z przodu, na górze pod USB i słuchawki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś dwa zestawy jeden ode mnie i jeden od tesela :) wybierz sobie z nich to co ci najbardziej odpowiada.

Będą wypadać w grach podobnie bo ten RTX 2070 Super wypada 8-10% lepiej od RX 5700 XT. No i karty od nvidii zaczęły jeszcze lepiej pracować po ostatniej aktualizacji sterowników. No i mimo wszystko lepsza kultura pracy na karcie zielonych :)

To może szukaj jakiejś obudowy na meshu która w wyposażeniu ma 4-5 wiatraków.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michikun to chyba wezmę grafikę od geforce. co do obudowy mam Zalman Z9 więc jakieś wentylatorki mogę od niego zabrać, do tego mam chłodzenie CPU SilentiumPC Grandis 2 tylko nie wiem czy będzie pasować. 

poskładałem coś takiego, coś byś zmienił?

https://www.morele.net/inventory/info/d6377093/

 

Edytowane przez hoszin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech kupi jakiegoś corsair albo seasonica a nie chińszczyznę od polskiego importera.  Zasilacz to ostatnia rzecz na której można oszczędzać.

Procesor do gier to jak wiadomo intel a nie AMD borykające się ciągle z jakimiś problemami. Do tego polecanie płyty na x570 które maja ceny oderwane od rzeczywistości...litości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, B@nita napisał:

Niech kupi jakiegoś corsair albo seasonica a nie chińszczyznę od polskiego importera.  Zasilacz to ostatnia rzecz na której można oszczędzać.

Procesor do gier to jak wiadomo intel a nie AMD borykające się ciągle z jakimiś problemami. Do tego polecanie płyty na x570 które maja ceny oderwane od rzeczywistości...litości...

Przecież ja poleciłem Ryzena 2700 w kombinacji z mobasem na B450...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, tesel napisał:

100% racji pod warunkiem że będzie to i7 9700k

Serio? Dla wymienionych wyżej rajzenów konkurentem jest i5 9600kf do wyrwania poniżej tysiaka.  Wymieniony przez Ciebie intel to inna liga. 

3600 byłby świetnym wyborem gdyby nie problemy zgłaszane nawet na x570. Nawet zakup płyty z tym chipsetem nie daje gwarancji stabilności. Słabe odprowadzenie ciepła z czipletów na czapkę też nie napawa optymizmem.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://proline.pl/koszyk/9459c99e

4920 zł

Można wrzucić złożenie komputera za 150 zł i zatwierdzić kod rabatowy : PROSET wówczas złożenie wyniesie 1 zł .

RX 5700XT jest kartą o średniej wydajności niemal identycznej jak RTX2070 Super a tańszą , jedyny minus brak ray tracing.

Edytowane przez Phill76
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 złotych za aktualizację biosu do płyty która kosztuje 369zł???? Zmień sklep....

Zmiana wentylatora z boxowego nic nie da jeśli chodzi o temperatury. Jedyny plus, że może będzie ciszej ale drogo.

Edytowane przez B@nita
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innych sklepach ta płyta jest droższa o 20- 30 zł i przy tańszej aktualizacji wyjdzie płyta na to samo :P

MIałem box przez 4 dni na Ryzen 5 2600 i CPU w OCCT bez AVX przekraczał 90 [ °C] ... wiem , ale miałem niezłą "padakę" CPU .

Obecnie mam 3600x na 4242 [MHz] do ~70 [°C] z 1 wentylem na Noctua w zamkniętym  Zalman-ie Z1 !

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Phill76 napisał:

W innych sklepach ta płyta jest droższa o 20- 30 zł i przy tańszej aktualizacji wyjdzie płyta na to samo :P

MIałem box przez 4 dni na Ryzen 5 2600 i CPU w OCCT bez AVX przekraczał 90 [ °C] ... wiem , ale miałem niezłą "padakę" CPU .

Obecnie mam 3600x na 4242 [MHz] do ~70 [°C] z 1 wentylem na Noctua w zamkniętym  Zalman-ie Z1 !

Nie porównuj 2600 z 3600 bo to zupełnie co innego, jeśli chodzi o odprowadzenie ciepła. W przypadku tego ostatniego nie ma różnicy czy masz box czy lepszy cooler. Problem jest w budowie cepa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do SSD to możesz przyciąć biorąc Adata SX8200 512GB za 260zł, ale będzie też wolniejszy i zwolni po zapełnieniu powyżej 80%.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...