Skocz do zawartości
jorzu

Nowa platforma - praca + gry - 5-6k

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Na dniach mam zamiar zrobić upgrade sprzętu i po przeczytaniu / obejrzeniu wielu recenzji potrzebuję finalnej opinii.

Poprzedni upgrade robiłem jakieś 5 lat temu (i5 Haswell) i na tyle mniej więcej będę potrzebował ten sprzęt (dlatego część podzespołów będzie może nieco na wyrost).

By zmieścić się budżecie na teraz zostawię starą kartę graficzną MSI GTX970 i jak dobrze pójdzie to wymienię z monitorem (1440p) pod koniec roku + pewnie drugi SSD na magazyn.

Komputer służy mi do pracy z dużymi bazami w Excelu + makra, zawsze odpalony jest Chrome z 15+ zakładkami minimum, wieczorna porcja MTG Arena to rutyna + okazjonalnie BF/CoD/CS.

Bardzo proszę o konstruktywne opinie – jeżeli polecacie coś innego prosiłbym o chociaż krótkie uzasadnienie dlaczego.

Sprzęt będzie kupiony w UK (Amazon, Scan, OCUK, Box.com), więc nie wszystko, co w PL będzie dostępne, możliwe też są różnice cenowe.

Zrobiłem się wygodny i wolałbym rozwiązania gotowe (nawet z lekką dopłatą), niż coś co zajmie mi więcej czasu (którego zawsze brakuje), podobnie z jakością – wolę nieco dopłacić na przykład do dłuższej gwarancji.

Lekkie RGB mi raczej nie przeszkadza, ale jak nie będzie to żadna strata.

Po tym przydługim wstępie do rzeczy:

AMD Ryzen 3700X – 3600 jest dobry na teraz, chcę mieć nieco w zapasie na kolejne lata

Gigabyte Aorus X570 Elite – X570 dla wygody, Aorus ma dobre recenzje

ARCTIC Freezer 34 eSports DUO – ewentualnie jak złe jest boxowe chłodzenie

Corsair Vengeance LPX 32 GB (2 x 16 GB) DDR4 3200 MHz C16 – tak, wiem że 32GB to pewnie overkill, ale tak też myślałem przy 8GB ostatnio i mimo, że dokupiłem te same kości to jednak jakoś ze sobą dobrze nie współgrały. A teraz ceny RAMu są bardzo przystępne

ADATA XPG SX8200 Pro 1TB M.2

Corsair RM750x – 10 lat gwarancji i bardzo solidne recenzje, ewentualnie 650x, ale różnica w cenie to raptem niecałe 10 funtów

Fractal Design Define R6 USB-C Black – po prostu bardzo mi się podoba, a technicznie raczej nie ma nic do zarzucenia

 

Z góry dziękuję za pomoc i sugestie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jesteś kolejnym, który chce wydawać 600zł na obudowę bez meshu itp... już ostatnio w jednym poście sporo się rozpisywałem na ten temat podrzucając linki... przekleję więc to co napisałem tam:

Jasne, że będziesz mógł ją sobie "otworzyć" zdejmując tą górną klapkę, ale zobacz jak to brzydko wygląda. W takiej kwocie to już lepiej pomyśleć o:

https://www.morele.net/obudowa-corsair-carbide-air-540-cc-9011048-ww-630944/

masz też np. taką

https://www.morele.net/obudowa-corsair-crystal-280x-tg-rgb-okno-czarny-cc-9011135-ww-4596271/

https://www.morele.net/obudowa-corsair-crystal-280x-tg-rgb-okno-bialy-cc-9011137-ww-4596272/

tutaj już przynajmniej możesz sobie elegancko odkręcić górny panel i masz wszystko ładnie tak że powietrze ucieka do góry i nie masz ogromnej dziury tylko elegancką krateczkę.

Dodatkowo w twoim przypadku tak tylko dopiszę... chyba nie zamierzasz później grać z "otwartym" frontem?

tu podobnie też wczoraj podrzucałem w innym temacie:

Obudowa:

https://www.morele.net/obudowa-thermaltake-versa-j24-tempered-glass-argb-edition-ca-1l7-00m1wn-03-5668858/

lub

https://www.morele.net/obudowa-phanteks-eclipse-p400a-drgb-biala-6152165/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę dopłacić, ale musi to być tego warte, a co do PCIE 4.0 jak na razie chyba nie ma sensu (dlatego też zrezygnowałem z pomysłu Evo970+).

P510 rozważę :)

Co do obudowy chyba powinienem naświetlić bardziej sytuację (nie sądziłem, że tutaj będzie dużo porad):

Max szerokość obudowy jak mi wejdzie we wnękę w biurku to 24 cm.

Mesh jest ok, tylko przy brzdącu jednoletnim będzie on cały zatkany jogurtem, bananem, paluszkami itp.

Co prawda nie wziąłem pod uwagę całości temperatury, czy przy podanym configu (+ pewnie RTX2070 Super w grudniu) bez mesha nie da rady?

A jaka jest realna różnica między Elite, a Pro poza USB-C z tyłu i jednym extra PCI-E? W sumie na promo jest wersja pro z WiFi za extra 30 funtów, więc jak jest sens to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnią się chłodzeniem [ma to znaczenie w przypadku wielordzeniowców]

jak to ma być mała dopłata to nie ma sie co zastanawiać

i brałbym zasilacz z 2 wtyczkami 8 pin do procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seasonic

super flower

corsair 

raczej wszystko o mocy 750 i w górę [i wiadomo że certyfikat gold i lepiej ale to już drożej]

może jeszcze by się coś wynalazło

nie za bardzo wiem jakie masz ceny [róznice moga być niewielkie]

taka trochę inna https://www.morele.net/obudowa-silverstone-sst-ft05b-sst-ft05b-700245/ 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zasilacz to właśnie Corsair 750W. Jak rozumiem do procka jest EPS Connector?

Specyfikacja:

TECH SPECS

ATX Connector 1

Ability to toggle singlemultiple 12V rails Yes

ATX12V Version v2.4

Continuous output rated temperature C 50°C

Continuous power W 1600 Watts

Fan bearing technology Fluid Dynamic Bearing

Fan size mm 140mm

MTBF hours 100,000 hours

Multi-GPU ready YES

Warranty Ten years

80 PLUS Efficiency Titanium

PSU Form Factor ATX

Zero RPM Mode Yes

Cable Type Low-Profile, All Black

Dimensions 150mm x 86mm x 200mm

EPS Connector 2

Floppy Connector 2

Modular Fully

PCI-E Connector 8

SATA Connector 16

 

Do tego ten Aorus Pro WiFi to nie jest promocja, jest zwyczajnie tańszy od Pro bez WiFi (a chyba nie powinien być).

Czy wersja WiFi jest jakoś wykastrowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie słyszałem

wejdź na strone producenta

nieraz jest tak że w sklepach coś co jest popularne jest droższe [a cos co nie schodzi - robia promocję]

chodzi żeby były  2 wtyczki po 8pin do procka [EPS]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Patronix napisał:

zawsze to 10 funtów w kieszeni :P

biedak czy jak?

 

[pod warunkiem że sobie pozornie nie z zaoszczędzisz na wtyczkach]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddaje się, po 3 dniach czytania / oglądania dalej niewiele więcej wiem o temperaturach i czy mesh jest konieczny (sprzeczne recenzje, inna metodologia, inne podzespoły w środku).

Chyba po prostu wezmę Corsair Carbide 275R, przynajmniej nie będzie szkoda wymienić, bo cenowo jest bardzo atrakcyjnie.

Albo w podobnej cenie co Define R6 jest Meshify S2.

Edytowane przez jorzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja tez chce brac Define R6, ze wzgledu na to ze jest dobrze wytlumiona ;), a tutaj czytam zeby jakies brzydkie meshe brac;). Obecnie uzywam starej factal i raczej bez konkretnych powodow nie zrezygnuje z Fractal R6;)... No chyba, ze juz wiadomo, ze w tej obudowie wszystko bedzie sie przegrzewac ;). Zamierzalem miec tylko 2 wentylatory przod i 2 tyl i miec zamknieta (z chlodzeniem noctua D15 z 2 lub jedynym wentylatorem (wolalbym 2 ale nie wiem jak wyjdzie z podniesieniem wentylatora vs wysokosc pamieci ;). Do tego 2070 super i ryzen 3700x (ewentualnie mniej oplacalny 3800x).

 

Ps. Jak widac mocno wzialem sobie rady do serca i ciagle nie kupilem i czekam (tylko nie wiem na co, bo dostepnosc sprzetu wcale nie poprawila sie - teraz to juz czekam na czarnego piatku :P ). Wiec pewnie za miesiac bede znowu marudzil na forum zeby prosic o problem w ostatecznym domknieciu zestawu, zebym wiedzial na co polowac :). Wiem tyle samo co na poczatku ;). Czyli nadal mam dylemat x470 (MSI Pro Carbon, Asus Strix) vs x570 (Gigabyte Elite, Gigabyte Pro, Asus Tuf). Mam tez pewne dylematy co do pamieci, ale to bedzie juz zalezalo od cen w tamtym momencie.

Edytowane przez Geralt27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...