Skocz do zawartości
bpjl

Laptop "dla teścia" do 500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mój teść poprosił mnie o znalezienie dla niego komputera do 500zł. Założenie jest takie ze ma to być laptop do słuchania muzyki i przeglądania internetu. Jednocześnie znając go chciałbym zaproponować mu coś wzmocnionego lub ultrabook. Wiem ze w tej kwocie cudów nie zdziałam ale "muszę" spróbować :P

Znalazłem takie 2 interesujące mnie pozycje:

  • LENOVO V310-15ISK (i3-6006U, 4GB DDR3, 15.6", 1920x1080, 128GB SSD) - 495zł

  • CLEVO STONE NT310 W550SU (i3-4100M, 4GB DDR3, 15.6", 1366x768, HDD 320 GB) - 489zł - tylko o tej marce nic nie wiem

Co sądzicie o tych propozycjach? A może macie swoje typy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Lenovo to albo leżak magazynowy albo jakiś polesingowiec .

Z tej 2 to Lenovo - nowszy procek  ( choć jeśli wierzyć rankingowi na notebookcheck to jednak jest on nieco słabszy niż I3 4100M ) , większa rozdziałka i SSD .

Clevo to sprzęt typu kadłubkek , w niektórych przypadkach może być lepszy niż normalny lapek od MSI / HP / Lenovo / Asusa itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacjach z teściem co do wielkości ekranu stanęło na jeszcze innym sprzęcie i ten zamówiłem:

  • Lenovo ThinkPad T430 (i5-3320M, 4GB DDR3, 14", 1366 x 768, 120 GB SSD) - 500zł

Nie ukrywam że lubię i szanuję serię ThinkPad i ucieszyłem się że mam możliwość po raz kolejny komuś go polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory męczył się na 10" netbooku (do dziś nie wiem dlaczego takie coś jak netbook powstało). To nie jest tak ze będzie spędzął godziny przed ekranem. Właściwie wygląda to tak ze przez 90% czasu ten komputer będzie pracował jako odtwarzacz muzyki albo radia internetowego. Pozostałe 10% to przeglądanie paru stron i sprawy bankowe. 

Do tego będzie stał w robocie teścia a z tym wiąże się sporo kurzu (zwykły kurz, nie pył) i inne "przypadki". Jak znam ThinkPady to sprawdzi się w takich warunkach a i czyszczenie jest łatwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...