Skocz do zawartości
benq2006

Klonowanie systemu windows 7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z klonowaniem systemu na nowy dysk (chcę go przenieść ze starego HDD na nowy SSD). Ponowne formatowanie i instalacja od nowa nie wchodzi w rachubę bo mam tam programy do których nie mogę znaleźć kluczy. Użyłem do tego programu minitool Partition Wizard. Niby wszystko pięknie się zrobiło, lecz system nie startuje a dostaję taki komunikat zaraz po logu windowsa:

"autochk program not found - skipping autocheck"

Próbowałem też użyć do tego celu clonezilli ale po całej operacji dostaję komunikat: "system not found".

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na YT masz mnóstwo poradników jak przenieść system z HDD na SSD. Ja przenosiłem za pomocą Partition Assistant 6.1,poszło bezproblemowo.Zaznacz aby przeniósł partycję C oraz ukrytą partycję do odzyskiwania.Po skończonej operacji,wymiana dysku na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego, tam coś jest napsute bo clonezilla na końcu wyrzuca mi błąd kopiowania bootsectora czy jakoś tak. Tylko nie wiem dlaczego windows mi się uruchamia na tym starym dysku bez problemu. No nic trudno nie będę nad tym siedział dwa dni. Trzeba zrobić format bo szkoda czasu. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...