Skocz do zawartości
nemoein

Smartphone bez Notcha do 2000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć szukam smartfona aby zastąpił mi wysłużone już Xiaomi Redmi Note 3 Pro, ale jest jedno główne wymaganie - nie może mieć Notcha, czy jakiś wycięć, za to może mieć wąską ramkę u góry lub jakiś mechanizm peryskopowy, w zasadzie kamerka przednia jest mi do niczego nie potrzebna... Jak sugeruje cena 2000 zł (może być do sprowadzenia z Chin) szukam telefonu w segmencie średnim - wyższym. Nie pogardzę też jakimiś starszymi flagowcami, jeśli na rynku nie ma nic bo wszyscy wciskają na siłę Notcha to poczekam na lepsze czasy :) lub kupię coś z notchem i go wyłączę, poniżej opiszę w podpunktach moje wymagania:

- bez Notcha (konieczne)
- mocne podzespoły
- dobry ekran Amoled
- dobry lub bardzo dobry aparat (tylni)
- preferowane głośniki stereo
- preferowane ładowanie indukcyjne
- NFC
- USB-C oraz jack słuchawkowe
- slot na kartę microSD (może być współdzielony)
- możliwość wgrania TWRP i własnego systemu np. LinageOS
Obecnie mam na oku:

- Xiaomi Mi 9T Pro (bez ładowania indukcyjnego i z umiarkowym aparatem)
- Samsung Galaxy Note 8 (już trochę leciwy, ale w zasadzie to super flagowiec ze wszystkim)
Co myślicie, zdecydować się na coś czy poczekać?

Edytowane przez nemoein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem jeszcze do listy ASUS ZenFone 6 ZS630KL i Meizu 16S, iPhone odpadają na przedbiegach... a więc:

- Xiaomi Mi 9T Pro (brak stereo, bez ładowania indukcyjnego)
- Samsung Galaxy Note 8 (brak stereo, oraz to już 2 letnie urządzenie)
- Oppo Reno (brak stereo, ładowania indukcyjnego, tylko Snap 710)
- Galaxy A80 (brak stereo, ładowania indukcyjnego)
- ASUS ZenFone 6 ZS630KL (brak ładowania indukcyjnego)
- MEIZU 16S (brak ładowania indukcyjnego)

Ciężko wybrać kompromis, teoretycznie brak ładowania indukcyjnego i stereo mógłbym pogodzić... może poczekam aż stanieje Oneplus 7 Pro, albo uda się wyrwać u kitajców poniżej 500$, a może w końcu minie moda na te szpecące wcięcia...

Edytowane przez nemoein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iphony mają zbyt wiele wad, które są dla mnie dyskwalifikujące (ogromne ramki, brak slotu microSD itp.) Mam jeszcze na oku zeszłorocznego Samsunga galaxy s9 i s9 plus i onecnie one są na pierwszym miejscu :) i można kupić w okolicy 2000 zł :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...