Skocz do zawartości
AVV3R

Grafika-płyta-RAM (DDR3/4/5)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję podpowiedzi odnośnie rodzajów pamięci DDR a wydajności i rozbudowy.

Chcę kupić nową karte graficzną powiedzmy jakieś 4-6GB z pamięcią DDR5.

Moja stacjonarka obecnie ma płytę główna która obsługuje pamięć DDR3.

Wiem, że konieczna jest wymiana zasilacza ale czy ta płyta da radę obsłużyć taka karte z jej pełnymi możliwościami?

Co z pamięcią RAM? Ma jakiś wpływ na działanie karty?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj najpierw jaki masz CPU i ile ram .

Oraz jaką dokładnie kartę chcesz kupić , po ilości VRAM można wnioskować że to może być GTX1050Ti / GTX1650 / GTX1660 lub GTX1060 6GB , opcjonalnie Rx 570 / 580 .

Z drugiej strony typ pamięci sugeruje starą platformę - maximum to Haswell lub Broadwell , dolna granica to koniec archi C2D i socket 775 .

Wsadzenie najmocniejszych grafik z ww. listy do C2D / C2Q ( czy Xeona S771 ) to kiepski pomysł , Broadwell + GTX1660 wygląda już lepiej ale do obecnych I5/I7 8xxx / 9xxx czy Ryzenów trochę już mu brakuje .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro podam dokładny model płyty,procka,pamięć

Kupić zamierzam tak jak napisałeś GTX1650 4GB OC.

Zastanawiam się czy jest sens właśnie w takie pakowanie mocnej karty słabszą reszte.

Innym wyjściem jest chyba jedynie złożenie nowego.

Chyba, że masz jakieś propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz co za procka dokładnie masz, Ja np mam i5 4670k @ 4,5Ghz, do tego GF 1070ti i przy full HD + Ultra detale to grafika jest ograniczeniem(Borderlands 3). Na high grafa obciążona na 70%, procek  50-75%. .  Zdażają sie czasami mikroprzyciecia, obstawiam że to wina procka, bo jeszcze wczoraj siedziałem na ryzenie 3700x i chodziło jak zyleta. Niestety nie gram w ogole gierek MP, wiec cięzko mi się wypowiedziec w tym obszarze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...