Jump to content
Sign in to follow this  
michus

Nie działają ramy :( Crucial 16GB 3000MHz

Recommended Posts

Skuszony promką w X-Kom zakupiłem 64gb ramu 

https://www.x-kom.pl/p/509888-pamiec-ram-ddr4-crucial-16gb-3000mhz-ballistix-sport-lt-red-cl15-2x8gb.html#Specyfikacja

niestety po włożeniu do komputera - mam czarny ekran :( ramy poprawnie włożone, próbowałem w różnych kombinacjach itp. za każdym razem się nie podnosi.

wcześniej miałem G. Skill R - F4-3000c15Q-15GRBB - i na nich komputer sie odpala.

płyta głowna Rampage V Extreeme

Guest

próbowałeś włożyć stare ustawić na auto i dopiero włożyć nowe i wczytać profil xmp?

bios najnowszy?

A minusuj sobie, ani mnie to grzeje ani ziębi. Kupując pamięć do komputera w pierwszej kolejności sprawdza się czy jest na liście kompatybilności a nie żydzi na tak istotnym podzespole :)

• Upvote 2

Guest Nemayu

Lista kompatybilnych pamięci QVL to są po prostu pamięci, które zostały przetestowane. Większość pozostałych powinna działać, ale w przypadku czterech kości lub więcej, a zwłaszcza tych po 16GB warto jednak wziąć te z listy QVL. Nawet jeśli twoje kości nie działają z winy płyty głównej to wystarczy napisać do supportu i najprawdopodobniej zaktualizują BIOS, by wspierał te pamięci lub wyśla ci specjalnie zmodyfikowany BIOS, ale to trzeba pisać do zagranicznego supportu bo PL to ci mogą co najwyżej skopiować formułkę z gotowych odpowiedzi i pozdrowić. Pojedyncza kość powinna działać, na ogół jeśli jest problem to po obsadzeniu 4 banków.

Gdyby sprawdził QVL to i tak by wyszło na to, że jest duża szansa na to, że kości ruszą, ale raczej na 2400MHz, ze względu na:
Crucial BLS4G4D240FSA.8FAD 4GB SS - - 16-16-16-40 1.2V ● ● ● Crucial BLS8G4D240FSA.16FAD 8GB DS - - 16-16-16-40 1.2V ● ● Crucial BLS4G4D240FSA.8FAR 4GB SS 16-16-16-40 1.2V ● ● ● Crucial BLS8G4D240FSA.16FAR 8GB DS 16-16-16-40 1.2V ● ● ●

Edited by Nemayu