Skocz do zawartości
spavatch

Zamarzyła mi się...

Rekomendowane odpowiedzi

... obudowa EVGA DG-87, względnie 86, w drodze wyjątku 85. Nie pytajcie dlaczego. Sęk w tym, że za długo do tej decyzji dojrzewałem, tymczasem któregoś dnia, mniej więcej pół roku temu, wszystko poza "bezokiennym" DG-84 niemal z dnia na dzień zniknęło z rynku. Ceneo, Allegro, OLX - ani nowych, ani używanych. Zero! I tu jestem w kropce, bo nie wypada pakować nowych bebechów do 15-letniego Coolermastera STC-T01, jaki by on fajny nie był ma wynikające z wieku cechy/wady/niedoskonałości, a żadna inna współczesna obudowa mi nie odpowiada.

I tu pytanie do Was - gdzie jeszcze szukać? Z Amazonu/eBaya nie chcę, bo dopłacę 1000 za transport, giełda PPC zlikwidowana, więc nawet nie ma jak rzucić info, że jest zainteresowanie używką. Pomysły?

maxresdefault.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jej na rynku europejskim, bo EVGA ją wycofało. Na stronie EVGA na rynek EU nie ma tej obudowy w obecnej ofercie sprzedaży.

https://eu.evga.com/

Zostaje jedynie ściąganie z USA. Jak masz dużą kasę na zbyciu to obudowy caselabs, SMA8 rev. A powinna ci też się spodobać.Nie wygląda tak odjechanie jak EVGA i jest droższa, no ale cóż ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RainingTacco napisał:

Zostaje jedynie ściąganie z USA. Jak masz dużą kasę na zbyciu to obudowy caselabs, SMA8 rev. A powinna ci też się spodobać.Nie wygląda tak odjechanie jak EVGA i jest droższa, no ale cóż ;)

Bardzo fajna, ale nie spełnia jednego kryterium - przód i tył na dłuższych bokach (obudowa ma pracować przystawiona bokiem do ściany równolegle do monitora, kable sterczące z boku wyglądają wtedy paskudnie). Obawiam się że biorąc ten wymóg pod uwagę nie ma dla zamiennika dla DG-8 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem, że chodzi ci mniej więcej o coś takiego, żeby buda stała przy monitorze na biurku mniej więcej tak jak na załączonym obrazku? "oknem" obok monitora pod kątem prostym lub pod lekkim skosem? Jeśli tak to budy Corsaira albo Thermaltake'a idealnie ci spasują np.

Corsair Crystal 680X RGB

Corsair Carbide Air 540

Thermaltake Commander C36 ARGB

Ogółem te obudowy z tzw. dwiema komorami (nie mylić z piwnicą) powinny ci spasować

budka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spavatch napisał:

Bardzo fajna, ale nie spełnia jednego kryterium - przód i tył na dłuższych bokach (obudowa ma pracować przystawiona bokiem do ściany równolegle do monitora, kable sterczące z boku wyglądają wtedy paskudnie). Obawiam się że biorąc ten wymóg pod uwagę nie ma dla zamiennika dla DG-8 :(

O to ci chodzi?

Uuu to będzie ciężko, bo widzę że to jest coś jakby obudowa w obudowie. Powiem ci szczerze że nie widziałem wcześniej takiego rozwiązania. Pisz na overclock.net tam siedzą różne odjechańce bawiące się w topowe obudowy to moze znają jakąś niszową firmę. Ale bez sprowadzania z zagranicy się nie obędzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Michikun napisał:

Dobrze rozumiem, że chodzi ci mniej więcej o coś takiego, żeby buda stała przy monitorze na biurku mniej więcej tak jak na załączonym obrazku? "oknem" obok monitora pod kątem prostym lub pod lekkim skosem? Jeśli tak to budy Corsaira albo Thermaltake'a idealnie ci spasują np.

Corsair Crystal 680X RGB

Corsair Carbide Air 540

Thermaltake Commander C36 ARGB

Ogółem te obudowy z tzw. dwiema komorami (nie mylić z piwnicą) powinny ci spasować

One wszystkie są bardzo ładne, ale żadna nie rozwiązuje problemu zwykłej obudowy przystawionej bokiem do ściany - tego, który widać na pierwszym planie jeśli spojrzymy na nią z innej perspektywy niż to jest ukazane na 99,9% zdjęć obudów, i który wskazuje pan redaktor - pierdolnika z tyłu.

maxresdefault.jpg

 

Zagadnienie do pewnego stopnia rozwiązuje The Tower 900, ale nie przemawia do mnie za bardzo estetyka automatu, w którym przy pomocy joysticka metalowym chwytakiem losuje się maskotki ;))

Jeśli już musi być pierdolnik - a tego naprawdę chciałbym uniknąć - to musiał by być po prawej, a nie po lewej stronie. No taki mam układ pokoju i tego nie zmienię. By uniknąć przystawiania szyby do ściany musiał bym zdecydować się na obudowę Inverted ATX, bo wtedy otwiera się prawy bok, a wybór takich jest niewiele większy niż tych symetrycznych z ukrytym pierdolnikiem. 

Ostatecznie można wziąć TO, ale co, mam rżnąć klapę i wstawiać pleksę we własnym zakresie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, spavatch napisał:

Ostatecznie można wziąć TO, ale co, mam rżnąć klapę i wstawiać pleksę we własnym zakresie?

Chyba cię to taniej wyjdzie niż sprowadzać z USA? Taka obudowa to pewnie ze 100 dolców na transport? No i będziesz mieć szkło hartowane, bo w DG-87 to chyba akryl jest z tego co widzę?

Edytowane przez RainingTacco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://pcforce.pl/pl/p/EVGA-DG-87-Big-Tower-czarna-z-oknem/160870

 

https://www.amazon.com/EVGA-DG-85-K-Boost-Gaming-100-E1-1000-K0/dp/B01K1JK6P8

This item ships to Poland. Get it by Tuesday, Oct. 22 Choose this date at checkout. Learn more

Price $162.20

AmazonGlobal Shipping +$164.24

Estimated Import Fees Deposit +$75.08

Total$401.52

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, KaszaWspraju napisał:

O, a tego nie widziałem, poszło zapytanie o dostępność. Dzięki!

 

7 minut temu, RainingTacco napisał:

Chyba cię to taniej wyjdzie niż sprowadzać z USA? Taka obudowa to pewnie ze 100 dolców na transport? 

Gorzej, nawet kolega tu zacytował: $160.

 

7 minut temu, RainingTacco napisał:

Chyba cię to taniej wyjdzie niż sprowadzać z USA? Taka obudowa to pewnie ze 100 dolców na transport? No i będziesz mieć szkło hartowane, bo w DG-87 to chyba akryl jest z tego co widzę?

Tylko pytanie czy konstrukcja klapy jest identyczna jak w wersji z oknem, czy - analogicznie jak w samochodach z szyberdachem/bez niego - wzmocnienia są poprowadzone zupełnie inaczej i wstawianie szyby spowoduje konieczność rżnięcia wzmocnień i poskutkują utratą sztywności. Zobaczymy jak z dostępnością DG-87 w tym podpowiedzianym sklepie.

W ogóle jestem zdumiony, że tak szybko się rozeszła. To nie jest SilentiumPC, wzornictwo też kontrowersyjne, a po wycofaniu ze sprzedaży rozeszły się momentalnie. I tu, jak się zastanowić, druga zastanawiająca kwestia - skoro tak się rozeszły, to powinny się od czasu do czasu pojawiać na rynku wtórnym, a nic nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miras olej te bude, a jak ktoś będzie ci ją wciskał, choćby za darmo to lej w pysk.

Na poważnie, to weź zwykła budę(najlepiej jakąś krótszą) wyciszaną z hartowanym szkłem, Zrób zaślepkę (druk 3D na zamówienie) zwykły ceownik/kątownik zasłaniający przewody, montowany na śruby panelu roboczego albo postaw figurkę, płaskorzeźbę, która zasłoni tył obudowy. Jak weźmiesz Define C to zostanie ci 500zł na zasłonięcie przewodów, wesprzyj jakiegoś alkoholika, artystę co rzeźbi w drewnie żeby nie pić, a jak nagrzeje się PC to rozejdzie ci się zapach drewna po pokoju i będzie git.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Michikun napisał:

Ten cube jest nawet nawet, w swej asymetrii taki pokrętnie symetryczny ;) Jak do świąt nie dostanę tego co mi się marzy to rozważę jako alternatywę.

 

38 minut temu, Nemayu napisał:

Miras olej te bude, a jak ktoś będzie ci ją wciskał, choćby za darmo to lej w pysk.

Na poważnie, to weź zwykła budę(najlepiej jakąś krótszą) wyciszaną z hartowanym szkłem, Zrób zaślepkę (druk 3D na zamówienie) zwykły ceownik/kątownik zasłaniający przewody, montowany na śruby panelu roboczego albo postaw figurkę, płaskorzeźbę, która zasłoni tył obudowy. Jak weźmiesz Define C to zostanie ci 500zł na zasłonięcie przewodów, wesprzyj jakiegoś alkoholika, artystę co rzeźbi w drewnie żeby nie pić, a jak nagrzeje się PC to rozejdzie ci się zapach drewna po pokoju i będzie git.

Tu chodzi też w pewnym stopniu o wspomnianą wyżej symetrię, chyba mam na jej punkcie małe zboczenie (czy aby na pewno małe? :P). Nie mam biurka, ale mam trzy monitory. I teraz wyobraź sobie sytuację, w której te monitory wiszą sobie na dwunożnym wolnostojącym stojaku, a pośrodku, między tymi nogami, stoi obudowa przysunięta dłuższym bokiem do ściany. Ładniej będzie jak obudowa z lewej i z prawej będzie identyczna, nie? Wiem, osobliwe oczekiwania, ale przecież każdy ma na jakimś punkcie wykorbienie ;))

Nie mówię, że DG-8 jest idealna, bo na przykład nie ma zatoki 5.25" (choć tyle na nią miejsca na tym błyszczącym panelu poniżej szyby) więc będę musiał wyrzeźbić uchwyt dla Aquaero w środku budy, za szybą, pewnie pod "sufitem", i sterować z pilota. Ale mimo wszystko w moich oczach łączy wiele zalet ze stosunkowo niewielką liczbą wad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować z Define C i dokupić w spare parts na stronie Fractala front, jakoś zamocować do obudowy z tyłu, wyciąć z niego element z wyjściami przednimi(żeby była dziura na wylot powietrza i , będzie symetryczna, a miejsce na kable zrobisz wycinając parę poziomych poprzeczek po jedenj stronie, ale nie wiem czy wystarczająco miejsca na kable za obudową będzie żeby je skręcić w bok.

W tym Antecu mnie osobiście w twoim układzie denerwowałaby ta niby symetria, ale asymetria. Z tego co widzę to powinno się dać ten panel z tyłu zamontować do góry nogami i będzie symetryczna. Zwłaszcza, że montaż kart jest na górsze obudowy, więc bez obrócenia panelu będzie widać przewody, a po obróceniu będzie widać tylko ten od zasilacza.

Jest jeszcze coś takiego:
https://www.coolermaster.com/catalog/cases/lan-box/haf-xb-evo/

Ile masz tego miejsca za monitorami?

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2019 o 21:08, Nemayu napisał:

Finał historii: zrozpaczony przegapieniem możliwości ściągnięcia prawdopodobnie ostatniej nowej DG-87 z Austrii w bardzo dobrych pieniądzach na otarcie łez kupiłem HAF XB EVO i muszę powiedzieć, że z dnia na dzień jestem nią coraz bardziej zachwycony :) 

Dzięki za tą poradę, jak i za wszystkie inne propozycje :)

 

378-CBACB-4045-4584-9-E5-C-53-D725395-AA

Edytowane przez spavatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...