Skocz do zawartości
xxdanielxx

Czerwona dioda LED dla CPU, komputer nie startuje

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Panie i Panowie moim głównym problemem jest brak jakiejkolwiek reakcji po włączeniu komputera, nic.

Moja specyfikacja:

CPU: Ryzen 5 1600

MoBo: MSI B350 Gaming Pro Carbon

RAM: Hyperx Fury DDR4 2400MHz 16 GB

GPU: Asus GTX 1050Ti 4GB

SSD: Samsung NVME 960 EVO m. 250 GB

HDD: WD blue, 1 GB

 

Zacząłem sam diagnozować problem i o to moje wnioski:

1. Po odłączeniu zasilania od procesora na MoBo PC startuje, widoczna jest wtedy cały czas świecąca po starcie dioda LED informująca o braku CPU.

2. Komputer nie wstaje tylko po podłączeniu zasilania procka, RAM, dysk ssd pod m.2 oraz GPU cały czas są podłączone...

3. W momencie gdy zasilanie procka jest podłączone przy próbie włączenia komputera na okres mrugnięcie oka świeci się ta dioda LED dla CPU przy EZ debug MSI i nic... Żadnej reakcji. Żadnego życia.

Teraz moje pytanie: czy mogę jednoznacznie określić że wina leży po stronie procesora? Nie mam niestety dostępu do innej płyty głównej czy procesora.

Próbowałem resetować pamięć CMOS, wyjmowałem pamięć RAM, nawet sam procesor i bez rezultatów

Trochę zagłębiłem się w temat głównie na angielskich forach i czasami wymiana procesora nie pomagała przy opisanym błędzie.

Czy to wina płyty, czy procesora? Macie jakieś pomysły?

 

Dodam, że żadnego z podzespołów nie podkręcałem, nie aktualizowałem BIOSu.

I jeszcze jedno, 1,5 miesiąca temu miałem pożar w mieszkaniu. Komputer nie licząc ostatniego tygodnia przeleżał opakowany w garażu. Bez śladów wilgoci w środku.

Po lekkich śladach dymu wygląda jak nowy dlatego nie przejmowałem się tematem, aż do wczoraj :(

Jakieś pomysły? Z góry dzięki za podpowiedź :D

Edytowane przez xxdanielxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz problemu oddać komputer do serwisu i zapłacić 5 dyszek za diagnozę, to czemu nie spróbować? Może któryś ze znajomych ma zestaw oparty na ryzenie? Ciężko stwierdzić co to może być. Czy dym znalazł się tez w pomieszczeniu gdzie znajdował się komputer? Do sprawdzenia osobno zasilacz, cpu, płyta.

Chyba forest na swoim kanale pokazywał kartę od palacza, narzekał, że strasznie śmierdziała, nie pamiętam już, czy to było powodem usterki. Sadza może mieć negatywny wpływ na sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...