Jump to content
Sign in to follow this  
Stenctrum

Komputer się całkowicie zawiesza.

Recommended Posts

Hej, mam taki problem z swoim komputerem który w tym roku się kilka razy objawił. Od stycznia kilka razy zdarzyła mi się sytuacja gdy w czasie grania komputer całkowicie się zawiesza, nic nie można zrobić, tylko przytrzymanie przycisku włączenia w celu zamknięcia działa, ekran gaśnie (albo cały przybiera jakiś kolor, ostatnio jasno brązowy (?)), dźwięk z głośników znika (albo pojawia się szum czy jakieś buczenie). Chyba w dwóch przypadkach towarzyszyło temu załączenie się wentylatora na karcie na maksa. No więc pomyślałem że temperatury, tym bardziej że problem jakby nasilił się w lato, jednak wszystkie ostatnie dotychczas odnotowane przypadki tego zdarzenia działy się przy temperaturze GPU 66-68 stopni (według Afterburnera) więc to chyba nie od tego. Pierwszy raz kiedy to się wydarzyło w styczniu to temp był poniżej 60 bo to była mało wymagająca gra więc w sumie od początku nie wyglądało to jak problem z przegrzewaniem. CPU temperatury poniżej 70. Problem pojawił się w grze Plague Tale, i znalazłem na forum Steama z 3 osoby które miały dokładnie ten sam problem, ze gra jakby crashowała cały komputer. Jeden z nich napisał że zmniejszenie ustawień graficznych z ultra na wysokie pomogło czego nie byłem w stanie do końca potwierdzić gdyż byłem już pod koniec gry gdy to przeczytałem. To zjawisko jest bardzo nieregularne, na przykładzie gry GreedFall w którą właśnie gram, grałem przez 10 godzin, sesje czasami trwające 2 godziny i nic się nie działo. Dzisiaj jednak gdy dobijałem do godziny grania nagle wywaliło, pierwszy raz od 2 miesięcy. W tą grę ze stycznia kiedy pierwszy się to pojawiło grałem 70 godzin, komputer zawiesił się raz. No nie wiem co z tym zrobić, co może być przyczyną. Czy to możliwe ze to wina samych gier skoro jak w przypadku Plague Tale nie tylko ja miałem taki problem? Mam RX 480, ktoś na Steamie mający RTX 2080T z najnowszymi sterownikami też to miał.

Edited by Stenctrum