Skocz do zawartości
Sticzys

Brak sygnału monitora po włączeniu gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio pisałem tutaj o pomoc co kupić żeby ulepszyć komputer i po przedstawieniu paru opcji wybrałem jedna po wymianie podzespołów mam następujący problem, a wiec tak przy włączeniu gry (testowałem na cs go i lol tylko do tej pory) po dołączeniu na mapę i po graniu jakieś 5 min czasami krócej wyłączają mi się monitory z informacja "brak sygnału" wcześniej nie miałem tego problemu, a kartę graficzna mam dalej ta sama jeszcze nie kupiłem nowej. Używałem programu OCCT przez 20 min i nie było żadnego problemu. Testowałem na obu monitorach zmieniałem kable, żeby sprawdzić czy monitory są sprawne podłączyłem je do laptopa i włączyłem grę i wszystko działa jak natura chciała wiec monitory powinny być ok przy próbie włączenia 3Dmark na komputerze po załadowaniu się programu  wyłącza mi monitory a w słuchawkach pojawia się dźwięk typowy który towarzyszył jak się komputer zawieszał i trzeba było go restartować, a w przypadku gier wyłączają się tylko monitory, grę słychać dalej i słychać ( w przypadku csgo) ze mogę się poruszać, strzelać itd. przez około 5 min po czym się zawiesza, komputer działa bez zarzutów jeśli chodzi o YT itp.
Komputer na ten moment:
Monitor Benq XL2411
Win 10
Płyta główna MSI B450 A-PRO MAX
Procesor Ryzen 3600 
Zasilacz Seasonic Focus 550 Gold
Grafika GeForce GTX Strix 970
RAM Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15

(wrzucam ss z OCCT jeżeli trzeba zrobić dłuższy test to  zrobi)

20190927-171539-PowerSupply.thumb.png.bc49c5be730e6e5fa7d3d76b6eb41539.png

Edytowane przez Sticzys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że w systemie pozostały ci stare sterowniki i jakieś krzywe odwołania przez co pod obciążeniem dochodzi do zwiechy. Najprościej przeinstalować system albo zainstalować drugi na innym dysku i sprawdzić czy to coś da.

Skoro zawiesza się przy obciążeniu karty graficznej mozesz spróbować:
Pobierz DDU (Display Driver Uninstaller) i jakieś starsze sterowniki Nvidia
https://www.nvidia.pl/Download/Find.aspx?lang=pl
https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html
Odłącz kabel internetowy
Odinstaluj sterowniki Nvidia
Uruchom system w trybie awaryjnym
Użyj DDU, komputer włączy się ponownie
Zainstaluj sterowniki Nvidia i zaznacz czystą instalację.


Jeśli robiłeś OC czegokolwiek to przywróc ustawienia domyślne, włącznie z ustawieniem RAMu na 2400MHz czy ile tam ma bez profilu XMP.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyłem DDU i zainstalowałem sterowniki jeszcze raz i jest to samo jedyne co to dźwięk taki (trrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr xD) trwał cały czas a nie tak jak wcześniej ze było (trr) i się zawieszało, zainstaluje windowsa jeszcze raz i zobaczymy jeżeli to nie zadziała to po prostu oddam jutro kompa do serwisu i może im się uda coś ogarnąć. Zanim przeczytałem twój post i zacząłem robić to co poradziłeś to chwile wcześniej wywaliło mi znowu kompa mimo ze miałem tylko odpalonego TS'a i nic pozatym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem z poprzednią moją kartą (Asus Strix 970) i zasilaczem Seasonic Focus Plus Gold 750W... winowajcą okazały się zabezpieczenia zasilacza ze względu na to że ten model karty od Asus wytwarza duże tętnienia napięcia co prowadzi do aktywacji zabezpieczeń zasilacza i wyłączania obrazu. Problem jest dosyć znany:

https://www.purepc.pl/zasilacze/zasilacze_seasonic_maja_problemy_z_niektorymi_kartami_graficznymi

https://pclab.pl/news79313.html

Napisałem do supportu z załączonym dowodem zakupu i za darmo otrzymałem odpowiedni lepiej ekranowany kabel PCI-E. Wtedy problemy z ciemnym obrazem zniknęły. Po jakimś czasie przeniosłem się na RTX i problemy tego rodzaju zniknęły, zasilacz działa bez zarzutu na każdym z dostępnych kabli.

Pozdrawiam!

Edytowane przez Wilkołak1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...