Skocz do zawartości
Belliash

Wygodna klawiatura do pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuje niedrogiej, ale wygodnej klawiatury do pracy. Zalezy mi przede wszystkim na pelnowymiarowej klawiaturze, z blokiem numerycznym oraz niskim i w miare cichym skoku klawiszy. Mile widziana takze podkladka pod nadgarstek oraz dodatkowe klawisze multimedialne (ew. jako kombinacja klawiszy z FN). Moze udaloby sie nawet znalezc cos z podswietleniem?
Do tej pory uzywalem A4Tech Evo Slim Multi:
a4tech-evo-slim-multi.jpg
Bardzo pasowala mi ta klawiatura. Szukam jednak czegos na USB, zeby nie stosowac przejsciowek z PS/2. Polecicie cos?

Budzet: ok 300zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pracy korzystam z tego Dell'a i jest świetny: 

https://www.x-kom.pl/p/338132-klawiatura-przewodowa-dell-kb216-b-quietkey-usb-czarna.html

Co prawda nie ma podświetlenia, ale też nie kojarzę niczego nisko profilowego ze światełkami - jedynie to gamingowe, ale to skok wysoki jest  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo niski i cichy skok klawiszy ma Cougar Vantar niestety już niedostępna. Producent reklamuje następcę Vantar AX, niestety w naszym bantustanie jest jeszcze niedostępna a jestem na nią bardzo napalony bo piszę dużo (programowanie) i ma wg mnie najlepszy układ klawiszy typu US do pisania bezwzrokowego.

 

Spróbowałbym z Cherry, mechanizm nożycowy, bardzo podobna do UltraX

https://www.reichelt.com/pl/pl/klawiatura-usb-czarna-us-jk-8500eu-2-p268793.html?CCOUNTRY=470&LANGUAGE=pl&&r=1

Chyba sam zakupię.

Update. Ok zakupiłem. Dokładnie taki layout jak na filmie US. Bardzo dobrze wykonana i bardzo ciężka. Klawiatura bardzo fajna. Przyciski multimedialne działają. Brak przycisku włączenia odtwarzacza muzyki. Jak ktoś chce mieć następcę Logitech UltraX Premium to warto kupić. Jest do niej bardzo podobna jakością i funkcjami.

Edytowane przez Polar
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...