Skocz do zawartości
BrandoPG

Zasilacz +GPU na 3 monitory do pracy, nie do gier..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Budżet na grafikę + zasilacz to około 900zl.

Cel to rozszerzenie pulpitu na trzeci monitor. Obecnie 19' (1366x768) oraz 23' (1920x1080). 

Obecny setup to:

I5 3470, 12gb ram(8+4) i gtx750 1gb(bez Ti) zasilacz noname.

I nie zmieniał bym grafiki, bo jest całkowicie wystarczająca do moich potrzeb, ale chcę dodać trzeci monitor, by łatwiej mi się uczyło/pracowało. Obecna karta nie ma więcej wyjść (chyba HDMI i display z tego co pamiętam).

Co kupilibyście na moim miejscu? Zasilacz chciałbym nowy. Nad kartą się zastanawiam, czy lepiej nówka słabsza, czy używka mocniejsza. Chciałbym osiągnąć maxymalna wydajność na jaką pozwala ten budżet i procesor. 

Myślę nad rx 570, 580, GTX 1060 6gb. 570 raczej nówka, pozostałe uzywane w tej cenie raczej? 

Gram na 1 monitorze tylko. Jeśli już gram :p nie wiem czy obawiać się używek czy nie. Moja 750 mam od lat, i też na dłużej chciałbym kolejna kartę. Nie jestem zapalonym graczem.

Na co zdecydowalibyscie się na moim miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu do pracy na 3 monitorach (wydajność nieważna) czy jednak chcesz upgrade do gier w trybie jednomonitorowym, bo treść postu nie zgadza się z tytułem.

Do pracy wystarczy to co masz bo nie chce mi się wierzyć że ta 750Ti nie ma min. 3 wyjść (czasy kart najtańszych z DSUB15 na kablu minęły lata temu, poza tym to nawet nie ta półka co 750Ti tylko najtańsze OEMy 64bit).

Jakie masz te monitory, tzn. jakie mają wejścia? DisplayPort jest bardzo uniwersalny - wypuścisz z niego sygnał na HDMI lub DVI-D za promocą prostego kabelka/przejściówki za 20-30 zł, przy konwersji na analog VGA więcej i już IMHO nie warto.

W tej chwili mam podłączony monitor w konfigu 3 monitorowym 27" po HDMI, 22" najczęściej używany przez kabelek DP>-DVI-D  i trzeci 17" w pivocie po boku do pracy z tekstem przez DVI-D. Działa idealnie jako 3 niezależne ekrany na RX480, wcześniej na R7850 to i na GF750Ti będzie.

No chyba że chodzi o kartę do grania - z tych najprędzej GTX1060 6GB. 3 Monitory też oczywiście podłączysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykła 750 bez Ti. Mam dvi i HDMI na niej po 1 sztuce. W tej chwili muszę się przełączać w czasie pracy/nauki między oknami. Na 3 monitorach nie miał był tego problemu. Od czasu do czasu w coś gram, ale do tego wystarczą to co mam... Trzeci monitor będzie w rozdzielczości 1920x1080. Sposób połączenia bez znaczenia, bo z display lub HDMI wyprowadzę co trzeba przejściówka. Jego rozmiar to będzie około 23", zależy co się trafi w fajnej cenie na rynku wtórnym. 

Dziś jadę prawdopodobnie kupić xfx 570 8 GB za 550zl (nówka). Jak nie wyjdzie to prawdopodobnie kupię taka sama nówkę w morele za 650-700, lub 580 4gb za 700 na allegro (cały czas mówię o nowych kartach, boje się używki, chociaż całe życie na nich spędziłem i nie było problemów). 

1060 6gb za drogie w tym momencie. 

Zasilacz biorę też z morele jakiś z polecanych zestawów na wrzesień, chyba że ktoś zaproponuje coś naprawdę fajnego do 200zl :)

Edytowane przez BrandoPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...