Skocz do zawartości
JOhnnyjonjc

Weryfikacja laptopowych matryc

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam pewien problem. Otóż planuję kupić laptopa, więc napisałem na innym forum, ale tam nie mogę się doprosić o jasne, czytelne odpowiedzi.Wszyscy tylko reflinkują nie udzielając odpowiedzi, które są bardzo istotne. A więc chcę kupić laptopa asus tuf  gaming fx505du w rozmiarze 15,6" lub fx505dt w  17,3" ( specyfikacja gtx 1660ti i ryzen 7 lub 1650 i ryzen 5- tutaj się jeszcze zastanawiam którą wybiorę) i nie umiem się doszukać jakie tam faktycznie siedzą matryce. Z tego,co wyczytałem, to teraz jest to ostro pogmatwane, ponieważ matryce TN są szumnie podpisywane przez producentów jako "IPS Level".W każdym bądź razie w asusie 15" według opisu producenta siedzi 120hz ips, a w 17,3" 60hz ips, natomiast w specyfikacji sklepów widnieją różne opisy- raz że to ips level ( czyli tnka ubrana w ładne słówka), a raz, że zwykły ips. Oliwy do ognia dodał test blackwithe'a, który nie dość, że nie wspomniał co tam jest za ekran, ale go pokazał pod kątem i jak na mój gust, tak marne odwzorowanie barw pod kątem może mieć tylko perfidna TNka. Zresztą zobaczcie sami w linku poniżej w 6:55. Będę wdzięczny, jeśli ktoś w końcu rozwieje moje wątpliwości. Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ynternetami:

Wybierając laptopa powinniśmy wybierać modele z matrycą IPS, które ze względów licencyjnych czasem są nazywane inaczej. Dzieje się tak dlatego, że do użycia tego określenia ma prawo tylko LG, bądź producenci wykorzystujący w swoich konstrukcjach panele tej firmy. W innym przypadku wytwórcy są niejako zmuszeni do ratowania się określeniami, takimi jak np. "EWV" w przypadku Asusa. Ten skrót oznacza dokładnie taki sam panel, tyle że od innego producenta np. BOE. Możemy się też natknąć na określenia PLS oraz AHVA, które także oznaczają praktycznie taką samą technologię, tyle że od Samsunga bądź AU Optronics.

ps: przy wybranych przez ciebie lapkach również pisze to samo

 

ewv.png

Edytowane przez Michikun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...