Skocz do zawartości
adi1312

Szybkie pytanie - M.2 do 400 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do was szybkie pytanko.

Planuje rozszerzyć mój komputer o kolejny dysk SSD

Budżet: +- 400zł

Wymagania: 500GB, Najlepszy dysk w tej cenie

Wiele osób poleca ADATA XPG SX8200 PRO, jednak wśród tego tłumu często wybijają się głosy że lepszym dyskiem jest Corsair MP510, mimo że sprzedaje się o wiele gorzej od wyżej wspomnianej ADATY.

Co polecacie w tej cenie ?

Edytowane przez adi1312

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba są dobre .

Corsair jest nowszy i ma bardziej wytrzymałe pamięci ( 2,5 x większe TBW ) , ma też lekko wyższy odczyt wg. danych oficjalnych .

Z drugiej strony jest droższy , ma mniejszą pojemność i lekko niższy zapis .

SX8200 Pro odwrotnie , starszy ze sporo mniejszym limitem TBW ale większy , tańszy i lekko wydajniejszy w zapisie .

Brałbym Corsaira ze względu na limit TBW .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie testy i wybrałem Corsair MP510. Trochę droższy ale tylko najnowszym Samsungom ustępuje. Adatę powinien wybrać ktoś z mniejszym budżetem, komu na większej pojemności zależy. Ja na 480GB zainstalowałem Win10 i Ubuntu 18.04. Oba systemy wstają w ok. 7s, winda chyba nawet sekundę szybciej. Do tej pory miałem dziadka SSD 128GB na sata. Komputer działa zauważalnie szybciej. Nie sądziłem, że M2 da aż takiego kopa.

Aha usunąłem tą tandetną naklejkę izolacyjną pewnie obnużyłem temperatury o 2'C

 

a0aa6e91a925ae2ef8ef39b5c61290e4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...