Skocz do zawartości
eglume

Nowo złożony PC freezuje po włączeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W tym tygodniu zakupiłem części do nowego PC, niestety PC freezuje się właściwie zaraz po włączeniu z pominięciem momentu w którym możemy wejść do BIOSU (BIOS działa normalnie) może to być logo asusa, logo windowsa, początek instalacji windowsa... dalej nie dotarłem. Jest to trzeci raz jak buduje PC więc raczej wszystko jest dobrze podłączone, sprawdzałem wielokrotnie również z instrukcjami, ale przyznam, że tutaj całkowicie poległem. 

Dołączam podgląd zestawu...

 

freeze.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eglume napisał:

 Jest to trzeci raz jak buduje PC więc raczej wszystko jest dobrze podłączone, sprawdzałem wielokrotnie również z instrukcjami, ale przyznam, że tutaj całkowicie poległem. 

rozłóż i złóż wszystko jeszcze raz ,[ zobacz czy piny w sockecie nie są pogięte, dysk wpięty w odpowiednie gniazdo itp].

a potem bios i pewnie trzeba wszystko poustawiać [ ewentualnie wszystko na auto]

Godzinę temu, Firedash napisał:

Pomijając dyskusyjny dobór części xD 

zawsze się jakaś maruda znajdzie najpierw wypadałoby się dowiedzieć dlaczego autor wygrał takie  części a potem marudzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym co wspomnięli to zrób zwykły reset CMOS.
Skoro nie miałeś artefaktów to raczej nie karta graficzna, więc uszkodzone może być cokolwiek innego lub po prostu coś źle podłączyłeś.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Firedash napisał:

@tesel Wszystko można wytłumaczyć, RAM planuje może dołożyć drugą kość później, HDD z racji dużych kolekcji zdjęć/nagrań, a może po prostu pod konkretny pogram do pracy, dlatego tylko o tym wspomniałem, nie krytykowałem.

Ramu jest 16... po prostu screena uciąłem gdzie były ceny/sztuki. 2TB HDD szybko leci na grach po 50-100 GB. Kable są w porządku, reset cmos też próbowałem, karta odłączona to samo, inne ramy (z działającego PC) włożone to samo, dysk HDD też inny próbowałem

Edytowane przez eglume

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eglume No HDD do gier to już nie potrafię zrozumieć, chyba że ktoś ma bardzo wolny internet i musi mieć koniecznie 15 tytułów AAA zainstalowanych w jednym momencie. Koszt dysku na system o wielkości 250GB to jakieś 150 zł? A komfort użytkowania nieporównywalnie większy.

Chyba, że zapomniałeś wkleić i jednak masz osobny na system.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałeś bez grafy ?
Zasiłka troche mała moim zdaniem 650W to takie min powinno być ( ja jestem zwolennikiem zapasu mocy :)
W biose też następuje freez ? ( napisałeś , że nie - ale czy się raz zdażył )
Myszkę masz pod USB 2.0 czy 3.0 port ?
DYSK w jakim tryba pracuje IDE LEGACY , SATA czy jak ? patrzyleś live cd jakies czy działa?
Zmieniałeś kabel / port SATA ?
Eventualnie odpalić MHDD , jedna kość ramu

Masz post karte ? nie masz kup :)

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, GURU500 napisał:

próbowałeś bez grafy ?
Zasiłka troche mała moim zdaniem 650W to takie min powinno być ( ja jestem zwolennikiem zapasu mocy :)
W biose też następuje freez ? ( napisałeś , że nie - ale czy się raz zdażył )
Myszkę masz pod USB 2.0 czy 3.0 port ?
DYSK w jakim tryba pracuje IDE LEGACY , SATA czy jak ? patrzyleś live cd jakies czy działa?
Zmieniałeś kabel / port SATA ?
Eventualnie odpalić MHDD , jedna kość ramu

Masz post karte ? nie masz kup :)

Próbował
Zasilacz wystarczający. Ma zapas ponad 200W.


Z tego co podaje wychodzi, że problem jest z cpu, mobo lub uszkodzony zasilacz. Ewentualnie gniazdko/listwa lub instalacja w domu, ale raczej nie.

Wyjmij wszystko z obudowy i złoż na drewnianym blacie lub na pudełkach, aby wykluczyć zwarcie gdzieś w obudowie. Przy okazji wszystko będziesz musiał złożyć na nowo i będziesz miał lepszy wgląd w komponenty.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...