Skocz do zawartości
Castor

BSOD dxgmms1 Windows 7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jeszcze w czwartek grałem w PUBG bez problemu, potem wyjazd i w niedzielę wieczorem odpaliłem. Niczego nie instalowałem a tu pierwszy mecz i w czasie lotu samolotem pojawił się tak jakby migający parasol z brązowych tekstur na całym ekranie, z tym że gra dalej działała i mogłem wyskoczyć z samolotu. Może 10-15 sekund od pojawienia się tego gra wywaliła do pulpitu. No to zrestartowalem kompa, ponownie dotarłem do momentu lecenia samolotem i znowu do pulpitu. Potem testowałem to w CSGO i GRID 2. Może minuta rozgrwki i gry się wyłączały i wywalało do pulpitu. Czasem pojawiał się BSOD i raz zdążyłem przeczytać co to za error i właśnie rzuciła mi się w oczy nazwa "dxgmms1". Stwierdziłem że zainstaluję nowsze stery grafiki no ale nic to nie dało. Proszę o pomoc, bo już mam obawy że mi karta graf pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Naciśnij na klawiaturze znak windows + R wpisz compmgmt.msc. Przejdź do "Podgląd zdarzeń->Dzienniki systemu windows->Aplikacja" oraz  "Podgląd zdarzeń->Dzienniki systemu windows->System" popatrz na wpisy z czerwonymi ikonkami i podziel się co tam pisze.

2) Jak temperatury GPU i CPU po uruchomieniu gry ?

3) Zapuść jakiś stress test i zobacz czy też będzie wywalać.

4) Przydał by się wykaż sprzętu - co to za GPU i jaki zasilacz ?

5) Do sprawdzenia (jeśli masz zapasowy zasilacz i gpu)  - jeśli masz inną grafę lub masz gdzie pożyczyć to podmień grafę i sprawdź. To samo z zasilaczem - podmień zasilacz. Tylko sprawdzaj po poleli - najpierw gpu a potem zasilacz.  Jak nie masz jak podmienić zasilacz to przynajmniej sprawdź napięcia - w jakimś programie lub miernikiem jeśli masz.  

6) i przeskanuj pamięci memtestem

Edytowane przez helios128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sys i aplikacje

Na gpu 80 bo na tyle ustawiłem limit żeby nie przekraczało w MSI afterburner a Cpu 64.

Puscilem Valley Benchmark 1.0 i spoko bez usterek.

I5 2500K@4.3 ~ ZALMAN PERFORMA ~ ASROCK P67 PRO3@uefi 2.00B ~ Mushkin Blackline, DDR3, 8 GB,2133MHz, CL10 (997164F) ~ MSI GTX970 ~ Crucial MX100 250GB ~ SAMSUNG HD103SJ ~ Asus Xonar D1 ~ Asus 24B3ST ~ OCZ ZS650W

Nie wiem czy to może być powiązane, ale od jakiegoś miesiąca np. jak włacze Horizon TV, HBO GO , Player TVN, to ekran jest taki jak w starych telewizorach przy braku sygnału tylko że bardziej szary. Niezależnie w jakiej to przeglądarce odpalę.

Edytowane przez Castor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te obrazki takie kijowe - bo pokazałeś listę błędów a treści już nie.  Czy wszystkie czerwone błędy dotyczą tego samego czy może kilku rzeczy ?

A wyjmij tą kartę GPU i sprawdź na samej integrze zachowanie - cs:go powinien Ci się odpalić i sprawdź też te  TV

No i oczywiście dalsza część z zasilaczem i napięciami

 

 

 

 

Edytowane przez helios128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba nie ma integry tzn albo procek albo płyta nie wspolpracuje z tym. Błąd 7001 jest opisany przecież, które jeszcze bledy Cie interesuja? To co wlaczyc usluge Stacja robocza skoro ten blad sie co pare minut powtarza?

Przeinstalowalem stery przy pomocy DDU i dalej to samo.

Moze powinienem zaaktualizowac system przez Windows Update? W sumie dawno tego nie robilem.

EDIT:

Nie ogarniam czemu w lobby w PUBG przy 100 graczach nie wywala, dopiero idealnie wtedy jak znajduje sie samolocie. Co to za mechanizm jest niby?

Edytowane przez Castor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...