Jump to content
Sign in to follow this  
Małpożer

gog 2.0

Recommended Posts

Wiem, że może temat nie za bardzo związany z konkretną grą, ale w sumie inicjatywą z nimi związaną. I w sumie nie tylko z nimi ale również z nami użytkownikami. Ostatnio zgarnąłem zaproszenie do bety GOG 2.0 i postanowiłem podzielić się rozwiązaniem CDProject - czyli połączeniu wszystkich platform cyfrowej dystrybucji w jednej aplikacji.

Najpierw główne okno aplikacji, gdzie w czytelny sposób otrzymujemy listę ostatnio uruchamianych tytułów, najczęściej ogrywane przez znajomych tytuły oraz wykresy z liczbą gier z poszczególnych platform, ilością zdobytych osiągnięć czy łącznym czasem gry. Dane można wyświetlać dla okresów takich jak miesiąc, tydzień czy dzień. Jedynie osiągnięcia i dodane gry są liczone wg. podpięcia konta a nie rzeczywistego czasu zakupu na innej platformie. Nieco niżej lista ostatnio dodanych gier wraz z 5 gwiazdkową skalą do oceny oraz info z jakiej platformy pochodzi dana gra.

WXBUakv.png

Po lewej stronie mamy zakładki grupujące nasze gry wg. platform + jedną zakładkę z listą wszystkich gier w jednym miejscu. Co najciekawsze działa sortowanie po platformach, gatunkach jak i dostępności na poszczególne systemy operacyjne (Windows, Mac, Linux). 

XYQpVjB.png

Po lewej mamy również zakładkę Aktywność, która grupuje nasze aktywności z podpiętych platform. Chyba nie ma co tutaj więcej dodawać. Aktualnie nie działa obsługa kontaktów z innych platform (a przynajmniej tych co korzystam).

aCYOib7.png

A teraz to co najważniejsze... Podpinanie innych platform. W ustawieniach mamy listę wspieranych platform. Po kliknięciu "Połącz" pobrany zostaje najprawdopodobniej launcher danej platformy (nie testowałem jeszcze uruchamiania gier, więc jest to do sprawdzenia, a wnioskuje tak po innej zakładce z ustawień, gdzie mamy opcją ubijania konkurencyjnych launcherów po skończeniu grania). Następnie okienko z informacją o wspieranych czynnościach dla danej platformy i po akceptacji okienko logowania do wybranej platformy (przykład uplay poniżej).

MnqFHN3.png

rB4GBYN.png

GJh4maD.png

VFdM263.png

 

Podsumowanie

Instalacja gier ze steam działa bardzo dobrze (wyskakuje steam-owe okienko z wyborem miejsca do zapisu).

Wygląda na to, że platforma ma problem albo po prostu nie wykrywa zainstalowanych klientów, a ściąga jakieś własne paczki z nimi.

Jedynie nie udało mi się podpiąć do konta PS Store (wyrzuca komunikat o time out-e).

Nie wiem jak będzie wyglądał zakup gier z nie-GOGowych platform, ale obawiam się, że skończy się obowiązkiem uruchamiana pozostałych platform i zakup bezpośrednio w nich (bo i po co GOG miał by sam pod sobą kopać dołki). 

 

Od siebie powiem, że wygląda to obiecująco i mocno kibicuje CDProjektowi aby się im to udało :)

 

edit:

Potwierdzam, GOG startuje inne launchery przy starcie gry spoza swojej platformy. Także całość opiera się na wrapperach do launcherów konkurencji :D

Opcje z ubijaniem launcherów po zamknięciu gry z zewnętrznej platformy jest aktualnie niedostępne.

Edited by Małpożer
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.