Skocz do zawartości
Novice

Co lepiej kupić do 800zł do Ryzena 3700x/3900x ? X370 Fatal1ty Professional czy najtańsze X570 ?

X370 Fatal1ty Professional vs tanie X570  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. X370 Fatal1ty Professional vs tanie X570

    • X370 Fatal1ty Professional
    • tanie X570


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w tytule.

X370 Fatal1ty wydaje mi się dużo lepsza pod względem komponentów (np vrm,chłodzenie vrm,dźwiękówka,debug led,porty sata) niż taki x570 do 800zł

 

dziękuję za głosy i posty,mam nadzieję że uda mi się z wami dokonać lepszego wyboru.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie pod uwagę że nazwa Fatal1ty to też po części marketing, i po zakupie takiej płyty pro gamerzy z nas nie będą ;) A poważnie, porównując 2 różne chipsety, warto już brać lepiej po uwagę faktyczne potrzeby.

Edytowane przez Pytek
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jacekk44 napisał:

Ja wybrałem Asus TUF Gaming X-570 Plus i nie żałuję.

super tylko to kosztuje 350zł więcej.ma gorsze audio,gorszy vrm,gorsze chłodzenie na sekcji zasilania,mniej portów sata i nie ma wyświetlacza błędów.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli tą Fatal1ty X370 Professional Gaming, prawda?

Sam właśnie powoli czaję się na jakiś zestaw i ta płyta wygląda bardzo smakowicie. Nie dość, że jest dobrze wyposażona to jeszcze dzięki dobremu vrm można by na niej wymaksować nawet 3950X. No i nie ma tego przeklętego wiatraczka na chipsecie.

Za X570 przemawia tylko PCIe4 i ewentualne wsparcie serii 4000. Przy czym PCIe4 to na chwilę obecną właściwie tylko ciekawostka. Nikt też nie powiedział że ta akurat płyta nie dostanie wsparcia kolejnej serii.

Ciężko znaleźć jakieś konkretne informacje jak wygląda współpraca z 3700X/3900X. Można założyć, że jeśli byłyby jakieś problemy to ludzie by pisali. Z drugiej strony może to wynikać po prostu z małej popularności takiego połączenia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, el caco napisał:

Masz na myśli tą Fatal1ty X370 Professional Gaming, prawda?

Sam właśnie powoli czaję się na jakiś zestaw i ta płyta wygląda bardzo smakowicie. Nie dość, że jest dobrze wyposażona to jeszcze dzięki dobremu vrm można by na niej wymaksować nawet 3950X. No i nie ma tego przeklętego wiatraczka na chipsecie.

Za X570 przemawia tylko PCIe4 i ewentualne wsparcie serii 4000. Przy czym PCIe4 to na chwilę obecną właściwie tylko ciekawostka. Nikt też nie powiedział że ta akurat płyta nie dostanie wsparcia kolejnej serii.

Ciężko znaleźć jakieś konkretne informacje jak wygląda współpraca z 3700X/3900X. Można założyć, że jeśli byłyby jakieś problemy to ludzie by pisali. Z drugiej strony może to wynikać po prostu z małej popularności takiego połączenia.

to jest taichi w innym przebraniu

czyli high endowa płyta za 780zł

a nie jakieś szajsy z chipsetem który sam kosztuje 50% płyty za pci-e 4.0

 

stestuj i napisz mi :biggrin:

 

 

edit: właśnie popatrzyłem i x370 taichi kosztuje 700zł

 

/eot,nie ma sensu nawet się zastanawiać

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Novice napisał:

super tylko to kosztuje 350zł więcej.ma gorsze audio,gorszy vrm,gorsze chłodzenie na sekcji zasilania,mniej portów sata i nie ma wyświetlacza błędów.

Wersja z WIFI może tak, ale ja pisałem o wersji bez WIFI - https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-tuf-gaming-x570-plus-5938864/
Audio rzeczywiście ciut słabsze, co do vrm i chłodzenia być może tak, ale różnice chyba nie są zbyt drastyczne, a porty sata, cóż jeśli 8 to za mało to przepraszam :) No i fakt - nie ma wyświetlacza błędów ale szczerze - jak często z niego korzystasz? Ja w swojej poprzedniej płycie (Asrock Z77 Extreme4) miałem takowy i nie przypominam sobie abym go bardzo intensywnie używał :)

Edytowane przez Jacekk44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jacekk44 napisał:

Wersja z WIFI może tak, ale ja pisałem o wersji bez WIFI - https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-tuf-gaming-x570-plus-5938864/
Audio rzeczywiście ciut słabsze, co do vrm i chłodzenia być może tak, ale różnice chyba nie są zbyt drastyczne, a porty sata, cóż jeśli 8 to za mało to przepraszam :) No i fakt - nie ma wyświetlacza błędów ale szczerze - jak często z niego korzystasz? Ja w swojej poprzedniej płycie (Asrock Z77 Extreme4) miałem takowy i nie przypominam sobie abym go bardzo intensywnie używał :)

no jak mam błąd to korzystam xD

co do chłodzenia vrm mam tam zamiar wsadzić 3900 (nie X) jak wyjdzie i pogonić na poziom 3900x więc vrm musi być dobry żeby to hulało na lata.dobre audio to też spora wartość dodana,te tanie alc są dość słabe a na alc1220 już ładnie brzmią nawet średniej jakości głośniki.

sata się zgodzę,8 to wystarczająco,choć sam mam już 7 SSD (5 sata + 1 pcie-e) i dwa hdd (na stacji dokującej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie że się podłączę. Też jestem zainteresowany Asus TUF Gaming X-570 Plus bez wifi pod ryzena 3700x.
Mam na oku jeszcze Gigabyte X570 AORUS ELITE i ASRock X570 Steel Legend - czy warto dopłacać? CO byście polecili z tych trzech?

Edytowane przez mcr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2019 o 12:00, mcr napisał:

Pozwólcie że się podłączę. Też jestem zainteresowany Asus TUF Gaming X-570 Plus bez wifi pod ryzena 3700x.
Mam na oku jeszcze Gigabyte X570 AORUS ELITE i ASRock X570 Steel Legend - czy warto dopłacać? CO byście polecili z tych trzech?

a nie wolisz x370 taichi za 707 ?

http://www.krsystem.pl/x370_taichi_am4_4ddr4_usb3.1m.2_atx-item-48664.html?44028

jedyne co tracisz to pci-e 4.0 a kupujesz de facto lepszą płytę za 150-200 zł mniej

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko po co komu 4.0 na x1 ?

dla mnie płyta to głównie vrm i jego chłodzenie jeśli mam tam pakować 3900, do tego dźwięk,porty sata i jako dodatkowa opcja super jest mieć dual bios i wyświetlacz błędów.

sorry,ale poza sekwencyjnymi transferami plików 4.0 nic nie daje a póki co to dyski tego typu są drogie.

Edytowane przez Novice
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2019 o 10:15, Novice napisał:

no tak tylko po co komu 4.0 na x1 ?

dla mnie płyta to głównie vrm i jego chłodzenie jeśli mam tam pakować 3900, do tego dźwięk,porty sata i jako dodatkowa opcja super jest mieć dual bios i wyświetlacz błędów.

sorry,ale poza sekwencyjnymi transferami plików 4.0 nic nie daje a póki co to dyski tego typu są drogie.

A jak wyglądają temperatury na sekcji tego Taichi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2019 o 14:25, BBBlacha napisał:

A jak wyglądają temperatury na sekcji tego Taichi? 

https://www.tweaktown.com/reviews/8099/asrock-x370-taichi-amd-motherboard-review/index10.html

Cytat

The X370 Taichi's thermal performance is excellent; it has one of the best VRM temperatures I have seen thus far. I expected as much because Ryzen can get power hungry, so a larger VRM with high-quality parts, like the one on the X370 Taichi, performs really well.

Read more: https://www.tweaktown.com/reviews/8099/asrock-x370-taichi-amd-motherboard-review/index10.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@prosobol spoko opcja dla klientów prywatnych. Chyba nie obejmuje klientów którzy biorą sprzęt na firmę.

A z tymi płytami X470 i Ryzen 3700x jest mały problem jeśli chodzi o BIOS.
Ponieważ nie mam starego Ryzena, płyta musi mieć wgrany nowy bios wspierający Ryzen 3000 lub mieć BIOS flashback, żebym mógł wgrać BIOS samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...