Skocz do zawartości
jaiz

Płyta AM4 z PCI

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Potrzebuję płyty pod R5 1600/2600 ze slotem PCI (musi być ze względu na kartę dźwiękową).

Z tego co się zorientowałem nie ma takich na B450/x470; z dostępnych w PL znalazłem takie:

Biostar B350GT5

Asus PRIME B350-PLUS

Asus PRIME X370-A

Wszystkie nowe, ceny podobne (między 350 - 400) więc chciałem się doradzić która z nich byłaby najlepszym wyborem mając na uwadze jakieś oc procesora, ramu jak możliwość wsadzenia tam czegoś mocniejszego w przyszłości.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli profesjonalnie zajmujesz się dźwiękiem to potrafię zrozumieć nie mniej jednak... nie lepiej kupić jakąś płytę z dobrym układem dźwiękowym?

Z tych najlepsza będzie ostatnia na liście, nie mniej jednak daleko jej do topowych  czy nawet bardzo dobrych konstrukcji.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zajmuję się profesjonalnie dźwiękiem, po prostu słuchawki bardzo dobrze współpracują z kartą i zwyczajnie jestem zadowolony z brzmienia.

karta to https://www.asus.com/pl/Sound-Cards/Xonar_D2PM/

słuchawki https://riff.net.pl/sluchawki-nauszne/17972-akg-k-171st-mkii.html

Doświadczenia z integrami (fakt, że sprzed wielu lat) mam nienajlepsze zarówno jeśli chodzi o brzmienie jak i wbudowane wzmacniacze słuchawkowe.

Są w ogóle jakieś integry które potrafią zagrać porównywalnie do w/w karty i mają porządny wzmacniacz słuchawkowy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna Integra nie zagra nawet w podobnej jakości do tej karty. Więc zostaje Ci albo faktycznie kupić płytę główną, która wyposażona jest w slot PCI, ale będzie słabsza od konstrukcji nowszych - pozbawionych tego slotu, albo spróbować sprzedać kartę na OLX czy innym portalu aukcyjnymb i dołożyć do nawet używanej karty dźwiękowej.
Ja miałem podobny dylemat, gdyż posiadałem kartę Asus Xonar DG, która jest gorszą kartą od twojej, ale też lepiej grała, niż Integra w mojej obecnej płycie - mimo że MSI tak chwali dźwięk w opisie tej płyty. Jednak różnica nie jest olbrzymia, więc dałem sobie na razie spokój w zakupem karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi; chyba faktycznie pozostaje w tej sytuacji Asus PRIME X370-A.

Jest jeszcze Biostar X370GT5, ale nie udało mi się znaleźć dostępnej w żadnym sklepie, oraz MSI B350 TOMAHAWK, MSI B350 GAMING PLUS, PC MATE i TOMAHAWK ARCTIC - tutaj też raczej poszukiwanie używek bo z nowymi słabo i z tego co poczytałem to MSI ma problemy z nowymi Ryzenami.

Karty sprzedawać chyba się nie opłaci bo ze względu na przestarzały interfejs dużo za nią nie dostanę a wydawanie kilkuset złotych więcej na nową kartę mi się nie uśmiecha - tym bardziej, że ta działa i to dobrze. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze jedno pytanie - ma sens taka kombinacja:

https://allegro.pl/oferta/sledz-kontroler-z-pci-e-1x-do-pci-32x-molex-7909844549?reco_id=b8bd65a9-da66-11e9-bef6-000af7f62240&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118

+

https://allegro.pl/oferta/tasma-riser-pci-32x-32x-19cm-6953819850?reco_id=f034c427-da66-11e9-8868-000af7f61ef0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Teoretycznie mógłbym brać wtedy dowolną płytę na B450 czy x470 byleby była w formacie mATX - ze względu na możliwość zamontowania tego w obudowie poniżej płyty na samym śledziu (bezpośrednio na adapterze karta się nie zmieści).

Ma to sens czy lepiej zostać przy tych w/w płytach na B350/x370 z wbudowanym PCI i nie kombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się podppinam pod temat -  bo mam podobne wymagania, tyle że inna karta.

 

Przymierzam się do gruntownej modernizacji.

Docelową konfigurację chcę budowac na AM4 i Ryzenie 2600.  Ma być głównie do pracy, sporadycznie do obrobki zdjęć/wideo oraz gier pokroju Witchera 3, wyścigów a'la Forza / NFS czy tez Cynerpunka 2077, a jednoczesnie chcę mieć mozliwość podlaczania starego sprzetu retrogamingowego przez tuner TV. Ma poslużyc kolejnych kilka lat i byłoby miło gdybym za kilka lat mógł tam włożyć np Ryzena 3900X, oraz mieć 4x8 Gb pracujące w Dual channel. Krecic zamierzam dopiero jak CPU zacznie mi bottleneckowac grafe ;-)

System chcę stawiac na 512 GB SSD M2 - jakim, jeszcze nie wybrałem, później się bede nad tym zastanawiał. Z nietypowych wymagań - chcialbym mieć tam mozliwość podłączenia karty TV. Mam już w obecnym kompie kartę spełniajacą moje wymagania, ale niestety jest po PCI. Teoretycznie mógłbym kupić kartę pod USB, o podobnych parametrach, ale robi sie z tego dodatkowe 300 zł, które móglbym zainswstowac np w SSD albo inne rzeczy.

 

Co myslicie o następującym setupie ?

- Płyta Asus PRIME X370-A https://www.asus.com/pl/Motherboards/PRIME-X370-A/ To chyba najlepsza płyta jaką się da włozyć pod AM4, która ma jeszcze PCI. Store MI nie potrzebuję, PBO z tego co czytałem daje zysk na granicy błędu pomiarowego, a względem płyt na B450 różnice płyt na x370 rozbijają się głównie o te wymienione przeze mnie 2 ficzery, oraz o prędkości supportowanych RAMów

- Ryzen 5 2600

- RAM 2x8GB 3200 - myslałem o takim: https://www.x-kom.pl/p/309457-pamiec-ram-ddr4-hyperx-16gb-3… , ewenutalnie o 2 modułach Corsair Vengeance LPX, DDR4, 8 GB,3000MHz, CL16 (CMK8GX4M2C3000C16) - chłodzenie - Fortis 3

Budżet na Mobo , CPU , RAM i chlodzenie - okolo 1500-1600

Z obecnego setupu chcę zostawić sobie jedynie:

- dyski HDD

- obudowę Chieftec LBX-02BBB

- nagrywara

- kartę TV na PCI - której używam jako wideograbbera po S-video/composite oraz do ogrywania retro-gierek ze starych platform - na tunerze analogowym

- MSI Geforce 750 GT (tylko na przeczekanie - docelowo celuję conajmniej w Radeona 570)

- Zasilacz: Corsair CMPSU-450VXEU - 450W (na przeczekanie - do czasu zakupu lepszej grafy)

Obecny zasilacz chcę zostawić tylko tymczasowo - do czasu kupna lepszej grafy, po tym jak wyjdzie Cyberpunk. ;-) Jak narazie nie mam parcia na ogrywanie innych tytułów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli uzupełnienia informacji - można dostać w PL Biostara  X470 z PCI

https://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=955

za ok 450 zł ale czy będzie lepsza od ASUSA X370 nie wiem; na pewno kilkadziesiąt zł droższa

Edytowane przez jaiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu muszę

Chciałem zakończyć odyseję i ponieważ z okazji PGA są fajne promocje w Komputroniku zadałem proste pytanie 2 razy (przez przypadek):

Treść zgłoszenia:
 Dzień dobry,
 Jaką wersję biosu ma ta płyta?
 Ponieważ go Państwo nie aktualizują jest to bardzo istotna informacja - muszę
 wiedzieć czy po wyjęciu z pudełka można na niej uruchomić procesor 5 2600 lub 7
 2700.
 Proszę o odpowiedź.

 Link produktu:
https://www.komputronik.pl/product/486388/asus-prime-x370-a.html

 

I odpowiedzi jakie otrzymałem (tego samego dnia):

1)

Dzień dobry,

 Niestety w magazynie ten model mamy wymieszany z różnymi rewizjami BIOSU. Proponuję zakupić płytę z B450 lub X470, ponieważ w przypadku Pana propozycji może się okazać, że będzie konieczna aktualizacja.

2)

Dzień Dobry,
Ryzen 2 generacji będzie można uruchomić na tej płycie głównej bez aktualizacji. 

___________________________________________________________________________________________________________________________________

Jak żyć?

Info jakie wcześniej uzyskałem na infolinii Komputronika - biosy aktualizują tylko przy kupnie całych komputerów; osobno nawet za dopłatą nie ma takiej opcji.

Może olać to i kupić Asusa TUF B450-PRO GAMING? jest akurat cashback i ok 200 zł można dostać z powrotem (przy kupnie z prockiem) a ta płyta ma już przynajmniej S1220.

Mozna kupić w innym sklepie tego Asus PRIME X370-A, ale bez promocji + aktualizacja biosu to się robi już ok 430-440 zł a to wydaję mi się trochę sporo jak za starą i nie najwyższych lotów płytę.

Brać tego TUF B450-PRO GAMING czy mimo wszystko lepiej zachować dźwiękówkę i wziąć PRIME X370-A?

Ważne żeby jedna i druga dawała sobie radę z R7 2700

Edytowane przez jaiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Kończąc wątek zdecydowałem się na asusa x 370.

Wszystko zmontowane, dźwiękówka śmiga.

Przy okazji polecam do starszych kart dźwiękowych asusa nieoficjalne sterowniki z tej strony:

http://maxedtech.com/asus-xonar-unified-drivers/

Są nawet na win 10 pod mój zabytek D2/PM; na tych karta brzmi jeszcze lepiej niż na sterach oficjalnych od asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...