Skocz do zawartości
Nygus88

Zestaw październik 2019, 3400zł intel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pierwszy raz kupuje skrzynkę, spojrzy ktoś na zestaw który skopiowałem z portalu? Dodalem obudowę i ciekły metal. 

https://www.morele.net/inventory/info/8bd3168a/

Pytanie nr 1 czy coś podmienić, dodać czy tak jest dobrze?

Pytanie nr 2 czy poczekać z zakupem na lepszec czasy (Black friday, spadek dolara)?

Pytanie nr 3 czy przy zakupie z montażem sklep zamontuje ciekły metal?

Dziękuję za ewentualne odpowiedzi

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Nygus88 napisał:

Pytanie nr 3 czy przy zakupie z montażem sklep zamontuje ciekły metal?

Do czego Tobie ciekły metal przy tak chłodnym procesorze?

Warto kupić płytę na z370/390 i szybsze ramy(3200) jak możesz dołożyć do droższej płyty.

Czy będą lepsze czasy? Gorsze już były, cena za ten procesor jest niska a na black frajdaj bym nie liczył, nie u nas w Polsce.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż do chłodzenia Arctic Freezer 34 eSports to zdecydowanie lepsze chłodzenie, tam masz w zestawie topową pastę Arctic MX4 wtedy możesz odpuścić ten ciekły metal.

Niestety zarówno kultura pracy jak i wydajność tej karty graficznej pozostawia wiele do życzenia. Rozważ dołożenie do jakiegoś innego modelu. Np. tego.

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-rtx-2060-gamingpro-oc-6gb-gddr6-ne62060t18j9-1062a-4143849/

 

 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/inventory/info/4f75d6bc/ 

zrobiłem zmiany zgodnie z Waszymi sugestiami, wyszło 200zl więcej, ale nie mam pojęcia czy wybrałem odpowiednie modele płyty, ram i chłodzenia. Sprawdzi ktoś czy te podzespoły beda ze sobą pracować?

A co do metalu to roznica w cenie miedzy pastą jest tak nie wielka że jak jest lepsza i dłużej trzyma swoje parametry to wole dopłacić 15zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Ja mialem bios z przed premiery 9400f i normalnie ruszyło. Poza tym niektóre płyty umozliwiają aktualizacje po przez flash, nie trzeba nawet procesora. Na twoim miejscu brałbym raczej H310 za 250zl. A cooler boxowy po undervoltingu w trybie silent spokojnie wystarcza i jest cicho. Zysk z ramu nie jest tak spektakularny jak u AMD. 

Serio 134zl wywalone w błoto. Wystarczy undervolting i tryb silen na boxie.
Z390 i ram 3200 cl 18... i to w 1 kości to smiech na sali. Juz lepiej gigabyte h310 + 2666 cl 13 2x8 lub 2x4gb 250zl zaoszczedzone

Czyli 134 + 250 masz 384zl w kieszeni i te pieniądze możesz dorzucic do RX 5700XT  1639+384 za nieco ponad 2000zl kupisz msi meh albo evoke 5700xt https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-rx-5700-xt-evoke-oc-8gb-gddr6-rx-5700-xt-evoke-oc-5939418/

Nie trzeba chyba mówić, że fps skoczy o min 40% w góre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w drugiej wersji koszyka wrzuciłem tylko jedna kosc ramu 3200 8gb. Wywaliłem ciekły metal. Zostanę chyba przy pierwszej wersji koszyka bo kwota sie robi coraz wyższa a chcialem cos w granicach 3.5tys. Wymienię tylko kartę na tą która polecił Michikun to zamknę sie w 3700.

Podsumowując czy koszyk z początku posta jest ok? (https://www.morele.net/inventory/info/8bd3168a/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co Tobie

Wydawac 90 zl na paste i slientiumPC. Ja po wielokrotnym uzywaniu r15 i jakos specjalnie nie robilem mocnego undervolta w trybie niskich obrotów na boxie czyli silent na kazdej plycie mozna to ustawić mam 65-67' w grze to jest okolo 55' i jest cicho

 

r15.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj też w innych sklepach . Procek masz tu za 609zł:Klik

I po co ci ta pasta jak nie kupujesz innego coolera? Boxowy ma nałożoną, na początek w zupełności wystarczy.

Karta graficzna lepsza będzie moim zdaniem ta: rx 5700, ta sama w morelach 226 złotych drożej...a taniej niż ten rtx którego masz w koszyku i wydajniej.

Edytowane przez B@nita
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michikun tylko, że to już jest 1769zl, a za 127zl wiecej czyli 1896 zl jest 5700xT meh 20% wydajności za 7% wyższej ceny
https://www.net-s.pl/produkt/msi-karta-graficzna-radeon-rx-5700-xt-mech-oc-8g-gddr6-256bit-hdmi-3dp-1020496;20-c-10

Edytowane przez maxmaster027

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, maxmaster027 napisał:

Michikun tylko, że to już jest 1769zl, a za 127zl wiecej czyli 1896 zl jest 5700xT meh 20% wydajności za 7% wyższej ceny
https://www.net-s.pl/produkt/msi-karta-graficzna-radeon-rx-5700-xt-mech-oc-8g-gddr6-256bit-hdmi-3dp-1020496;20-c-10

Akurat ten sklep ma kiepską opinię o ile się nie mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

76% pozytywnych ocen w ciągu 30 dni, no to przetestuje xD

 

Pierwsze po odpaleniu

John Smith

10 października 2019 | 15:14

Wszystko ok. Polecam.

Vitold

10 października 2019 | 14:09

wszystko ok

Monika

10 października 2019 | 08:07

Polecam, transakcja przebiegła szybko i sprawnie.

Iwona

10 października 2019 | 06:34

Wszystko sprawnie, dostawa szybką. Ze sprzętu jestem zadowolona. Bardzo polecam

kaszubzkaszub

9 października 2019 | 18:08

Polecam wszystko OK

Sławek

9 października 2019 | 13:28

Po prostu bez problemów.

Greg G

9 października 2019 | 12:36

Obsługa profesjonalna. Towar zgodny z zamówieniem. Szybka realizacja. Polecam sprzedawcę.

Majk90

9 października 2019 | 11:07

Profesjonalna Obsługa , długość realizacji tylko trochę długa

velga

9 października 2019 | 09:21

Wszystko było załatwione sprawnie ... Polecam

cezar

9 października 2019 | 09:01

szybko, sprawnie, profesjonalnie

Marek

9 października 2019 | 09:00

Jestem zadowolony.

Majchero

8 października 2019 | 23:47

Wszystko ok super

Robert

8 października 2019 | 21:17

Super promocją cenowa, super sprzęt. Polecam ten sklep za cenę i solidność.

Grzegorz

8 października 2019 | 21:00

Szybko, sprawnie, dobra cena.

Roman

8 października 2019 | 20:34

spoko sklep

 

Negatywne to z reguly dlugi czas realizacji

0/5 Wystawiono dzisiaj

Jak można podsumować opinie ? Sklep wystawił towar którego nie miał.

Michal

nie polecam

2/5 Wystawiono dzisiaj

Długi czas wysyłki

Adel

nie polecam

1/5 Wystawiono dzisiaj

Czekam już 8 dni , a w momencie zamówienie było napisane ze czas oczekiwanie jest tylko od 1 do trzech

Jacek

nie polecam

2/5 Wystawiono wczoraj

Bardzo długo czekałem na realizację zamówienia. Argument sklepu, przekazany mi na moje zapytanie dlaczego tak długo czekam na dostawę, iż towar sprowadzany jest z magazynów zewnętrznych, absolutnie mnie nie przekonuje, zwłaszcza, że informacja ta jest jednym ze szczegółów regulaminu i nie jest od razu i dostępna dla klientów przy wyborze towaru. Gdyby taka informacja była widoczna od razu, nie zdecydowałbym się na zakup w tym sklepie.

Forma dostawy

Edytowane przez maxmaster027

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda ze ma slaba opinie. Na neonecie zwykłego rx 5700 dostane za 1490zl (liczac bon 230zl) i chyba na tym stanie bo 400-500zl za XT chyba nie warto dopłacać zwłaszcza ze nie jestem super koneserem. Ta karta plus ten zestaw 1500 + 1630zł (bo procesor juz kupilem za 609zł z euroagd):
https://www.neonet.pl/karty-graficzne/gigabyte-radeon-rx-5700-gaming-oc-8g-gddr6-256bit-hdmi-3dp-gv-r57gaming-oc-8gd.html
https://www.morele.net/inventory/info/2bdba51d/
edit: palnalem gafe bo bonu bedzie tylko 50zl nie 230zl (230 tylko na wybrane produkty) wiec roznica miedzy 5700 a 5700xt wychodzi 200-300zł

Edytowane przez Nygus88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaja różnica będzie w wydajności, ale kupując z390 oraz szybsze ramy, masz furtkę do ewentualnej zmiany w przyszłości na mocniejszą i7/i9. Łatwiej będzie także sprzedać taka płytę niż słabiutką h310.

RX5700 jest mocną kartą i w mojej opinii w zupełności wystarczającą. Można też wgrać zmodyfikowany bios do niej od wersji xt która bardzo zbliży wydajnościowo te karty. Chyba Lipton gdzieś to pokazywał w jakimś felietonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę brałbym tą:Gigabyte, w outlecie masz ja za te same pieniążki co Asrock a ma jednak lepszą sekcje zasilania. Sam ją posiadam z tym procesorem.

W razie jakby coś w niej nie grało możesz odesłać.

Kartę jaka zamówiłeś?

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Nygus88 napisał:

Tą wziąłem, a powiesz mi czemu ten dysk A2000 nie miałby działać z plyta z390?

Szczerze mówiąc, nie wiem. Spróbuj z innym dyskiem, bardzo polecanym jest Corsair MP510 choć jest droższy i ma mniejszą pojemność(480)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...