Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję chłodzenia procesora bez wentylatora ale z zapinkami (drucikami). Co możecie polecić w cenie do 150zł na podstawkę AM4? Zamówiłem Ryzena 3 3600 i to on ma być chłodzony, obudowa to Armis AR7 z oknem zatem całkiem duża.

BTW- Co prawda mam Thermalright TRue Black 120 rev.1 na AM3 lecz nie posiadam odpowiedniego elementu montażowego na AM4, patrzyłem w niemieckim sklepie lecz z przesyłką komplet montażowy AM4 to 25 ojro więc bardziej opłaca się kupić inne nowe chłodzenie.

Wentylatory mam 2 szt Gelid UV 120 Blue które chciałbym wykorzystać.

Z góry dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedają chłodzenia bez wentylatorów , m.in. Raintek ma lub miał takie - nazywał je wersją Core , z tego co patrzyłem na Cenowarce to na 500+ modeli chłodzeń tylko 40 jest pasywnych , z czego większość do chłodzenia do procków serwerowych

Na AM4 są 2 modele - albo wspomniany Artic Alpine Pasive albo Silverstone Heligon HE02 - tyle że ten SS to ponad 230 zł kosztuje .

Więc w zasadzie to albo szukać używanych chłodzeń na allegro/olx albo kupić coś z wentylatorem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i lepiej a może nie. Tylko jak mam dać za nową Fera 3 około 120zł to przy dołożeniu kilku złotych więcej mam zdecydowanie wydajniejsze chłodzenie na lata. Może za rok albo dwa zapadnie u mnie decyzja  o  kolejnej modernizacji komputera a wtedy może się okazać, że ta Fera 3 nie wystarcza i będę kupował drugi raz. Nie wiem czy to ma sens. Myślę więc, że jeden z tych dwóch (Gelid Phantom / Arctic Freezer 34) z moimi wentylatorami (przypominam, że mam prawie nowe i mało śmigane Gelid 120 UV blue) lub moje póldą choćby na top nowej obudowy w przypadku, gdybym wybrał cooler od Gelida.

Panowie, czy jest jakaś jeszcze inna propozycja w tym budżecie?
 

7 godzin temu, reyden napisał:

Artic Alpine Pasive

Nie. To jest AM4 więc OBOWIAKOWYM jest tutaj posiadanie coolera z wyentylatorem/ami ponieważ NIEZBĘDNY jest nawiew na sekcję zasilania płyty. Oczywiście mógłbym pokombinować, na topie dać wyciągające, a z przodu i tyłu zrobić nawiew do środka lecz taka konstrukcja nie dość, że praktycznie niespotykana to pewnie się nie sprawdzi... Choć kto wie?

A co do tego coolera to dla R5 3600 w grach się nie nada, niestety.

 

 

(edit) Forumowicz @Patronix wskazał jeszcze na Fortisa, całkiem ciekawe chłodzenie, przeoczyłem jego. Jest w podobnej cenie co dwa wcześniej wymienione. Tak więc zagwozdka, który z tych trzech? Fortis większy, nie wiem czy moje Gelidy UV 12 by pasowały do dołączonych zapinek (wtedy wentyl z Fortisa dałbym na top obudowy)...

Edytowane przez Igorius
Fortis ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zastanowieniu się, obejrzeniu recenzji i testów w internecie wybrałem propozycję forumowicza @Michikun tj. ARCTIC FREEZER 34 eSports DUO WHITE ze sklepu @Hard-Pc poprzez allegro.

Co do posiadanych wentylatorów Gelida to zamontuję je na topie mojej nowej obudowy - zostanie tam jeszcze jedno dodatkowe miejsce, może na trzeciego takiego samego?

Pozdrawiam serdecznie życząc dobrej nocy i pociechy z waszych komputerów oraz dużo pomocnych postów i porad na forum. :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...