Skocz do zawartości
Bartek19000

Skrzynka + monitor, 10k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. 

Planuję po długim czasie przesiąść się z laptopa (który padł) na stacjonarkę. Komp ma służyć głównie do najnowszych gier ( tylko produkcje AAA  [nie gram w cs'y fortnajty ani inne lole]) oraz standardowo filmy, internety itp.

Budżet jakim dysponuje to maksymalnie 10k (ale wiadomo, że im mniej się wyda tym lepiej)

W zasadzie komp zkładany od zera więc potrzebuję wszystkiego poza windowsem (skrzynka, monitor, głośniki, klawiatura, myszka, podkładka). Chciałbym więcej zainwestować w elementy, które zostaną ze mną na dłużej, tj. głównie monitor, głośniki, zasilacz i płyta główna.

Nadmienię, że nie chce świecidełek, im mniej tym lepiej.

Samemu złożyłem coś takiego:

MSI Optix MAG271CQR Curved - podobno działa na nim gsync, nie wiem czy te 144hz mi się przydadzą ale lepiej mieć jak nie mieć. Na początku myślałem nad 4k ale to wiązałoby się z przekroczeniem budżetu więc stanęło na tym monitorze. Czy to w miarę sensowny wybór w kwocie do 1500zł? 

Ryzen 3600 - Stwierdziłem, żewiększą wydajność da mi inwestycja w gpu aniżeli cpu, stąd ten wybór. Jak będzie już za słaby to wymienię na nowe refreshe, które wyjdą i będą działać na AM4 

Gigabyte X570 aorus elite - płyta raczej pod przyszły upgrade procka za te 2-3 lata na np 3700x lub 4700x? 

Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB) - Podobno ładnie się kręcą więc po co przepłacać :) Jako, że komp do gier to myślę, że 16 gb wystarczy, czy się mylę? 

 

Fractal Design Meshify C TG - po prostu mi się podoba i wygląda solidnie.

PNY 1TB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030 - zZ tego co widziałem to dysk ma całkiem dobre recensje i jest przystępny cenowo.

Seasonic Focus GX 650W 80 Plus Gold - Różni się czymś od zwykłego focusa? Wybór głównie podyktowany dobrymi recenzjami i długą gwarancją. 

 

Palit GeForce RTX 2080 SUPER GameRock 8GB GDDR6 - Czytałem, że chłodzenia gamerock i jetstream mają dobrą kulturę pracy więc stąd ten wybór. Dodatkowo jak pisałem wcześniej,  2080 super i 3600 da chyba lepszy stosunek wydajności w grach niż 2070 super i 3700x?

 

Dark Rock 4 - Po prostu ma chłodzić i być ciche.

 

Edifier 2.1 C2XD - miałem już głośniki edifiera i byłem z nich zadowolony, chyba żemacie jakieś inne propozycje?

Całość wyszłaby ~ 9200, do tego jakaś myszka, klawiatura i podkładka za ~ 500zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje to lepszy od tego MSI jest AOC CQ32G1 lub Samsung LC27JG50QQUXEN

gdybyś rozważał droższe to mega chwalone są nowe produkcje od Asusa z serii TUF ponieważ mają ELMB Sync.

27" ma dodatkowo GSynca ASUS TUF VG27AQ

32" ma dodatkowo Adaptive Sync ASUS TUF VG32VQ

Tutaj masz reckę tej 27 jeśli ogarniasz angielski warto zobaczyć

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tesel

Dzięki za propozycję,  ale na starcie mnie odpychają te ledy w obudowie i nie wiem jak ona (wersja bez ledów) wypada na tle meshify c, 

Między ssd co wybrałem a tym co polecasz jest jakaś różnica?

Cooler jak na mój gust zbyt "kobylasty"

Czy serio jest teraz sens inwestować w ryzena 3700x, 3600 nie da sobie rady?

Odnośnie karty graficznej to chciałbym coś o dobrej kulturze pracy i jakoś ten ventus niespecjalnie mnie przekonuje.

@Michikun

Jeszcze sam do końca nie jestem przekonany czy do gier AAA potrzeba mi 144hz (a jak już się na to zdecyduję to chciałbym by ogarniało gsynca).

Możesz jakoś uzasadnić dlaczego ten AOC lub samsung są Twoim zdaniem lepsze od msi? Dodatkowo czy wspierają one g-sync?

Ewentualnie czy mógłbyś jakoś zmodyfikować mój proponowany zestaw by zmieścić się w budżecie z tym asusem (bez zbytniej straty na wydajności)?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odbierz rabat na ten produkt w promocji "powrót na studia" - odnośnie ssdeka [bo budowę mają prawie że identyczna]

ewentualnie możesz brać 3600 i jak zacznie  brakować mu rdzeni to wtedy sprzedać [ jak chcesz się w to bawić]

ważne że wydajny a nie kobylasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wziąć Ryzena 2700 z płytą Gigabyte B450 Aorus Elite

lub

Ryzena 3600 z płytą ASUS TUF B450-PRO GAMING oraz usługą aktualizacji biosu (bo pewnie nie masz w domu starszego ryzena/athlona żeby takową wykonać własnoręcznie).

wtedy spokojnie ci zostanie na jeden z tych nowych monitorów Asusa :)

W przypadku tego monitora MSI musisz pamiętać o tym, że on "natywnie" ma jedynie Freesync (pod karty AMD). Odpalenie GSynca się da ale nie będzie on działał ani z taką częstotliwością ani tak dobrze jak na monitorach, które fabrycznie mają zapewnione wsparcie tej synchronizacji obrazu od Nvidii.

No i kolejna ważna rzecz jest taka, że ten Asus 27 calowy z serii TUF po prostu ma zaimplementowane nowe technologie, miał premierę w PL niedawno, wydaje mi się że na dłuższą metę jedynie LG 27GL850-B na Nano IPS zapowiada się ciekawiej, ale też pewnie będzie u nas droższy bo pierwsze ceny wskazują, że powinien kosztować w granicach 2800zł.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...