Skocz do zawartości
Małpożer

gog 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że może temat nie za bardzo związany z konkretną grą, ale w sumie inicjatywą z nimi związaną. I w sumie nie tylko z nimi ale również z nami użytkownikami. Ostatnio zgarnąłem zaproszenie do bety GOG 2.0 i postanowiłem podzielić się rozwiązaniem CDProject - czyli połączeniu wszystkich platform cyfrowej dystrybucji w jednej aplikacji.

Najpierw główne okno aplikacji, gdzie w czytelny sposób otrzymujemy listę ostatnio uruchamianych tytułów, najczęściej ogrywane przez znajomych tytuły oraz wykresy z liczbą gier z poszczególnych platform, ilością zdobytych osiągnięć czy łącznym czasem gry. Dane można wyświetlać dla okresów takich jak miesiąc, tydzień czy dzień. Jedynie osiągnięcia i dodane gry są liczone wg. podpięcia konta a nie rzeczywistego czasu zakupu na innej platformie. Nieco niżej lista ostatnio dodanych gier wraz z 5 gwiazdkową skalą do oceny oraz info z jakiej platformy pochodzi dana gra.

WXBUakv.png

Po lewej stronie mamy zakładki grupujące nasze gry wg. platform + jedną zakładkę z listą wszystkich gier w jednym miejscu. Co najciekawsze działa sortowanie po platformach, gatunkach jak i dostępności na poszczególne systemy operacyjne (Windows, Mac, Linux). 

XYQpVjB.png

Po lewej mamy również zakładkę Aktywność, która grupuje nasze aktywności z podpiętych platform. Chyba nie ma co tutaj więcej dodawać. Aktualnie nie działa obsługa kontaktów z innych platform (a przynajmniej tych co korzystam).

aCYOib7.png

A teraz to co najważniejsze... Podpinanie innych platform. W ustawieniach mamy listę wspieranych platform. Po kliknięciu "Połącz" pobrany zostaje najprawdopodobniej launcher danej platformy (nie testowałem jeszcze uruchamiania gier, więc jest to do sprawdzenia, a wnioskuje tak po innej zakładce z ustawień, gdzie mamy opcją ubijania konkurencyjnych launcherów po skończeniu grania). Następnie okienko z informacją o wspieranych czynnościach dla danej platformy i po akceptacji okienko logowania do wybranej platformy (przykład uplay poniżej).

MnqFHN3.png

rB4GBYN.png

GJh4maD.png

VFdM263.png

 

Podsumowanie

Instalacja gier ze steam działa bardzo dobrze (wyskakuje steam-owe okienko z wyborem miejsca do zapisu).

Wygląda na to, że platforma ma problem albo po prostu nie wykrywa zainstalowanych klientów, a ściąga jakieś własne paczki z nimi.

Jedynie nie udało mi się podpiąć do konta PS Store (wyrzuca komunikat o time out-e).

Nie wiem jak będzie wyglądał zakup gier z nie-GOGowych platform, ale obawiam się, że skończy się obowiązkiem uruchamiana pozostałych platform i zakup bezpośrednio w nich (bo i po co GOG miał by sam pod sobą kopać dołki). 

 

Od siebie powiem, że wygląda to obiecująco i mocno kibicuje CDProjektowi aby się im to udało :)

 

edit:

Potwierdzam, GOG startuje inne launchery przy starcie gry spoza swojej platformy. Także całość opiera się na wrapperach do launcherów konkurencji :D

Opcje z ubijaniem launcherów po zamknięciu gry z zewnętrznej platformy jest aktualnie niedostępne.

Edytowane przez Małpożer
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...