Skocz do zawartości
GCh

Zestaw do 4,5K, Gry + 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,
Od ciągłego czytania i porównywania benchmarków i testów mam już mętlik w głowie, ale mniej więcej wykreowane co mnie interesuje. Potrzebuję tylko rady co do konkretnych wersji, ew oszczędności.

Zestaw będzie używany jako komp głównie do rozrywki- rzucanie obrazu na tv 4K/rzutnik, gry (alternatywa z myszką do PS4 Pro), ale i czasami jakieś małe modelowanie w SketchUpie czy Inventorze. Myślę, że głównie nastawić można się na gry, ale pytanie czy rozdrabniać się z zapotrzebowaniem na 3D, bo posiadam Della M4800 (i7/32GB/Quadra K2100M). Na OC się nie nastawiam- zraziłem sie po spaleniu Phenoma kilka lat temu, zresztą to co mnie interesuje i tak średnio się do tego nadaje (chyba, że pamięć).

Ze starego komputera zostały mi do użytku:
-obudowa Cooler Master Elite 330,
-wentylatory 120 (fander roxo, cooler master)
-chłodzenie SilentiumPC Fera 2 + wentylator 120
-stary dysk SATA Barracuda Green 1TB
-jakiś napęd LG
-Hyperx Fury 8GB 1600MHz

Co chciałbym kupić:
-AMD Ryzen 5 3600- tu raczej sprawa prosta- dopłata do X nie ma sensu, a  cena/jakość pasuje mi bardziej niż przy konkurencyjnych Intelach, a OC Ryzena 2700 odpada.
-Radeon 5700 XT i tu się pojawia pytanie o konkretną wersję. Jest sens dopłacać do prawie 2300zł za wersje Pulse/Nitro+/Red Devil w porównaniu do 1800 za zwykłą wersję MSI? Najlepsza i najcichsza będzie Nitro+, za to najtańsza Pulse- są zauważalne róznice między nimi?
-Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15. Kolejne pytania- Czy jest sens dokładać do tych 16GB starą kartę? Rozumiem, że lepiej 16GB ale szybkie niż 24GB na 1600MHz. Jest jakiś max, który jest w stanie obsłużyć w/w procesor, ew maks. sensowna ilość? Zastanawiam się nad kupnem 16GB w jednej kości, a za jakiś czas dokupieniu drugiej takiej samej kości, aby mieć 32GB w dualu.
-Adata SX8200 Pro 512 GB lub SU800 o tej samej pojemności- czy słabszy dysk będzie zauważalnie wolniejszy? W obu przypadkach wersje M2, a tańszy pozwoli przerzucić część kosztów na kartę graficzną
-SilentiumPC 500W Vero L2- udźwignie powyższy zestaw razem z SSD, HDD i ew. napędem CD?
-Jedyną niewiadomą jest dla mnie płyta głowna, bo im więcej czytam tym gorzej...MSI chyba bym odpuścił przez cyrk z wersjami MAX i problemy z BIOSem. W Asusach już się gubię, Asrock Fatal1ty chodził mi po głowie, ale ponoć średnia płyta. Gigabyte Aorus Pro/Elite? Z płytą chciałbym zmieścić się w 450zł, więc raczej B450, tylko jakie pod ten zestaw?

Do tego powyżej dokładam posiadane już chłodzenie z obudową i Barracudę jako magazyn. 
 

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz taki zestaw: 

https://www.x-kom.pl/lista/ov7zv1vr6 

- lepiej brałbym RTX 2060 SUPER zamiast RX 5700 (no ale to subiektywna kwestia) 
- chłodzenie BOX na Ryzen 3600 jest bardzo dobre i nie widzę sensu, aby wstawiać tutaj Fera 2 
- RAM możesz ten Crucial lub Patriot 3200 Mhz 
- płyta główna MAX od MSI B450-A PRO 
- dysk brałbym ten co podałeś 8200 PRO lub PNY NVMe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

To chłodzenie i tak będzie mi leżało, więc to tylko kwestia opłacalności wymiany, ew to opchnę ;)

Z płytą główną miałem największy problem, więc dzięki za małe ukierunkowanie.
Czy te Patrioty będą jakoś lepsze, czy po prostu brać co akurat tańsze? I wciąż zostaje kwestia ew rozszerzenia RAMu o dodatkowa kość 16GB w przyszłości, albo 8GB słabszej od razu.
Dysk w takim razie biorę na pewno 8200.

Co do podlinkowanego zestawu to muszę się przyjrzeć jeszcze zasilaczom, ale od razu pytanie czy warto dopłacać w stosunku do Vero L2 Bronze?

Kartę wolałbym chyba jednak Radeona, zwłaszcza, że chcę wersję XT, a nie "gołe" 5700, a tu już chyba Radeon wygrywa z Nvidią. Chyba, że szukać 2070 Super?

I czy wymiana obudowy jest niezbędna, bo to jednak 2 stówki dołożone do porządnej wersji karty graficznej, W tym co mam niestety max to po jednym 120mm z przodu i z tyłu.
Pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam chce kupić rtx 2060 super do nowego zestawu na ryzen 3600 i msi b450 gaming plus MAX. Chyba ten rtx 2060 super od gigabyte nie jest najlepszy. Niższe temperatury ma MSI Geforce RTX 2060 SUPER ARMOR OC. Sam się skłaniam ku temu modelowi, ale może ktoś się jeszcze wypowie?

 

Edytowane przez RomperZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...